Válaszra vár

forgalomképtelen VW Polo

Anonim Járókelő

Igaz, hogy a járvány miatt nem, de igazából lejárt már a műszakija is. Viszont ez az autó jelen állapotban forgalomképtelen a két leeresztett gumijával és a durván sérült szélvédőjével. Az ilyen járművet pedig közterületen nem lehet tárolni még érvényes műszakival is el lehet vitetni a Budapest Főváros Közgyűlésének 30/2010. (VI. 4.) rendeletének 49§ (1) - (2) pontjai alapján. Ha egyszer Budapesten hiány van parkolókból, akkor hogy lehet ilyeneket sokszor évekre is ott felejteni?

Kis segítség, hogy ne kelljen keresni:
49. § (1) Az üzemképtelen járművek közterület-használati hozzájárulás nélkül közterületen - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - nem tárolhatók. A gépjármű üzemben tartója az üzemképtelenné vált járművet saját költségén köteles haladéktalanul eltávolítani a közterületről.
(2) Üzemképtelen gépjárművet közterület-használati hozzájárulás nélkül csak mellékútvonalon és legfeljebb 10 napig szabad tárolni.

Probléma helyszíne
Budapest XII. kerület, Hegyvidék, Thomán István u. 8

Hozzászólások

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönettel vettük megkeresését, melyet továbbítottam az illetékes szakirodának.

    Üdvözlettel:
    Molnár Viktória

    2022. jún. 17. dátummal, 17:05 időpontban Jarokelo.hu írta:

    
    Tis
    ...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az autó 1 hónap után is pontosan ugyanígy áll, ugyanitt.
    Rendészettől nem jött válasz, felszólító matrica az ablakon nincs.
  • Sz-S Noémi elküldte az ügyet az illetékesnek: XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Elhagyott autó

    Beküldés ideje:
    Illetékes: XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet
    Gyimes utca (XII. kerület, Hegyvidék)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Elhagyott autó

    Beküldés ideje:
    Illetékes: XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet
    Álom utca (XII. kerület, Hegyvidék)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Elhagyott autó

    Beküldés ideje:
    Illetékes: XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet
    Fodor utca (XII. kerület, Hegyvidék)
  Vissza az oldal tetejére