Megoldásra vár

3 évnél régebb óta közterületen tárolt autóroncsok

A Fogarasi út 117-119 előtt valaki illegális autó lerakatot működtet.
Egyes autók már 2019-ben ott voltak.

A közterületek rendeltetés szerű használatába nem fér bele, hogy valaki évekig rohasszon egy főútvonal melletti területen autóroncsokat. Közterheket nem fizet, a JSZP szerint nem rendelkezik semmilyen érvényességgel. Egyik-másikon évek óta lejárt, ki tudja milyen próbarendszám van, kvázi biztosítva a tevékenység zavartalanságát, hogy szerves részét képezzék az utcaképnek.

A tevékenység ütközik:
- Budapest Főváros Közgyűlésének 59/1995. (X. 20.) számú
önkormányzati rendelete a fővárosi közterületek használatáról és a közterületek rendjéről;
- valamint 22/2020 VI. 9. Budapest Zugló Önkormányzat tulajdonában álló közterületek használata és rendje rendelettel.

Kérnénk, hogy a nyilvánvalóan nem a "leparkoltam a házam előtt" szokásjoggal ellentétes, a városképet csúfító autóroncsokkal kapcsolatban intézkedni szíveskedjenek. Bár "hatósági jelzéssel rendelkeznek", azonban a fentebb említett rendeletek alapján van mód intézkedni, lévén a jogellenes magatartás megállapítható, és ennek a tényállása jóval korábbi, mint a Covid.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Vezér utca / Fogarasi út

Hozzászólások

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő.hu!

    Hatósági jelzéssel rendelkezők, ezért a közterület-felügyeletről szóló 1999.
    évi LXIII. törvény 20. § (2)-(3) bekezdése szerint intézkedésre nincs
    jogalap. 2 db gépjárművet érin
    ...
  • Á. Laci elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Szalai Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Gyakorlatilag az összes hulladék ugyanúgy ott rohad, sőt, a Vezér utcából se nagyon sikerült még eltüntetni őket, ahol felújítás van...
  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Továbbra sem rendelkezik a rendszámról a rendelet. Ez csak egy zuglói félreértelmezés.

    A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (KRESZ), a Budapest főváros köz
    ...
  • M. V. Klára megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő.hu!

    Hatósági jelzéssel felszerelt, ezért a közterület-felügyeletről szóló 1999.
    évi LXIII. törvény 20. § (2)-(3) bekezdése szerint intézkedésre nincs
    jogalap. A járművet érintően ke
    ...
  • Ügykezelő Járókelő elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldatlan
    1
    Megoldatlan
    1

    Letkart, elhagyott motorgépjármű

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Dózsa György út (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Rendszám nélküli autó

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Róna utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldásra vár
    3
    Megoldásra vár
    3

    Ismét roncstemető az Öv utca

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Öv utca (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére