Megoldásra vár

József krt - Baross sarka szemét

FRISSÍTÉS 2021.07.12.:

Tisztelt FKF Nonprofit Zrt!
Erről ment már egy levelezés a korábbi vezetéssel, hogy a körút forgalmát illetve annak összetételét figyelembe véve nem szerencsés kizárólag az ott élőkre hárítani a tisztán tartást (FPH_KOZP-95278/2019).
Korábbi bejelentésben is megjegyeztem, hogy mivel a szabályokat emberekből álló testületek hozzák lehetőségük van annak megváltoztatására. A fenti bejelentésem alapján arra kérem Önöket, hogy a szabályzattal való takarózás helyett konstrukív hozzáállással kezeljék ezt a körút szemetének ügyét, ami nyilván nagyobb falat annál, mint pusztán társasházak dolga (egy belvárosi mellékutcában ez inkább elfogadható, bár valószínűleg ott is nagyobb az átmenő forgalom által generált szemét, mint a helyben lakók által).
Elég szomorú bizonyítvány ez a történet az elmúlt 30 évről: jó lenne, ha több jutna körút nyári locsolására, tisztítására, ennek ellenőrzésére(!), és így élhetőbbé tételére. https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/49187/szemetben-uszik-a-korut

-----

Az FKF válasza:
"Tájékoztatjuk, hogy a bejelentésben szereplő járda ingatlanhoz kapcsolódik, ezért annak takarítása a fővárosi köztisztasági rendelet értelmében nem a közszolgáltatóknak, hanem az ahhoz kapcsolódó ingatlan tulajdonosának, kezelőjének, bérlőjének feladata. Ha az ingatlan lakóház, akkor a lakóközösség, társasházkezelő hivatott gondoskodni az épület előtti mindennapos takarításról. Ha az épület földszintjén üzlet működik, akkor pedig az üzlet tulajdonosának feladata a környezet tisztántartása. Mindezek értelmében az FKF-nek a bejelentett területen nincs takarítási kötelezettsége."

-----

Egyre rosszabb, gusztustalan állapotok uralkodnak a József krt - Baross sarkán: minden úszik a szemétben.
Kérem kezeljék a problémát, köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest VIII. kerület, Józsefváros, József krt. 50

Hozzászólások

  • Finta István hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm a tájékoztatást arról, hogy érdemben foglalkoznak a megoldási lehetőségekkel.
  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk köztisztasági tevékenységét a Fővárossal kötött közszolgáltatási szerződése alapján végzi. A szerződés pontosan meghatározza az ellátandó feladatok
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: FKF Fővárosi Közterület-Fenntartó

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "Egyre rosszabb, gusztustalan állapotok uralkodnak a József krt - Baross sarkán: minden úszik a szemétben. Kérem kezeljék a pro...

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Egyéb szervezet"-ról "FKF Fővárosi Közterület-Fenntartó"-ra.

  • Finta István hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt FKF Nonprofit Zrt!
    Erről ment már egy levelezés a korábbi vezetéssel, hogy a körút forgalmát illetve annak összetételét figyelembe véve nem szerencsés kizárólag az ott élőkre hárítani a tisz
    ...
  • Gál Miklós lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "FKF Fővárosi Közterület-Fenntartó"-ról "Egyéb szervezet"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a bejelentésben szereplő járda ingatlanhoz kapcsolódik, ezért annak takarítása a fővárosi köztisztasági rendelet értelmében nem a közszo
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Finta István hozzászólt a bejelentéshez.

    A József utca felé is méltatlan állapotok uralkodnak.
  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: FKF Fővárosi Közterület-Fenntartó

  • Finta István bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Szemet bántó szemét

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: FKF Fővárosi Közterület-Fenntartó
    Kerepesi út (VIII. kerület, Józsefváros)
  Vissza az oldal tetejére