Válaszra vár

Üvegszilánk, szemét és avar a járdán

FRISSÍTÉS 2021.12.02.
A Főváros alábbi válaszával megküldve a FÖRI-nek.

A Jarokelo.hu/91319 számú bejelentést megkaptuk, és intézkedésre továbbítottuk a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság részére, hogy az ingatlan tulajdonosát szólítsák fel az ingatlana előtti járdaszakasz tisztántartására.

FRISSÍTÉS 2021.11.02.
FKF válasza:
Sajnálatos módon - mint ahogyan azt előző válaszunkban is jeleztük- Társaságunknak nincs kapacitása olyan területek takarítását ellátni, amelyek nem az FKF feladatkörébe tartoznak. A járdával határos ingatlanok tulajdonosait, kezelőit az illetékes hatóság jogosult felszólítani, hogy tegyenek eleget takarítási kötelezettségüknek.

---
FRISSÍTÉS 2021.10.20.:
Tisztelt FKF Köztisztasági Divízió!
Az érintett szakaszt legnagyobbrészt üres telek határolja, melyet cserjés/fás növényzet borít. Az itt lakók leginkább kisemlősök és madarak, ők nem fogják tisztán tartani a járdaszakaszt.
Mivel én és sok sorstársam napközben erre közlekedünk, minket érint elsősorban a probléma. Ám nekünk, mint magánszemélyeknek nincs lehetőségünk, hogy feltárjuk a terület tulajdonosi viszonyait, vagy bármi tegyünk az ügyben. (Nyilván nem tudunk egy ~275×7,5 méteres járdaszakaszt önkéntesen megtisztítani.)

Kérem, hogy Önök, illetve az Önkormányzat használja ki lehetőségeit, és a rendelkezésükre álló eszközökkel vegye rá a terület gazdáit, hogy a tisztántartással kapcsolatban teljesítsék jogszabályba foglalt kötelességeiket.

Ezek szerint egyébként, ha bármilyen, hasonlóan személy- és vagyonbiztonságot veszélyeztető helyzetet tart fenn bárki az ingatlana előtti szakaszon, nincs mód arra, hogy rávegyük annak felszámolására...? Büntetés kiszabása, mint ötlet...?

Vagy örök üvegszilánk, szemét és avar-felhalmozódásra kell számítani az adott útszakaszon a következő években...?
-----------------------------------------------

A soroksári út befelé vezető oldalán, a Földváry utca és a Koppány utca közötti szakaszon, és a Földváry utca sarkán álló ház előtt a járdát teljesen beteríti az üvegszilánkm a szemét és a növányi hulladék, avar. Autóbalesetekből származó szélvédő- és lámpatöredékek, földhöz vágott alkoholos palackok maradványai teszik veszélyessé és anyagilag megterhelővé a közlekedést az útszakaszon. Mivel kerékpárút itt nincsen, az áthaladó kerékpáros forgalom egésze ezen a szakaszon megy keresztül, az irodaházban (ahol dolgozom) általános téma reggelenként, hogy ki kapott defektet aznap (vagy előző nap hazafelé), illetve ki csúszott el a nedves avaron. A járda melletti gazt levágták jó pár héttel ezelőtt, a levágott növényi részeket nem szedte össze senki, az is az utat egyre inkább beborító televény részévé vált.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, Soroksári út 74

Hozzászólások

  • Szalai Krisztina elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.11.02. FKF válasza: Sajnálatos módon - mint ahogyan azt előző válaszunkban is jeleztük- Társaságunknak nincs kapacitása olyan területek takarítását ellátni, amelyek nem az FKF feladatkörébe tartoznak. A járdával határos ingatlanok tulajdonosait, kezelőit az illetékes hatóság jogosult felszólítani...

  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Főváros Önkormányzata"-ról "FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Szökrény Judit!

    A Jarokelo.hu/91319 számú bejelentést megkaptuk, és intézkedésre továbbítottuk a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság részére, hogy az ingatlan tulajdonosát szólítsá
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    Közterület-felügyeleti Irodánk részére a fenti hivatkozási számon továbbított megkeresésére válaszolva mellékelten megküldöm XX/3913-2/2021 ügyszámú levelünket.

    Tisztelettel
    Szökré
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Budapest Főváros Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Cím !

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP- 125441 /2021-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Főosztálya részére.

    Tisztelet
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Pakot Reni megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.11.02.: Sajnálatos módon - mint ahogyan azt előző válaszunkban is jeleztük- Társaságunknak nincs kapacitása olyan területek takarítását ellátni, amelyek nem az FKF feladatkörébe tartoznak. A járdával határos ingatlanok tulajdonosait, kezelőit az illetékes hatóság jogosult felszólítani, hogy tegyenek ele...

  • Pakot Reni elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Pakot Reni megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.10.20.: Tisztelt FKF Köztisztasági Divízió! Az érintett szakaszt legnagyobbrészt üres telek határolja, melyet cserjés/fás növényzet borít. Az itt lakók leginkább kisemlősök és madarak, ők nem fogják tisztán tartani a járdaszakaszt. Mivel én és sok sorstársam napközben erre közlekedünk, minket érint ...

  • Pakot Reni megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapesti Közművek FKF"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Matula Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt FKF Köztisztasági Divízió és jarokelo.hu!

    Ki volna az "illetékes hatóság", aki jogosult felszólítani az ingatlanok tulajdonosait a járdaszakasz rendbetételére?
    Ha vagyoni kárt és személyi s...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Sajnálatos módon - mint ahogyan azt előző válaszunkban is jeleztük- Társaságunknak nincs kapacitása olyan területek takarítását ellátni, amelyek nem az FKF feladatkörébe tartoznak....
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Kövér Blanka elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Közművek FKF

  • Kövér Blanka megváltoztatta a bejelentés leírását "A soroksári út befelé vezető oldalán, a Földváry utca és a Koppány utca közötti szakaszon, és a Földváry utca sarkán álló ház előtt a járdát teljesen beteríti az üvegszilánkm a szemét és a növányi hulladék, avar. Autóbalesetekből származó szélvédő- és lámpatöredékek, földhöz vágott alkoholos palack...

  • Matula Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt FKF Köztisztasági Divízió!
    Az érintett szakaszt legnagyobbrészt üres telek határolja, melyet cserjés/fás növényzet borít. Az itt lakók leginkább kisemlősök és madarak, ők nem fogják tisztán t
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett járdaszakasz ingatlanhoz csatlakozik, ezért Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. (VIII.1.) rendelete értelmében annak t
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • T Julcsi elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Közművek FKF

  • Matula Gergely bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Ágy matrac a sarkon

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: IX. kerület Ferencváros Önkormányzata
    Telepy utca (IX. kerület, Ferencváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Busz üveg ki törve

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Ádám Kiss
    Illetékes: Budapesti Közművek FKF
    Boráros tér H (IX. kerület, Ferencváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Avartenger

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Fónai Kende
    Illetékes: IX. kerület Ferencváros Önkormányzata
    Gönczy Pál utca (IX. kerület, Ferencváros)
  Vissza az oldal tetejére