Kérjük, álljon jobbra
Batthyány Téren (és sok egyéb nagyobb csomóponton egyaránt) csak egy keresve is alig megtalálható tábla jelzi a szabályt, miszerint jobb oldalon állunk, bal oldalon sétálunk. Nagyon sok ember igényt tartana arra, hogy ez végre bekerüljön a Magyar köztudatba is, első lépésben olyan matricákkal, amik mondjuk felhívják erre a figyelmet, és határozottan olyan helyen vannak, amit meglátnak az emberek, mert a jelenlegit kb lehetetlen!
Néhány ötlet a képeken, de egy kis kreativitással maximum pár-ezer forintból is össze tudja hozni a BKK!
--- Aki állni akar az állhat, aki haladni akar az haladhat, megszűnnének az ezzel kapcsolatos vitás ügyek a mozgólépcsőn, ez pedig mindenkinek érdeke kell legyen! ---
--------------------------------------------------------
Minden civilizált (külföldi) országban ahol jártam az emberek tudják hova álljanak a mozgólépcsőn. JOBBRA. Én sok helyen megfordultam már a világban és soha nem volt gondom ezzel, magam is jobbra állok mindig. Ennek nagyon egyszerű az oka: vannak akik sietnek, szeretnék elérni az éppen beérkező szerelvényt (vonat, villamos, metró, stb.). Én is ilyen vagyok. Nem szeretek állni a mozgólépcsőn, ha haladhatok is. Nem vagyok egy manager típus, nem rohanok fontos üzleti tárgyalásokra, de az idő nekem is fontos és utálom ha feltartanak. Teljesen mindegy, hogy hova megyek vagy milyen formáját használom a tömegközlekedésnek budapesten. Az emberek mennek mint a zombik a feljárókhoz és beállnak teljesen birka és nemtörődöm módon a mozgólépcsőre. Régen mindig mosolyogtam azokon, akik a metróajtó kinyílása után kilőnek, mint egy sebesség rekord megdöntése során, és rohannak a lépcsőkhöz. Aztán vagy beállank a ''pole position''-re vagy szépen lépcsőznek fölfelé. 2-3 éve én is ehhez a táborhoz tartozom, mert tudom, hogy ha már 10.-nek érek oda, tuti beállnak az útba. Amikor meg elkezdek felfelé araszolni, mert mondjuk épp tényleg sietek, hogy elérjem a vonatom, akkor kapom a szúros tekinteteket és néha a megjegyzéseket. (mondanom sem kell, hogy ezek általában az 50 felettiektől jönnek). A metrófelújítások után kirakták sok megállóhelyen a ''Jobbra tarts'' vagy ''Kérjük álljon a jobb oldalra'' táblákat, de sajnos ezeket tulajdonképpen csak világítótábláknak nézi az utazók 85%-a. Olyan nehéz lenne jobbra állni és nem feltartani a többi embert?! Külföldön ez miért megy tábla nélkül is? És ott sem csak az értelmiségiek vagy azok akik tudnak olvasni táblákról, hanem mindenki automatikusan. Nem értem, hogy a mi magyarok miért állunk az élen az ilyen viselkedéssel?!
Hozzászólások
Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (7805)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:
Külföldön járva tapasztalható, hogy...