Megerősítésre vár

Balesetveszélyesen kivitelezett közműmunkák és felfestés

Anonim Járókelő

A Bánki Donát utcában végzett közműmunkák kapcsán kifejezetten balesetveszélyes megoldásokat sikerült alkalmazni:

- a feltört aszfalt nincs elhatárolva a kerékpárosok részére kerülőútként szolgáló járdától;
- a felbontott részt két különálló pallóval hidalták át, így az kerékpárral nem járható át megfelelő szélességben.

Fentiek önmagukban is rejtenek balesetveszélyt, éjjel azonban életveszélyes erre közlekedni kerékpárral, rollerrel, mivel az utca fái sűrűek, takarják a közvilágítás jelentős részét (a képek fényereje csalóka, mert ennyi fényt nem a közlekedő, hanem a képkészítő eszköz lát). A kerékpárúton elhelyezett vagy arra rálógó objektumokat nem jelölték megfelelően, azokat nehéz (vagy rosszabb esetben nem lehetséges) időben észlelni.
Tegnap este (VII. 7.) egy környező ház erkélyén töltött két óra leforgása alatt két esésnek és egy majdnem-esésnek is tanúja voltam - az ő dolgukat az sem könnyítette volna meg, ha a fotókon látható, járdát és kerékpárutat elválasztó csíkot pár órával előbb festik fel (ezt egyébként szintén tegnap este kivitelezték, nem elhanyagolandó részletekként hozzátéve, hogy 22 óra után, zajjal járó géppel, oly módon, hogy a le nem festhető részeket - pl. kilógó aszfalttörmelék, felbontott sáv, palló - nemes egyszerűséggel kikerülték).

Kérem az illetékest a balesetveszélyes állapot haladéktalan felszámolásában, ezen felül kérem válaszaikat a következő kérdésekre:

- milyen okból nem lehetett a felfestést a közműmunkák - és így az aszfalt pótlása - utánra időzíteni;
- ki lesznek-e pótolva felfestéssel a tegnap este kihagyott szakaszok a munkálatok befejeztével;
- mi indokolta, hogy a munkát 22 óra után, zajjal járó géppel kellett kivitelezni.

Köszönöm az intézkedést és a választ a magam és az arra közlekedők nevében is.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Bánki Donát u. 14

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Most éppen szakaszosan aszfaltozzák a kerékpárutat, utána talán van esély a teljes felfestés megvalósítására...
  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A munkálatok után még hetekig hiányzott az aszfaltsáv, azonban ezt már pótolták. A felfestés elvégzésekor kihagyott részeket azonban nem.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A munkálatok látszólag befejeződtek, ugyanakkor a második képen látható felbontott rész továbbra sincs sem kipótolva, sem jelölve.
  • Szilágyi Dóra megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • DIGI Kft. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    A megadott címen az eredeti állapotok visszaállítása jelenleg is zajlik,
    folyamatban van. A végleges javításig szíves türelmét kérjük.

    Köszönjük együttműködését.

    Tisztelettel:
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Szilágyi Dóra elküldte az ügyet az illetékesnek: DIGI Kft.

  • Szilágyi Dóra megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIV. kerület Zugló Önkormányzata"-ról "DIGI Kft."-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő.hu!

    A munkát valószínűsíthetően a DIGI Távközlési Kft. végzi. A bejelentést átadtuk a számukra és kértük a helyzet azonnali helyreállítását. A bejelentést nagyon szépen köszönjük!...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Pontosan. Sokszor elkövetik azt a hibát, hogy a kerékpárutat alulpriorizálják, pedig amióta a kerékpár kerékpár, azóta nem csak sportolásra való, hanem közlekedési eszköz is.
  • Nagy Márton hozzászólt a bejelentéshez.

    A kerékpárút is közforgalmú út, ezért az útkezelőnek (ill a jelenlegi állapotot kialakította) kötelessége lenne felhívni a figyelmet (pl.: sárgán villogó jelzőfénnyel). Ezt úttesten meg is szokták ten...
  • Illak Adrián elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zugló Önkormányzata

  • Illak Adrián megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "XIV. kerület Zugló Önkormányzata"-ra.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Borzalmas állapotú közmű fedél

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: DIGI Kft.
    Baross utca (XX. kerület, Pesterzsébet)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Sérült fedlap

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Pál András
    Illetékes: DIGI Kft.
    Albert utca (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére