Műanyag szalagok az erdőben
FRISSÍTÉS 2021. 04. 05.
Tisztelt Főpolgármesteri Hivatal Klíma- és Környezetügyi Főosztály!
Kérem szíves segítségüket az alábbi probléma megoldásában. A FÖRI ugyanis jó ötletnek gondolja, hogy Budapest egyik védett természeti területét soha le nem bomló, a környezetbe nem illő műanyag szalagokkal aggassa tele. Hiába kerestük őket többen is, szerintük ez az egyetlen megoldás arra, hogy a renitens erdőlátogatók ne térjenek le a kijelölt(?) ösvényről.
Remélem, Önöknek sikerül rávenni az önkormányzati céget, hogy ne menjenek szembe a Főpolgármesteri Hivatal környezet- és klímavédelmi céljaival.
----------------------
FRISSÍTÉS 2021. 03. 30.
Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság válasza:
A bejelentést követően, 2021. március 18-án helyszíni hatósági ellenőrzésre került sor a Rendészeti Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálata által. A hatósági ellenőrzés során az említett jelzőszalagok lecserélésre, illetve pótlásra kerültek. Tájékoztatom továbbá, hogy a jelzőszalagok kihelyezése szükséges a védett értékek megóvása érdekében, hogy az arra látogató kirándulók a kijelölt ösvényről ne térjenek le.
----------------------
FRISSÍTÉS 2021. 03. 30.
II. Kerület Önkormányzat válasza:
Az adott terület a Magyar Állam tulajdonában van, amelynek kezelője az állami tulajdonú Pilisi Parkerdő Zrt. A terület és a túraútvonalak a Pilisi Parkerdő Zrt. kezelésében vannak.
----------------------
Tisztelt FÖRI!
Szomorúan tapasztaltam, hogy az Apáthy-szikla természetvédelmi terület tanösvényét számos helyen az Önök nevével és logójával ellátott műanyag szalagok tarkítják. Úgy vélem, ezek a szalagok sem megjelenésüket, sem anyagukat, sem céljukat tekintve nem illenek semmilyen erdőbe. Egyrészt soha le nem bomló műanyagból készültek, másrészt folyamatosan rongálja őket a szél és az erdőjárók is, így gyakorlatilag kijelenthető, hogy Önök akaratlanul is szemetelik az erdőt, figyelembe véve azt is, hogy ahol már szükség volt a szalagok cseréjére, ott a korábbi szalag maradványát egész egyszerűen a fára csomózva hagyták, ez több helyen is megfigyelhető.
Mindemellett kijelenthető, hogy a helyenként tüntetőleg kikötött szalagdarabok gyakorlatilag senkit sem riasztanak vissza, azokat bárki könnyedén kikerülheti, így semmilyen célt nem érnek el ezzel azon kívül, hogy rombolják a természet látképét, valamint szennyezik a környezetet. Úgy vélem, a Főváros jelenlegi környezetpolitikai elképzeléseivel sem áll összhangban az, hogy egy erdő fáit műanyag szalagokkal tekerik körbe.
Összességében tehát elmondható, hogy ezek a szalagok csúnyák, szennyezik a környezetet, nem illenek egy erdőbe, és mindemellett haszontalanok is. Amennyiben valahol balesetveszély miatt meg szeretnék akadályozni az átjárást, kérem, helyezzenek ki (lehetőleg fából készült) korlátokat, de a jelenlegi megoldás (nem véletlenül) példátlan.
Bízom benne, hogy fentieket mérlegelve Önök is belátják, hogy egy erdőben nincs helye műanyag szalagoknak. Kérem, szíveskedjenek a szalagokat mihamarabb és maradéktalanul eltávolítani!
Munkájukat köszönöm!
Hozzászólások
Köszönettel vettük megkeresésüket a honlapjukon megjelent 80622 számú, „Műanyag szalagok az erdőben” tárgyú panasszal kapcsolatban, melyre az alábbi tájékoztatást adjuk:
Tiszt...
Kérem szíves segítségüket az alábbi probléma megoldásában. A FÖRI ugyanis jó ötletnek gondolja, hogy Budapest egyik védett természe...
Az adott terület a Magyar Állam tulajdonában van, amelynek kezelője az állami tulajdonú Pilisi Parkerdő Zrt. A terület és a túraútvonalak a Pilisi Parkerdő Zrt. kezelésében vannak...
Esztétika: 0
Hatékonyság: 0