Megoldott

kerékpárút folytatása az úttest túloldalán

Anonim Járókelő

Tisztelettel kérem annak szíves megfontolását, hogy hogyan lehetne a jelzett helyen az út túloldalán a kerékpározást folytatni. Jelenleg a tábla szerint előbb ki kell kanyarodni az útra és onnan visszafordulással bekanyarodni.
Bár érthető, hogy a képen szemben lévő járda (a sporttelep melletti) igen szűk, és rajta sok szülő álldogál a kerítés mellett és csemetéiket nézik a kerítésen át), de a sporttelep mellett vezető macskaköves és igen rossz állapotban lévő (kerékpározásra szinte alkalmatlan) Teleki Blanka utca sem jobb kerékpározásra.

Talán, ha ezt a szembe-járdát kicsit kiszélesítenék... Hiszen a szándék nyilvánvalóan meg volt az ezen vezetett kerékpárforgalomra, hiszen bégig be van építve az elzáróvonal, amely gondolom gyalog-és-kerékpárutat volt hivatott képezni belőle...

Tisztelettel kérem tehát a sporttelep mellett a veszélyes állapotban lévő macskaköves Teleki Blanka utca helyetti kerékpárforgalom szíves megoldását. ... a képen látható helyen az egyenesen átjutással, vagy a Teleki Blanka utca burkolatának életveszélyes állapotból való javításával (ugyanis a kerékpárral a macskakövön a hullámokat kerülgetni autóelütős mutatvány sajnos...)

Gyalogosoknak , kerékpárosoknak és autósoknak is egyaránt megfelelő megoldásban bízva
Köszönettel

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Szőnyi út 12

Hozzászólások

  • Zábrádi Zsolt hozzászólt a bejelentéshez.

    Régebben nem voltak "ráküldve" a kerékpárosok a járdára, semmilyen tábla vagy egyéb dolog nem ösztönözte őket arra, hogy a járdán menjenek. És szerintem az úgy volt jó, így meg nem jó, mert ezzel az e...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    ... hát igen... Azzal egyet értek, hogy "a gyalogosforgalom zavarása nélkül" stb... ahogyan a kresz csakugyan engedi... de bevallom azt azért elfogadom tőlük, hogy forgalmat azért táblával nem kellene...
  • Zábrádi Zsolt hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem a probléma egyáltalán nem megoldott, mivel a Budapest Közút véleményével ellentétben ezen a szakaszon igenis szabályos a járdán kerékpározni. A KRESZ ugyanis abban az esetben, ha "az úttest...
  • Pakot Reni lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Köszönjük a visszajelzést!
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Járókelő!
    Így ebben a formában a bejelentés véleményem szerint "megoldott"-ként lezárható.
    Ahogyan a válaszban is van, az egy egészen más, külön feladat és kérés lehet (majd) hogy legyen eg...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A 88647 sz. ügyben az alábbi választ adjuk:

    A képen látható, kerítés melletti, kerékpárútnak látszó burkolt felület építésének körülményeiről nincs tudomásunk, arra Társaságunktó
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Fónai Kende elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Ez mi?

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Sz. V.
    Illetékes: Budapest Közút
    Kerepesi út (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére