Válaszra vár

Igénytelen, tákolt pult a Vörösmarty téren

FRISSÍTÉS: 2021.01.28.:

Az V. kerületi Önkormányzat válasza:
"A Vörösmarty téren található pult a Budapest V. kerület Vörösmarty tér 1. sz. alatt található társasház tulajdonát képező 24429/2 helyrajziszámú ingatlanon áll, amely – valamilyen adminisztrációs hiba miatt – műemlék megjelöléssel szerepel az ingatlan nyilvántartásban. Műemlék ingatlanok esetén a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatóság a Budapest Főváros Kormányhivatalához tartozó Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztály Örökségvédelmi Osztály (1056 Budapest, Váci utca 62-64., oroksegvedelem@bfkh.gov.hu, (1) 235-1752).

Belváros Önkormányzata településképi szempontból egyetért a bejelentővel, miszerint ennek a pavilonnak a színvonala nem méltó Belvároshoz, 2019-ben és 2020-ban több alkalommal jeleztük a pult tulajdonosa felé, hogy azt bontsa el, illetve bejelentéssel is éltünk Fővárosi Örökségvédelmi Osztály felé."

-----

A karácsonyi vásár elmaradása miatt nem is üzemel. így jól látható, mennyire Igénytelen, tákolt pult áll a Vörösmarty téren a modern üzletház aljához "bitulemezezve".
Elég gyalázatosan néz ki, alig hiszem, hogy hosszú távú építési engedéllyel létesült.

Ugyanitt megjegyzem: szomorú, hogy a tavaly elkészített, töbsszöri felhasználásra tervezett Hellowood-féle pavilon-fedés helyett újra nylonba fojtották a Vösörmarty-szoborcsoportot. :(

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, Vörösmarty tér 3

Hozzászólások

  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: BFKH Örökségvédelmi Osztály

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BFKH I. Kerületi Hivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály"-ról "BFKH Örökségvédelmi Osztály"-ra.

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS: 2021.01.11. Főv. Önkormányzat válasza: "Budapest V. kerület területén Belváros-Lipótváros Önkormányzata településképi hatóságként illetékes" ------------------- A karácsonyi vásár elmaradása miatt nem is üzemel. így jól látható, mennyire Igénytelen, tákolt pult áll a Vörösmarty téren a modern üzletház aljához "bitulemezezve". Elég gyalázatosan néz ki, alig hiszem, hogy hosszú távú építési engedéllyel létesült. Ugyanitt megjegyzem: szomorú, hogy a tavaly elkészített, töbsszöri felhasználásra tervezett Hellowood-féle pavilon-fedés helyett újra nylonba fojtották a Vösörmarty-szoborcsoportot. :("-ról "FRISSÍTÉS: 2021.01.28.: Az V. kerületi Önkormányzat válasza: "A Vörösmarty téren található pult a Budapest V. kerület Vörösmarty tér 1. sz. alatt található társasház tulajdonát képező 24429/2 helyrajziszámú ingatlanon áll, amely – valamilyen adminisztrációs hiba miatt – műemlék megjelöléssel szerepel az ingatlan nyilvántartásban. Műemlék ingatlanok esetén a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatóság a Budapest Főváros Kormányhivatalához tartozó Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztály Örökségvédelmi Osztály (1056 Budapest, Váci utca 62-64., oroksegvedelem@bfkh.gov.hu, (1) 235-1752). Belváros Önkormányzata településképi szempontból egyetért a bejelentővel, miszerint ennek a pavilonnak a színvonala nem méltó Belvároshoz, 2019-ben és 2020-ban több alkalommal jeleztük a pult tulajdonosa felé, hogy azt bontsa el, illetve bejelentéssel is éltünk Fővárosi Örökségvédelmi Osztály felé." ----- A karácsonyi vásár elmaradása miatt nem is üzemel. így jól látható, mennyire Igénytelen, tákolt pult áll a Vörösmarty téren a modern üzletház aljához "bitulemezezve". Elég gyalázatosan néz ki, alig hiszem, hogy hosszú távú építési engedéllyel létesült. Ugyanitt megjegyzem: szomorú, hogy a tavaly elkészített, töbsszöri felhasználásra tervezett Hellowood-féle pavilon-fedés helyett újra nylonba fojtották a Vösörmarty-szoborcsoportot. :("-ra.

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft."-ról "BFKH I. Kerületi Hivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály"-ra.

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Parkok és zöldterületek"-ról "Egyéb"-ra.

  • V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Lukács Máté!

    A alábbi bejelentést https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/75699/igenytelen-takolt-pult-a-vorosmarty-teren megvizsgáltuk, melyre a következő választ adjuk:

    A Vörösmarty té
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft.

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés leírását "A karácsonyi vásár elmaradása miatt nem is üzemel. így jól látható, mennyire Igénytelen, tákolt pult áll a Vörösmarty téren a modern üzletház aljához "bitulemezezve". Elég gyalázatosan néz ki, alig hiszem, hogy hosszú távú építési engedéllyel létesült. Ugyanitt megjegyzem: szomorú, hogy a tavaly elkészített, töbsszöri felhasználásra tervezett Hellowood-féle pavilon-fedés helyett újra nylonba fojtották a Vösörmarty-szoborcsoportot. :("-ról "FRISSÍTÉS: 2021.01.11. Főv. Önkormányzat válasza: "Budapest V. kerület területén Belváros-Lipótváros Önkormányzata településképi hatóságként illetékes" ------------------- A karácsonyi vásár elmaradása miatt nem is üzemel. így jól látható, mennyire Igénytelen, tákolt pult áll a Vörösmarty téren a modern üzletház aljához "bitulemezezve". Elég gyalázatosan néz ki, alig hiszem, hogy hosszú távú építési engedéllyel létesült. Ugyanitt megjegyzem: szomorú, hogy a tavaly elkészített, töbsszöri felhasználásra tervezett Hellowood-féle pavilon-fedés helyett újra nylonba fojtották a Vösörmarty-szoborcsoportot. :("-ra.

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Főváros Önkormányzata"-ról "V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft."-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Panaszát a megküldöttek alapján megvizsgáltuk, és az alábbiakról tájékoztatjuk.

    A Vörösmarty téren található pulttal kapcsolatban jelzett észrevételeivel egyetértve tárgyi ügyben
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő.hu!

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP-150099./2020-as érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Vagyongazdálkodási Főosztálya részére.

    Tisz
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Fónai Kende elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Fónai Kende megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Hajdu Attila bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére