Válaszra vár

Kelenföld P+R

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS: 2022.01.17. Budapest Fejlesztési Központ válasza:
"A jelenlegi P+R parkoló üzemeltetése a Budapest Közút Zrt. hatáskörébe tartozik"
-----
FRISSÍTÉS 2021.12.09.:

Budapest Közút válasza:
"Társaságunk, a Budapest Közút Zrt. nem rendelkezik a gépjárművek elszállításával/elszállíttatásával kapcsolatos jogosultságokkal. A Közterület-felügyeletről szóló 1999. évi LXIII. tv. 20§ alapján, a lejárt forgalmi engedélyű, hatósági jelzés nélküli, vagy roncsautónak minősülő járművek közterületről történő elszállítására kizárólag a közterületi szervek jogosultak. Társaságunk ennek megfelelően ismételt kapcsolatfelvételt kezdeményez az érintett szervezetekkel a helyzet mielőbbi, tartós megoldása érdekében."

----

FRISSÍTÉS 2021.11.19.:

Újbuda Közterület-felügyelet válasza:
"Ez a gépjármű és abban a parkolóban lévő x darab otthagyott gépjármű továbbra sem a XI kerület hatáskörébe tartozik.
Ez a zárt parkoló a Főváros kezelésében van.
Nagyon sajnáljuk, hogy a parkolót kezelő nem tesz rendet. Köszönhető annak is, hogy a használati feltételek hiányosak - és ami nem tilos az ugye szabad!

A kerületünkhöz érkezett megkereséseket mi is továbbítottuk rendre feléjük. A probléma úgy látszik állandósult. A megoldás szikráját sem látjuk."

-----

Kedves "Járókelők"!

Egy korábbi bejelentésemre megérkezett az Illetékesektől a válasz:

"Tisztelt Járókelő közhasznú Egyesület!
Az Önök által jelzett úgymond nem rendeltetésszerű P+R parkoló használatot Társaságunk is rendszeresen tapasztalja, de sajnos nincs olyan egzakt jogi szabályozás, mely alapján el lehetne dönteni, hogy az adott gépjármű elhelyezése a P+R parkolóban a KRESZ szerint várakozásnak, vagy a gépjármű tárolásának minősül, mely utóbbi egyébként sem feltétlenül szabálytalan.
A gépjárműveket használók parkolási szokásait, azaz, hogy ki, milyen célból, milyen rendszerességgel és mekkora időtartamban foglalja a parkolóhelyet, Társaságunk nem vizsgálja, de jogszabályi felhatalmazás hiányában nem is vizsgálhatja.
Amennyiben a gépkocsi elhelyezése szabályosan történt, tehát nem akadályozza a forgalom lefolyását vagy a kezelői feladatok ellátását, rendszámmal rendelkezik, nincs a forgalomból kivonva, Társaságunk a gépkocsi eltávolítása érdekében jogszerű intézkedést nem tehet. Ellenkező esetben, azaz ha a gépkocsi szabálytalanul parkol, forgalmi akadályt képez, akadályozza a parkoló üzemeltetési, illetve kezelési feladatainak ellátását, az eljárásra jogosult rendőrkapitányság, illetve közterület-felügyelet intézkedését kérjük a szabályok betartása érdekében.

Üdvözlettel,

Parkolás-gazdálkodási osztály
Budapest Közút Zrt.
1115 Budapest, Bánk bán u. 8-12."

előzmény: https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/92442/tobb-elhagyott-jarmu

Úgy érzem, hogy ez a levél az íróasztal mellett "született meg" ellenőrzés nélkül.
A mindenki által használható Jármű Szolgáltatás Platform használatával a jármű életútja megismerhető.
Parkolás-gazdálkodási osztály Budapest Közút Zrt.-től kapott tájékoztatás szerint: "Amennyiben a gépkocsi elhelyezése szabályosan történt, tehát nem akadályozza a forgalom lefolyását vagy a kezelői feladatok ellátását, rendszámmal rendelkezik, nincs a forgalomból kivonva, Társaságunk a gépkocsi eltávolítása érdekében jogszerű intézkedést nem tehet."
A fényképek alapján ellenőrizhető, hogy a járművek rendszám nélküliek, forgalomból kérelemre ill. hivatalból kivonásra kerültek.
Továbbra is úgy érzem, hogy ezek a járművek nem várakoznak hanem itt tárolják őket!

köszönettel:

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Kelenföld vasútállomás

Hozzászólások

  • H. Annamária elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BFK Budapest Fejlesztési Központ"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.12.09.: Budapest Közút válasza: "Társaságunk, a Budapest Közút Zrt. nem rendelkezik a gépjárművek elszállításával/elszállíttatásával kapcsolatos jogosultságokkal. A Közterület-felügyeletről szóló 1999. évi LXIII. tv. 20§ alapján, a lejárt forgalmi engedélyű, hatósági jelzés nélküli, vagy ...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az illetékes válasza a "nesze semmi fogd meg jól"!
    A kérdés nem az volt, hogy mi lesz, hanem az, hogy jelenleg mi a helyzet!
    Ez a terület a senki földje! Itt egyik illetékesnek sincs jogosultsága semmire!
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő Közhasznú Egyesület!

    Köszönettel fogadtuk megkeresésüket. A Kelenföldi intermodális csomópont fejlesztése projekt keretén belül foglalkozunk Őrmező területén, a vágányok nyugati old
    ...
  • Tóth Roland hozzászólt a bejelentéshez.

    Vajon egyszer kapunk egy hivatalos állásfoglalást, megoldási tervet erre és a hasonló problémákra az illetékesnek vélt "szervezetektől"...?
  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: BFK Budapest Fejlesztési Központ

  • Bardócz Csaba megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Főváros Önkormányzata"-ról "BFK Budapest Fejlesztési Központ"-ra.

  • Szalai Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Most megint arrébb álltak vele, a legvégébe. Kérdés, ennek mi az értelme?
  • H B L megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.11.19.: Újbuda Közterület-felügyelet válasza: "Ez a gépjármű és abban a parkolóban lévő x darab otthagyott gépjármű továbbra sem a XI kerület hatáskörébe tartozik. Ez a zárt parkoló a Főváros kezelésében van. Nagyon sajnáljuk, hogy a parkolót kezelő nem tesz rendet. Köszönhető annak is, hogy a haszn...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő Egyesület!

    Társaságunk, a Budapest Közút Zrt. nem rendelkezik a gépjárművek elszállításával/elszállíttatásával kapcsolatos jogosultságokkal. A Közterület-felügyeletről szóló 1999. é
    ...
  • Budapest Főváros Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Cím !

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP- 132932/2021-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Főosztálya részére.

    Tisztele
    ...
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "Kedves "Járókelők"! Egy korábbi bejelentésemre megérkezett az Illetékesektől a válasz: "Tisztelt Járókelő közhasznú Egyesület! Az Önök által jelzett úgymond nem rendeltetésszerű P+R parkoló használatot Társaságunk is rendszeresen tapasztalja, de sajnos nincs olyan egzakt jogi szabályozás, mely alapján el lehetn...

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Szalai Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    T. Újbuda közter!

    Ez a problémánk nekünk is. Egy zárt, sorompóval ellátott P+R parkolót bárki használhat szeméttárolónak bármiféle fajta következmény nélkül, valamint valóban, semmilyen megoldás ninc
    ...
  • Újbuda Közterület-felügyeletverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Szalai Tamás!

    Ez a gépjármű és abban a parkolóban lévő x darab otthagyott gépjármű továbbra sem a XI kerület hatáskörébe tartozik.
    Ez a zárt parkoló a Főváros kezelésében van.
    Nagyon sajnálj
    ...
  • Szalai Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem lehetne P+R+T is, (parkoló + tároló). Én is látom, hogy 10-15 szarkupac foglalja a helyeket folyamatosan egy olyan parkolóban, ami sorompóval ellátott, és elvileg a tömegközlekedésre való át...
  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Rendszám nélküli autó

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XI. kerület Újbuda Közterület-felügyelet
    Kondorosi út (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Rendszám nélküli autó

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XI. kerület Újbuda Közterület-felügyelet
    Hegyalja út (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére