Megoldatlan

Farkasréti életveszélyes "zebra"

Anonim Járókelő

A XI.-XII. kerületek határán a Márton Áron téren a Sasadi úttal párhuzamos zebra enyhén szólva életveszélyes. A Sasadi felől (lentről) érkező autók teli zöldet kapnak, de a jobbra, az Érdi útra kanyarodókat semmi nem figyelmezteti arra, hogy ott közvetlenül egy zebrára hajtanak rá, ami ugyanakkor kap zöldet. A gyalogátkelő felfestése szinte teljesen lekopott.

A számomra ez különösen aggályos, mert a gyerekem az 59-es villamos végállomásától rendszeresen ezen a "zebrán" kel át a Törökbálinti út felé tovahaladó 8-as busz megállójához, és rengeteg satufékező autósról számolt már be, akik az utolsó pillanatban veszik észre a szabályosan átkelni készülő gyalogosokat, nemegyszer éppen őt.

Az 1. fotó a Sasadi út felől, az autósok szemszögéből mutatja a helyzetet, a 2. fotó pedig maga a "zebra", az ott álló nőtől a zöld bódé felé látható, amennyire látható.

Jó volna minimum egy markánsabb felfestés, valamint netán a jobbra kanyarodni kívánó autósoknak is egy egyértelmű jelzés (sárga villogó lámpa?) arra vonatkozóan, hogy vigyázzanak a zebrán átkelni kívánó gyalogosokra.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, XI. kerület

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Úgyis ott a temető, minek izgassák magukat az illetékesek amiatt, hogy itt életveszélyes helyzet van:( Olvastam a másik beírásodat, hogy ez 2011 óta probléma, de 2015-ben már istenbizony megoldják. Ez...
  • Banovec Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    http://www.jarokelo.hu/budapest/bejelentesek/1502/lekopott-utburkolati-jelek

    Én is panaszkodtam, de csak a szokásos majd jövőre...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Megerősíthetem a bejelentőt. Gyakrn járok arra, valóban életveszélyes ahogy a Sasadi útról az Érdi u-ra jobbrakanyarodó autók ezerrel csapatnak be az átkelő gyalogosok közé! Ez már gíy megy legalább e...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm... értem. Tehát az első reagálásban emlegetett "idei III. ütem" jelentése: "majd talán jövőre". És különben is a KRESZ... Aha. Hát a KRESZ elég sok mindent előír és szabályoz, de ettől a szób...
  • BKK Ügyfélszolgálat válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (996)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    A Sasadi útról jobbra kanyarodó gépjárm
    ...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    És a helyzet még mindig változatlan... A fenti válaszban emlegetett "idei III. ütem" már kevés eséllyel realizálódik az idén, erősen úgy tűnik :(
    (Mennyi idő is beszerezni legalább egy vödör festéket?...
  • Le Marietta hozzászólt a bejelentéshez.

    Újraküldtem, hátha írnak pontosabb dátumot, a javítás ütemezése valóban nem világos a válaszlevélből. Üdv, admin
  • Le Marietta elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm az értesítést, de ez az infó sajnos egyáltalán nem helytálló :( Éppen ma jártam arra, és konstatáltam, hogy a helyzet ugyanaz, a zebra, ha lehet, a korábbiaknál is kevésbé látszik.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm az önkormányzat válaszát, ez még lehet reményteli is. De az "Általánosan elfogadott szabályozási rendszer a városban, hogy a járművekkel együtt a párhuzamos gyalogos közlekedés is szabad jelz...
  • BKK Ügyfélszolgálat válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    BKK Ügyfélszolgálat válasz

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (996)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    A megjelölt
    ...
  • Az adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére