Megoldásra vár

Szabálytalan közterületi parkolás

FRISSÍTÉS:2021.12.13.
Budapest Közút válasza:
"Társaságunkhoz érkezett megkeresésével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a Budakeszi út Labanc utca és Kuruclesi út közötti szakaszán megállási tilalom van érvényben, padkán vagy járdán várakozás sincs engedélyezve.
A fentiek alapján a zöldfelületen várakozás szabálytalan, aminek ellenőrzése és szankcionálása a rendőrség és/vagy a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság (FÖRI) feladata."
----------------------------------------------

A Budakeszi úton a Kuruclesi úti buszmegállótól lefelé 5-6 ház előtt mostanra állandósult a járdát az úttesttől elválasztó zöld sávon való parkolás. A növényeket az évek alatt teljesen kipusztították az autók, emiatt nyáron por van, esős időben pedig manőverezés közben a járdát is összesarazzák az autók. A legtöbb esetben a járdára is rálógnak a parkoló autók, de ez a kisebbik probléma mert elég széle járda van és nem is túl forgalmas. Minden ház kertjében vannak parkolók, ezek jellemzően nincsenek tele (én is az egyik érintett házban lakom, nálunk sincs sose tele), de ha meg is telnének a Zugligeti úton mindig van üres hely, tehát a probléma csakis a lustaságból ered.

Ezért nem a parkolást kellene rendezni ezen a szakaszon, hanem meg kell szüntetni a szabálytalan területhasználatot és visszafüvesíteni a zöldsávot.

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Budakeszi út 39

Hozzászólások

  • g g megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • II. kerületi Önkormányzatverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelet Bejelentő / Admin!

    Az adott helyszín is része a Városrendészet napi rutin ellenőrzéseinek.

    Tisztelettel kérjük ha szabálytalan parkolást tapasztal akkor a posztolás mellett hívja a Városr...
  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport"-ra.

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés leírását "A Budakeszi úton a Kuruclesi úti buszmegállótól lefelé 5-6 ház előtt mostanra állandósult a járdát az úttesttől elválasztó zöld sávon való parkolás. A növényeket az évek alatt teljesen kipusztították az autók, emiatt nyáron por van, esős időben pedig manőverezés közben a járdát is összesarazzák az autók. ...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    A https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/92868/szabalytalan-kozteruleti-parkolas bejelentésre a következő választ adjuk:

    Tisztelt Nagy Tamás Úr!

    Társaságunkhoz érkezett
    ...
  • Ügykezelő Áron elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Ügykezelő Áron megváltoztatta a bejelentés illetékesét "II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • II. kerületi Önkormányzatverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Budakeszi út tulajdonosa és kezelője a Főváros és a Budapest Közút. Legjobb tudomásunk szerint a Budakeszi út felújítási tervében ennek a résznek az átépítése (védelme) is belet...
  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • Nagy Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Csatoltam itt a kepeket
  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia Tamás!
    Bocs a kellemetlenségért. Ha minden igaz, most már sikerülni fog képet feltöltened. :)
    A Járókelő csapatának nevében:
    Máté
  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés nevét "szabálytalan közterületi parkolás"-ról "Szabálytalan közterületi parkolás"-ra.

  • Élhetőbb Városért hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem enged kommentben képet csatolni, 404-es hibaoldalra továbbít.
  • Élhetőbb Városért hozzászólt a bejelentéshez.

    Bár nem az én bejelentésem, de itt van pár kép Google Maps alapján
  • Élhetőbb Városért hozzászólt a bejelentéshez.

    Bár nem az én bejelentésem, de itt van pár kép Google Maps alapján
  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia Tamás!
    Technikai hiba folytán a bejelentéshez csatolt képeid megsérültek, emiatt nem lehet őket megjeleníteni. Kérjük, hogy kommentben vagy a kerdes@jarokelo.hu címre küldött üzenetben ismét jutt...
  • Csanádi György megváltoztatta a bejelentés állapotát "Feldolgozás alatt"-ról "Kiegészítésre vár"-ra.

  • Nagy Tamás bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    6
    Megoldott
    6

    Szabálytalan parkolások

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.
    Gyergyó utca (II. kerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Járdára parkoló autók

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Matula Gergely
    Illetékes: XIII. kerület Közterület-felügyelet
    Radnóti Miklós utca (XIII. kerület)
  Vissza az oldal tetejére