Megoldatlan

Szemétben úszik a körút

FRISSÍTÉS 2019.08.03.:

Tisztelt FKF!

Egy korábbi bejelentésem kapcsán is jeleztem már, hogy a rendeleteket emberek hozzák. Ergo, ha az időközben betarthatatlanná válik, vagy annyira megváltoznak a körülmények, akkor a rendeleteket, jogszabályokat is lehetséges és szükséges is módosítani.
Ebben az esetben az 1994-es évekhez képest jelentősen megváltozott a közterületek ezen szakaszának igénybevétele, ráadásul a napi 1x űrítés, a kukákból kiömlő szemét szerint, nyilvánvalóan elégtelen. Továbbá az elégtelen űrítések miatt az épületek előtt felhalmozódó szemét eltakarítását az épületben lakókra hárítani pedig teljesen téves helyzetértékelés: a probléma nem egyedi és nem is az ott lakók hatásköre.
Szóval, az ilyen válaszokkal az összes itt megforduló (lakó, dolgozó, túrista, stb) ember igényét tekintik semmisnek, akik pedig csak egy tiszta utcát szeretnének.

Azt javaslom, hogy gondolkodjanak el azon a megoldáson, hogy minimum hétvégente vizes takarítógépekkel szombat és vasárnap reggel megtisztítják az utcát. Továbbá vagy nagyobb űrtartalmú szemeteseket, vagy gyakoribb űrítéseket végeznek.
Úgy gondolom, hogy a tiszta utca közös érdekünk.

-----

FRISSÍTÉS 2019.07.25.:

Az FKF válasza:
"Tájékoztatjuk, hogy Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. számú
Köztisztasági Rendelete határozza meg, hogy egy adott terület
takarítása kinek a kötelezettsége.
Ez alapján az ingatlanokhoz kapcsolódó járdák takarítása a ingatlan
tulajdonosnak, üzemeltetőnek a feladata, illetve a telefonfülke esetében
annak üzemeltetője a kötelezett. "

-----

Iszonyatos mennyiségű cigicsikk a fák tövében, bizonytalan eredetű folyadékok, kutyaszar, piás üvegek.
Az a helyzet, hogy ez egy szórakozó körút. Ennek megfelelően, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy disznóól szombat vasárnap rendszeres VIZES takarítást igényel, ami a főváros feladata.

Probléma helyszíne
Budapest VII. kerület, Erzsébetváros, Erzsébet krt. 16

Hozzászólások

  • Bardócz Csaba lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az ingatlan tulajdonosának feladata a takarítás.
  • Bardócz Csaba megváltoztatta a bejelentés illetékesét "VII. kerület"-ról "Egyéb szervezet"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Jarokelo.hu
    budapest@jarokelo.hu

    Azonosító: JAROKELO-BUDAPEST-00049187

    Tisztelt Járókelő Egyesület Ügyvivő!

    Hivatkozással JAROKELO-BUDAPEST-00049187 azonosítószámú, szemétben úszik a körút (Erzsé
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: VII. kerület

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "FKF Fővárosi Közterület-Fenntartó Zrt."-ról "VII. kerület"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    ** High Priority **

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a bejelentésben megjelölt helyszínen, a körúton a
    járdák takarítása az úttest széléig az ingatlantulajdonosok fela
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: FKF Fővárosi Közterület-Fenntartó Zrt.

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "Iszonyatos mennyiségű cigicsikk a fák tövében, bizonytalan eredetű folyadékok, kutyaszar, piás üvegek. Az a helyzet, hogy ez egy szórakozó körút. Ennek megfelelően, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy disznóól szombat vasárnap rendszeres VIZES takarítást igényel, ami a főváros feladata."-ról "FRISSÍTÉS 2019.08.03.: Tisztelt FKF! Egy korábbi bejelentésem kapcsán is jeleztem már, hogy a rendeleteket emberek hozzák. Ergo, ha az időközben betarthatatlanná válik, vagy annyira megváltoznak a körülmények, akkor a rendeleteket, jogszabályokat is lehetséges és szükséges is módosítani. Ebben az esetben az 1994-es évekhez képest jelentősen megváltozott a közterületek ezen szakaszának igénybevétele, ráadásul a napi 1x űrítés, a kukákból kiömlő szemét szerint, nyilvánvalóan elégtelen. Továbbá az elégtelen űrítések miatt az épületek előtt felhalmozódó szemét eltakarítását az épületben lakókra hárítani pedig teljesen téves helyzetértékelés: a probléma nem egyedi és nem is az ott lakók hatásköre. Szóval, az ilyen válaszokkal az összes itt megforduló (lakó, dolgozó, túrista, stb) ember igényét tekintik semmisnek, akik pedig csak egy tiszta utcát szeretnének. Azt javaslom, hogy gondolkodjanak el azon a megoldáson, hogy minimum hétvégente vizes takarítógépekkel szombat és vasárnap reggel megtisztítják az utcát. Továbbá vagy nagyobb űrtartalmú szemeteseket, vagy gyakoribb űrítéseket végeznek. Úgy gondolom, hogy a tiszta utca közös érdekünk. ----- FRISSÍTÉS 2019.07.25.: Az FKF válasza: "Tájékoztatjuk, hogy Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. számú Köztisztasági Rendelete határozza meg, hogy egy adott terület takarítása kinek a kötelezettsége. Ez alapján az ingatlanokhoz kapcsolódó járdák takarítása a ingatlan tulajdonosnak, üzemeltetőnek a feladata, illetve a telefonfülke esetében annak üzemeltetője a kötelezett. " ----- Iszonyatos mennyiségű cigicsikk a fák tövében, bizonytalan eredetű folyadékok, kutyaszar, piás üvegek. Az a helyzet, hogy ez egy szórakozó körút. Ennek megfelelően, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy disznóól szombat vasárnap rendszeres VIZES takarítást igényel, ami a főváros feladata."-ra.

  • Finta István hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt FKF!

    Egy korábbi bejelentésem kapcsán is jeleztem már, hogy a rendeleteket emberek hozzák. Ergo, ha az időközben betarthatatlanná válik, vagy annyira megváltoznak a körülmények, akkor a rend
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    ** High Priority **

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. számú
    Köztisztasági Rendelete határozza meg, hogy egy adott terület
    takarí
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: FKF Fővárosi Közterület-Fenntartó Zrt.

  • Finta István bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére