Válaszra vár

Fűre parkolás (újpesti víztorony mellett)

FRISSÍTÉS 2022.05.31.:
Kérem a zöldfelületre parkolást nem szabályszegési, hanem közigazgatási eljárásban vizsgálják! A képeken látható a zsákutca park területétől távolabbi része (bal oldal) az Árpád úti lakóház c bejárata (ott merőleges parkolással parkolnak), a jobb oldala a Laborfalvi R. u. lakóház, aminek a túloldala egy óriása nagy parkoló, a lakóház FŐ bejárata is onnan van.
https://www.google.com/maps/@47.563163,19.1061117,3a,75y,300.67h,85.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1sO7D2blphK4tSnFFBuglliw!2e0!7i16384!8i8192

----
FRISSÍTÉS 2022.05.03.:
3 hónapos távlatból frissítéssel jelentkeznék. Az egyik képen látható behajtás (pontosabban csak áthajtás) gátló oszlopok cseréje után lényegesen kevesebb az ide parkoló autó. Egy kezemen meg tudom számolni mennyi van (legtöbbször ugyanazok). Őket maximum már csak a bírság riaszthatná el. Itt padka nincs, viszont széles ez a házak közötti szerviz út. Én olyan táblát is javasolni mernék, hogy legalább a "féloldalas" parkolást jelezze, így nem 4 kerék, csak 2 kerék rombolná a füvet területet. Vagy amennyiben olcsóbb és praktikusabb, az úton a szegélytől beljebb lehetne felfestést kivitelezni, ösztönözve az autósokat, hogy ne akarjanak teljes autó-terjedelemben leparkolni. Legalább....

------------------

Deák F. utca azon szakasza, amit két társasház fog közre: az autók átjárását gátló oszlopot kidöntötték, és rendszeresen a fűre parkolnak a gépjárművek. Általában még a tűzcsap közvetlen közelébe is. Nagyon ritkán látok erre köztereseket, de sokkal többször kéne erre járniuk, és a zöldterületre parkolást büntetni. A ház(ak) túloldalán meg üresek a parkolók! Egyúttal kérném a behajtást akadályozó oszlopok visszaépítését.
A képeken is látszik, hogy legtöbbször 3-4 autósról van szó, különböző időpontokban, de rendszeresen és folyamatosan!

Probléma helyszíne
Budapest IV. kerület, Újpest, Laborfalvi Róza u. 11

Hozzászólások

  • Pakot Reni elküldte az ügyet az illetékesnek: IV. kerület Újpest Önkormányzata

  • Pakot Reni megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2022.05.03.: 3 hónapos távlatból frissítéssel jelentkeznék. Az egyik képen látható behajtás (pontosabban csak áthajtás) gátló oszlopok cseréje után lényegesen kevesebb az ide parkoló autó. Egy kezemen meg tudom számolni mennyi van (legtöbbször ugyanazok). Őket maximum már csak a bírság riaszthatná el. Itt ...

  • Kovács Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Kérem a zöldfelületre parkolást nem szabályszegési, hanem közigazgatási eljárásban vizsgálják! A képeken látható a zsákutca park területétől távolabbi része (bal oldal) az Árpád úti lakóház c bejárata...
  • Kovács Zoltán visszajelzésére vár.

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Kovács Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Turóczi András! Köszönöm részletes válaszát. Egyetlen egy pontban mondanék nagyon is ellent a megállapításának, hogy "sokkal több az autó, mint a parkoló", ez nem igaz. Akkor igaz lenne, ha csak a lak...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Kovács Zoltán!

    Köszönjük a visszajelzést, és nagyon örülünk, hogy jelentősen javult a helyzet.
    A zöldterületen való parkolás szabálytalan, és kiszabhatnának bírságot a közterület-felügyelők,
    ...
  • Önkéntes Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: IV. kerület Újpest Önkormányzata

  • Önkéntes Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "Deák F. utca azon szakasza, amit két társasház fog közre: az autók átjárását gátló oszlopot kidöntötték, és rendszeresen a fűre parkolnak a gépjárművek. Általában még a tűzcsap közvetlen közelébe is. Nagyon ritkán látok erre köztereseket, de sokkal többször kéne erre járniuk, és a zöldterületre p...

  • Kovács Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    3 hónapos távlatból frissítéssel jelentkeznék. Az egyik képen látható behajtás (pontosabban csak áthajtás) gátló oszlopok cseréje után lényegesen kevesebb az ide parkoló autó. Egy kezemen meg tudom sz...
  • Ghira Zsófia megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Érintett bejelentés: https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/92207/fure-parkolas-ujpesti-viztorony-mellett

    Tisztelt Járókelő!

    Köszönjük, hogy bejelentésével aktív részt vállal a közterületi problé
    ...
  • Olga Dmitrijevna hozzászólt a bejelentéshez.

  • Kovács Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    A képen látható fekete-sárga oszlopokat elkezdték kidöntögetni, egyik el is tűnt, egyre nagyobb az áthajtó forgalom. Időben intézkedni kellene, mielőtt az úttest melletti földrészt (padka) teljesen ki...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: IV. kerület Újpest Önkormányzata

  • Kovács Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Víztorony közelében is van egy rendszám nélküli piros autó. Nézelődésemre egy helyi lakos tájékoztatott, hogy amikor még volt rajta rendszám, a mellette lévő ház képviselője értesítette a tulajdonost,...
  • Kovács Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Még mindig tart a parkolás. A V.gondnokság által összeszedett falevél kupacokra is rátolatlak, elég mély gödröket okozva a földben (fűről már nem is beszélhetünk). A csapadékosabb időre tekintettel a...
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: IV. kerület Újpest Önkormányzata

  • Kovács Zoltán bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére