Válaszra vár

Omladozó, balesetveszélyes tartóoszlopok a Mechwart ligetnél

FRISSÍTÉS 2021.09.08.:
Budapest Főváros Kormányhivatala II. Kerületi Hivatala Hatósági Osztály válasza
"2021. szeptember 8. napján áttételre került a hatáskörrel és
illetékességgel rendelkező Budapest Főváros Kormányhivatala
Észak-Budai Építésügyi és Építésfelügyeleti Osztályához."

---

Nem tudom, kinek a felelőssége, de balesetveszély és városképi szempontból is releváns, ahogy a Keleti Károly utca és a Margit körút sarkán lévő ház tartóoszlopai omladoznak. Egyrészt az oszlopok takaróelemei állapotából ítélve bármikor leeshet egy újabb takaróelem, másrészt városképileg elkeserítő, hogy az alapvetően szép adottságú épület így néz ki. Elképzelhető, hogy akár az Önkormányzat, akár a Társasház vagy az épület ebben a részében elhelyezkedő Bank az érintett a problémában. Ami biztos, hogy a Google street view szerint két éve a probléma még nem állt fenn. Úgy emlékszem, hogy az épületet nemrég renoválták. Amennyiben az oszlopok is érintettek voltak a felújításban, elképzelhető, hogy garanciális igényt is érvényesíteni lehet a helyreállítás során. Remélem, a helyzet mihamarabb megoldódik. Az illetékesek eljárását ezúton is köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Margit körút 43-45

Hozzászólások

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BFKH I. Kerületi Hivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Egyéb szervezet"-ról "BFKH I. Kerületi Hivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály"-ra.

  • Tóth János hozzászólt a bejelentéshez.

    Szeretném kérni a bejelentés újraküldését.
  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    T. Címzett!

    Csatoltan megküldöm tájékoztató levelünket.
    Üdvözlettel:

    Kiss Gabriella Ildikó
    ügyintéző

    Budapest Főváros Kormányhivatala
    Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztály
    Építésügyi Hatósági Felü...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentés elküldve a Budapest Főváros Kormányhivatala Észak-Budai Építésügyi és Építésfelügyeleti Osztálynak, az epitesugy-eszakbuda@bfkh.gov.hu címre.
  • B. Anna elküldte az ügyet az illetékesnek: Egyéb szervezet

  • B. Anna megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BFKH II. Kerületi Hivatal Hatósági Osztály "-ról "Egyéb szervezet"-ra.

  • B. Anna megváltoztatta a bejelentés leírását "Nem tudom, kinek a felelőssége, de balesetveszély és városképi szempontból is releváns, ahogy a Keleti Károly utca és a Margit körút sarkán lévő ház tartóoszlopai omladoznak. Egyrészt az oszlopok takaróelemei állapotából ítélve bármikor leeshet egy újabb takaróelem, másrészt városképileg elkeserítő, hogy az alapvet...

  • Tóth János hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha lehetséges, szeretném kérni a bejelentés újraküldését az illetékesnek.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Budapest Főváros Kormányhivatala II. Kerületi Hivatala Hatósági Osztály
    1. tájékoztatja, hogy a 2021. szeptember 6. napján érkezett 00088943
    azonosító számú bejelentése - a korább
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: BFKH II. Kerületi Hivatal Hatósági Osztály

  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "BFKH II. Kerületi Hivatal Hatósági Osztály "-ra.

  • Tóth János bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Életveszélyes épületomlás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala
    Keleti Károly utca (II. kerület)
  • Megoldott
    8
    Megoldott
    8

    Lódarázs fészek

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.
    Deák Ferenc utca (II. kerület)
  Vissza az oldal tetejére