Megoldott

Az örökké teli szemetes

A Szerémi út és Prielle Kornélia utca sarkán van egy csodaszemetes, mely Jézus kosarához hasonlóan működik. Sosem fogy ki. No nem a halból, hanem a szemétből. Időnként kiürítik, de ehhez gyakran a kerületi közterület-felügyelet piszkálása kellett (az FKF jelezte válaszában, hogy semmi köze az említett kukához, mert az kerületi). A kiürítést követően egy-két napon belül ismét púposan van. Amikor hetekig, vagy talán hónapokig nem ürítik (ki tudja, bár az utolsó képen pont egy ilyen frissen "ürített" állapotot sikerült megörökítenem), akkor akár köbméternyi szemét veszi körül (lásd a több különböző időpontban készült képeket). Ismerve a hely elég szerény gyalogosforgalmát felmerül a kérdés, hogy ez hogyan lehetséges. Felmerült bennem ötletként, hogy a környező irodák valamelyikéből hordhatnak ide szemetet. Mindenesetre a rendszeres ürítéséről gondoskodni kell, mert főleg a nyári melegben nagyon nem bizalomgerjesztő szag lengi körül a mini szeméttelepet, és a látványa is elég gusztustalan..

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, XI. kerület

Hozzászólások

  • Le Marietta lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Nagyon köszönjük a visszajelzést a helyzetről!
  • Gajdov Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Több havi rendszeres megfigyelés után már merem állítani, hogy javult a helyzet, csak ritkán van tele, általában frissen ürítettnek tűnik. Úgy látszik tényleg jobban odafigyelnek rá.
  • XI. kerület Újbuda Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Járókelő Eszter elküldte az ügyet az illetékesnek: XI. kerület Újbuda Önkormányzata

  • Gajdov Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    A probléma még mindig fennáll, a kuka rendszeresen teli van rakva és körbeöntözve szeméttel...
  • Gajdov Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    A kuka ismét púposan és körbeöntözve szeméttel. Javaslom ne a szerződés szerinti ürítési rendszerességet kérjék számon, hanem kérjék annak a dupláját! (lehet megérné egy olcsó webkamera ideiglenes tel...
  • O. Ida hozzászólt a bejelentéshez.

    újraküldtem
  • Járókelő Eszter elküldte az ügyet az illetékesnek: XI. kerület Újbuda Önkormányzata

  • Fülöp Balázs hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem tudom, hogy mi számít rendszeres űrítésnek, de kb. két hete ilyen. Elfogadhatatlan.
  • XI. kerület Újbuda Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    A Szerémi út – Prielle Kornélia utca sarkán jelzett szemétgyűjtő ürítését az üzemeltetőnek jeleztem, kérve a szerződés szerinti rendszeres munkavégzést

    Kérem tájékoztatásom szíve...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Járókelő Eszter elküldte az ügyet az illetékesnek: XI. kerület Újbuda Önkormányzata

  • Gajdov Géza bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére