Megoldott

Illegális közterület-foglalás a Bimbó úton? (3.)

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS - 2019.04.28

Kérdezném a városrendészeti osztályt, hogy történt-e a szakaszon intézkedés. A rendszámokat jelző táblák pár napja még kint voltak a kerítésen.
_____

Mivel fél évvel ezelőtti észrevételemre nem érkezett válasz, újra jelentem a problémát:

Először mintegy 3 éve jelentettem be az alábbi problémát, akkor az önkormányzat azt válaszolta, hogy mivel az autók nem foglalják el az egész járdát, csak a felét, ezért nem fog intézkedni. A jelen bejelentés előzménye itt elérhető: https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/9071/aldatlan-parkolasi-helyzet-a-bimbo-uton
Az önkormányzat válasza annál is inkább furcsa volt, mivel ezen a szakaszon egyáltalán nem megengedett a járdán várakozás, aminek feltehetőleg az az oka, hogy az út túloldalán nincs is járda, vagyis a gyalogos közlekedés csak ezen az oldalon lehetséges. A Bimbó út 130. előtt parkoló autók évek óta elfoglalják a járda nagy részét, gyakran a gyalogosokat - babakocsival, kerekesszékkel közlekedőket - lekényszerítve az igen nagy forgalmú úttestre (a menetrend szerinti 149-es busz is itt közlekedik). A probléma azóta is fennáll, sőt még furcsább fordulatot vett a történet: a lakók elkezdték maguk között felosztani a ház előtti járdaszakaszokat, kis táblácskákat helyezve ki az ingatlan kerítésére, amelyek jelzik, hogy melyik rendszámú autó hova álljon. Hacsak az önkormányzat nem adott ki közterület-foglalási engedélyt az adott járdaszakaszra (ami fura volna, hiszen az parkolásra teljesen alkalmatlan, mivel a gyalogosokat akadályozzák az itt parkoló autók), akkor itt bizony felmerül az illegális közterület-foglalás gyanúja. Kérném az önkormányzat állásfoglalását, mielőtt a ház lakói körbekerítik az egész utcát, és azt saját tulajdonuknak nyilvánítják.

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Bimbó út 130

Hozzászólások

  • Járókelő Ügykezelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia!
    Ügykezelési szabályaink értelmében az 1 évnél régebben beküldött és lezárt ügyeket nem nyitjuk újra. Kérjük, a probléma jelzéséhez és megoldásához írj egy új bejelentést!
    Köszönjük a megértése...
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A helyzet változatlan.
  • Járókelő Dóra lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Az illetékes válasza alapján.
  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • g g megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A 00040180 számú bejelentésre most sem tudok mást válaszolni, mint amit a 2019. január 17-én küldött tájékoztatásban leírtam, s amit most ide másolok.

    A szóban forgó területet a
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tegnap is álltak itt autók, a táblák is kint vannak. Pollerek kihelyezése nem várható?
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés leírását "Mivel fél évvel ezelőtti észrevételemre nem érkezett válasz, újra jelentem a problémát: Először mintegy 3 éve jelentettem be az alábbi problémát, akkor az önkormányzat azt válaszolta, hogy mivel az autók nem foglalják el az egész járdát, csak a felét, ezért nem fog intézkedni. A jelen bejelentés el...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem vagyok jogász, de felmerült bennem, hogy azért ezek a táblák alkalmasak lehetnek a megtévesztésre, azt a látszatot keltve, mintha pl. az önkormányzat itt külön rendszámra szóló várakozási engedély...
  • Járókelő András hozzászólt a bejelentéshez.

    A rendszámokat jelző táblák nem ütköznek semmilyen jogszabályba, mivel ezzel nem legalizálják a szabályzalan parkolást JOGOLAG.

    Az egy teljesen más kérdés, hogy mi a valóság.

    Ha szabálytalan parkolá...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kérdezném a városrendészeti osztályt, hogy történt-e a szakaszon intézkedés. A rendszámokat jelző táblák pár napja még kint voltak a kerítésen.
  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A táblák a rendszámokkal továbbra is kint vannak a kerítésen, és autók is parkolnak ezen a járdaszakaszon folyamatosan.
  • Járókelő András hozzászólt a bejelentéshez.

    Pár napig nem volt ott parkolás, mivel megjelentek a közteresek. Ahhogy eltűntek újra odaparkolnak. Javaslom a további ellenörzést. A lakókat tájékoztatni kéne, hogy itt lehet szabályosan parkolni miv...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A kerítésen továbbra is ott vannak a táblák, és autók és várakoznak a járdán a környéken.
  • Füleki Flavián hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Bejelentő!

    Kérjük, hogy ha a járművek továbbra is ott vannak jelezd közvetlen a közterület-felügyelet felé telefonon a 06-80-204-965 zöld számon, mert csak így mennek ki azonnal ellenőrzésre....
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Még pár napja kint voltak a táblák, és az autók is ott álltak.
  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A 000400180 számú bejelentéssel kapcsolatban a következő tájékoztatást tudom adni:

    A szóban forgó területet a Városrendészeti Osztály közterület-felügyelői a lehetőségekhez képes
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "II. kerületi Városfejlesztő Zrt."-ról "II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport"-ra.

  • Járókelő András hozzászólt a bejelentéshez.

    Amúgy egy javaslat;
    A FÖRI/II.kerület Közterület-Felügyelet/Budapest Közút is megkaphatná a problémát. A II.kerületnek eddig nem intézkedett több bejelentés alapján.
  • Járókelő András hozzászólt a bejelentéshez.

    https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/39166/jardan-parkolas-es-kozterulet-foglalas
    Az én bejelentésem.
    Amúgy nincs megállni tilos tábla, sehol, a Tescoval szembeni keresztetződésben sincs, így sem...
  • Szász László hozzászólt a bejelentéshez.

    "35.4. Járművek részben vagy teljes terjedelemben járdán történő várakozás szabályozásánál a gyalogos forgalom számára a járda szélességének legalább a felét, de legkevesebb 1,5 méter széles járdafelü...
  • Sz-S Noémi elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Kiegészítésre vár
    3
    Kiegészítésre vár
    3

    tilosban parkolas

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport
    Tárogató út (II. kerület)
  • Megoldásra vár
    3
    Megoldásra vár
    3

    Balesetveszélyes kidőlt oszlop

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Pasaréti út (II. kerület)
  Vissza az oldal tetejére