Megoldatlan

Életveszélyes ácsolat a járdán

Frissítés 2021.07.17.
XIII. kerület válasza:
"A XIII. Dózsa György út a Váci út -Vágány utca között a közút (útpálya, járda...) a Fővárosi Önkormányzat megbízásából a Budapest Közút Zrt. kezelésében van."

----------------------------------

A XIII. Dózsa Gy. út 45-nél, egy a járádra mélyen benyúló ácsolat veszélyezteti az ott elhaladó bicikliseket. Az ácsolat a Szabolcs utcai kórházról hulló vakolatot fogja fel, és sok éve (lehet, hogy 10-nél is több) ott van. Annak vonalában troli megálló van, a járdán rendezetlenül állnak a trolira váró utasok, illetve kiszámíthatatlan a leszállók mozgása. A járda szélességét oszlopok szűkítik, a járda felületén több hosszirányú repedés van, melyek a bicikli kerekeket sínként megvezetik, a kerékpárt kormányozhatatlanná teszik. 2021. június 25-én a Városliget felől érkező, és a Lehel út felé haladó kerékpáros fejével neki ütközött az ácsolatnak, elesett, ettől a feje újabb ütést kapott, eszméletét vesztette, mentő és kórházi ellátásra szorult. Szerencsére a sisakja valamelyest megvédte az ennél is sokkal súlyosabb balesettől. A járda ezen szakaszán sokan közlekednek biciklivel, mert az Állatkert mellett a bicikli út a járdán van vezetve, onnan folytatva az utat a Váci út irányában a Dózsa György úton hatalmas az autóforgalom.

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Dózsa György út 45

Hozzászólások

  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Pál András elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Á. Laci elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Á. Laci megváltoztatta a bejelentés leírását "A XIII. Dózsa Gy. út 45-nél, egy a járádra mélyen benyúló ácsolat veszélyezteti az ott elhaladó bicikliseket. Az ácsolat a Szabolcs utcai kórházról hulló vakolatot fogja fel, és sok éve (lehet, hogy 10-nél is több) ott van. Annak vonalában troli megálló van, a járdán rendezetlenül állnak a trolira váró utasok, illetve...

  • Á. Laci megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIII. kerületi Közszolgáltató Zrt."-ról "Budapest Közút"-ra.

  • XIII. kerületi Közszolgáltató Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    A XIII. Dózsa György út a Váci út -Vágány utca között a közút (útpálya, járda...) a Fővárosi Önkormányzat megbízásából a Budapest Közút Zrt. kezelésében van.
    Kérjük feléjük tovább
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Sz-S Noémi megváltoztatta a bejelentés nevét "Életveszélyes ácsolat a XIII. ker. Dózsa György út 45. előtti járdán"-ról "Életveszélyes ácsolat a járdán"-ra.

  • Hoffer János hozzászólt a bejelentéshez.

    Élhetőbb Városért hozzászólására reagálok: Igen, tudom, hogy a járdának ezen szakaszán nincs kijelölt bicikli út, és nagyon veszélyes. Én a Váci út felé haladva már a Dózsa György úti úttesten szoktam...
  • Élhetőbb Városért hozzászólt a bejelentéshez.

    Egyébként ettől még tilos itt biciklizni, különösen veszélyes a megálló miatt mindenkire.
  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés helyét "Budapest, Szabolcs u. 36, 1134 Magyarország (47.51997040, 19.07208265, 16)"-ról "Budapest, Dózsa György út 45, 1134 Magyarország (47.51956936, 19.07119815, 17)"-ra.

  • Hoffer János hozzászólt a bejelentéshez.

    A térkép a heylesen megjelolt helyet átette a Szabolcs utcába. A tényleges helyszín a Dózsa György úton van, ahogy a bejelentésem címe is mutatja.
    Hoffer János
  • Járókelő Herta elküldte az ügyet az illetékesnek: XIII. kerületi Közszolgáltató Zrt.

  • Hoffer János bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    legörbített pollerek

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Gogol utca (XIII. kerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    hiányzó poller

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Pannónia utca (XIII. kerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Hiányzó járda

    Beküldés ideje:
    Beküldte: E. M.
    Illetékes: Budapest Közút
    Népfürdő utca (XIII. kerület)
  Vissza az oldal tetejére