Megoldatlan

Rosszul kialakított parkolóhely; parkolási tilalom egyértelműsítése

Anonim Járókelő

Tisztelt Illetékes!

A Reitter Ferenc utca 126 szám mellett lévő parkolóból nagyon nehéz a ki- és beparkolás. Ennek okai a kereszteződés mellett két oldalon parkoló autók.

Az egyik oldalon a kijelölt parkolóhely alig 1 méterre van a kereszteződéstől - ideális szerintem 5 méter lenne a KRESZ alapján. A másik oldalon a kapubeálló utáni kis részen viszont annak ellenére, hogy nincs kijelölt parkolóhely, folyamatosan parkolnak, gyakran kisteherautók is, emiatt még a Reitter Ferenc utcán érkező forgalmat sem lehet látni, és a kikanyarodást is akadályozzák az autók.

Arra kérném Önöket, hogy vizsgálják felül a helyszín parkolását. A kapubejáró utáni kis részre, ahol tilos parkolni (a képen jobb oldalt), fessenek fel forgalom elől elzárt felület jelzést, vagy megállni tilos táblával és sárga szegélyfestéssel tegyék egyértelművé a parkolási tilalmat. A másik oldalon pedig érdemes lenne a parkoló végét a jelenlegi ~1 méterről 3-5 méteres távolságra növelni a kereszteződéstől.

Köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Reitter Ferenc u. 126

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Mondjuk az érdekes, hogy ha van a sarkon KRESZ tábla a kihajtó autósnak, akkor ez hogy nem minősül kereszteződésnek...
  • g g lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A képen szereplő kapubehajtó nem minősül kereszteződésnek, így attól nem kötelező az 5m-t megtartani. A kihajtótól északra található parkolóhely szabályosan van kijelölve.

    Az Ön
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Pál András elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    4
    Válaszra vár
    4

    Járdán parkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Kapás utca (II. kerület)
  Vissza az oldal tetejére