Válaszra vár

Buszsávok közé ékelt kerékpársáv-szakasz a Tétényi úton

FRISSÍTÉS 2021.12.01.:

A bejelentő válasza:
"A Közút válasza nem az én bejelentésemre érkezett (ami a Tétényi út egészének kerékpáros átjárhatóságára vonatkozik, ekként a Csurgói úti és a Bikszádi utcai buszsávokat kifogásolja, míg az Andor utcai új kerékpársávot pozitívumként említi), hanem egy másik bejelentésre, ami az Andor utcai új lámpaprogram furcsaságaira kérdez rá. Kérlek, küldjétek vissza a Közútnak a bejelentést ennek a félreértésnek a jelzésével, ha lehetséges."

-----

Az Andor utca és a Tétényi út átépült keresztezésénél kerékpársávot festettek fel, ami összhangban áll azzal a látható törekvéssel, hogy a Tétényi út kerékpárosbarát tengely legyen (hiszen délebbre kerékpáros nyomok, az Etele úttól északra pedig kerékpársáv, illetve busz- és kerékpársáv létesült korábban).

Sajnos a most kijelölt kerékpársáv-szakasz használatát, legalábbis észak felé, jelentősen megnehezíti, hogy a szakasz előtt és után (a Csurgói úttól a Zsombor utcáig, illetve a Bikszádi utcától az Etele útig) buszsávok vannak kijelölve, így kerékpárral vagy szabályosan a belső sávban, vagy szabálytalanul a buszsávban lehet csak haladni.

Mivel ezeken a szakaszokon valamivel kisebb a buszforgalom, mint a kerékpárosok számára már megnyitott Vahot utca - Bartók Béla út szakaszon (az 58-as busz az Andor utcánál már nem jár), bízom benne, nincs akadálya, hogy ezeket a buszsávokat is busz- és kerékpársávvá alakítsák.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Tétényi út 100a

Hozzászólások

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    A -00092911 -as számú megkeresésre az alábbi választ adjuk:

    Tisztelt Bejelentő !

    Elnézést, egy másik észrevételezésre csatoltuk a választ.
    A kerékpáros infrastruktúra lét
    ...
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "Az Andor utca és a Tétényi út átépült keresztezésénél kerékpársávot festettek fel, ami összhangban áll azzal a látható törekvéssel, hogy a Tétényi út kerékpárosbarát tengely legyen (hiszen délebbre kerékpáros nyomok, az Etele úttól északra pedig kerékpársáv, illetve busz- és kerékpársáv létesült korá...

  • Baranyai Zsolt hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves admin! A Közút válasza nem az én bejelentésemre érkezett (ami a Tétényi út egészének kerékpáros átjárhatóságára vonatkozik, ekként a Csurgói úti és a Bikszádi utcai buszsávokat kifogásolja, míg...
  • Reith Péter lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    A 92911 -as számú megkeresésre az alábbi választ adjuk:

    Tisztelt Bejelentő !

    A Tétényi út Andor utcai kereszteződés új forgalmi rendjével kapcsolatos észrevételeire az al
    ...
  • Nagy Zita elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Baranyai Zsolt bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Bicikliparkoló?

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Pál András
    Illetékes: Budapest Közút
    Elek utca (XI. kerület, Újbuda)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Veszélyes tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Frank E.
    Illetékes: Budapest Közút
    Neumann János utca (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére