Megoldatlan

Kerékpárút és buszmegálló egymás mellett, semmi nem figyelmezteti a gyalogosokat

A buszmegállóban az emberek leszállnak a buszról, nyilván, és mint a birka, ráözönlenek a kerékpárútra, tisztelet a kivételnek. Nemegyszer volt, hogy míg vártam a buszra, több alkalommal is majdnem összeütközött gyalogos és bringás, jellemzően a gyalogosok bambulása vagy helynemismerete miatt.

Javaslom, hogy a kerékpárutat a buszmegálló teljes hosszában fessék fel citromsárga, átlós sávokkal, hogy a lefelé bambuló gyalogosok is észrevegyék (budagyongye_1_1.jpg)

vagy

kerékpáros piktogramok felfestése mellett a kerékpárutat válasszák le térelválasztó oszlopokkal/korlátokkal, hogy ez is felkeltse a gyalogosok figyelmét, hogy ott bringasáv van. Ilyen kis korlát egyébként vagy egy-két darab, de nem a megálló teljes hosszában (budagyongye_1_2.jpg)

És egy utolsó javaslat, ha a korlátos megoldás kivitelezhető, a korlátok buszmegálló felőli oldalára szerelhetnének padokat, mert mint a képeken is látni, a buszra várakozók, a bringaútra rálógva, a kis támfalon, töltésen üldögélnek, ezzel is esetenként balesetveszélyes helyzeteket teremtve.

Probléma helyszíne
Budapest XII. kerület, Hegyvidék, Budapest

Hozzászólások

  • Dr Kardos Angelika lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett a bejelentőtől visszajelzés.

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia Kanczler Bence!
    Történt fejlemény az elmúlt időszakban? Megoldódott a probléma?
    Köszönjük segítséged és visszajelzésed!
  • Kanczler Bence visszajelzésére vár.

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Városjáró Blog hozzászólt a bejelentéshez.

    Az az évek óa üres fahely is elég beszédes ott a bal szélen...
  • Városjáró Blog hozzászólt a bejelentéshez.

    Kiváncsi vagyok az ügy kimenetéle. Jó lenne a telefonfülkét is letarolná végre egy IFA.

    Mert milyen vicces, hogy egy senkit se zavaró külvárosi fülkét egy nap alatt el tudnak tüntetni a Telekeomnál,...
  • O. Ida hozzászólt a bejelentéshez.

  • Kanczler Bence hozzászólt a bejelentéshez.

    Bp Sentinel, akkor már te is látod, hogy valamit kell ezzel a helyzettel kezdeni :)
  • Bp Sentinel hozzászólt a bejelentéshez.

    A járda gyalogosoknak megmaradó része a járdán kijelölt bringaút és az úttest között van? Forgalom mindkét oldalról, ez fantasztikus megoldás...
  • Rácz András hozzászólt a bejelentéshez.

    A birkaság abszolút érthető és nem róható fel a gyalogoknak, az ott látszólag egy sima járda, miért számítanának kerékpáros forgalomra?
  • Mátyás Cserny hozzászólt a bejelentéshez.

    Kerékpársávot kérünk szépen a Szilágyi Erzsébet fasorra! Balesetveszélyes a 'kerékpárút" teljes szakasza.
  • Ügykezelő Anita elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Kanczler Bence bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére