Megoldott

Elsőbbségadás

Frissítés:2021.11.29.
Bejelentő jelzése: "Meglátásom szerint továbbra se kényelmes, hogy a kerékpárosoknak kell elsőbbséget adni, mikor ezen az utcán végig nekik van elsőbbségük. Nem sok autó érkezik a Bakfart Bálint utca felől, kerékpáros több közlekedik a Széna tér fele, jobb lenne ha a bicajosoknak lenne elsőbbsége."

---------------------
Kedves közigazgatás!

A Varsányi Irén és a Bakfart Bálint utca kereszteződésénél van egy tábla, amin elsőbbségadást jelző háromszög és 90 fokban elfordulva egy zebra is látható.
A tábla meglátásom szerint el van fordítva 90 fokkal a helyes iránytól, mivel:
- a Varsányin lefele haladva végig kint van a háromszög a balról érkezők számára és így elsőbbséget kell adniuk - egyedül itt lenne nekik elsőbbségük
- a zebra tábla a Bakfart Bálintról érkezőknek jelez egy zebrát, viszont a Bakfartot nem keresztezi zebra, csak a Varsányit. Ott viszont hiányzik zebra azok számára, akik a Széna tér felől érkeznek.
Leginkább azért veszélyes ez, mert a Horváth utca felől érkező kerékpárosok feltételezik, hogy minden utcán - ahogy odáig végig - nekik van elsőbbségük, viszont az autósok meg lendületből hajtanak, láttam már balesetet.

A képeken látszik h többféle állapotban is voltak már a táblák.

Probléma helyszíne
Budapest Varsányi Irén u. 35

Hozzászólások

  • Garami Marika lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Budaepst Közút az eredeti bejelentésben jelzett táblázási problémát orvosolta, az elsőbbségadás szabályainak változtatását részletes magyarázattal elutasítja.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    A https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/72891/elsobbsegadas bejelentésre a következő választ adjuk:

    Tisztelt Schwarczinger Csaba Úr!

    A Varsányi Irén utca - Bakfark Báli
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Garami Marika elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés leírását "Kedves közigazgatás! A Varsányi Irén és a Bakfart Bálint utca kereszteződésénél van egy tábla, amin elsőbbségadást jelző háromszög és 90 fokban elfordulva egy zebra is látható. A tábla meglátásom szerint el van fordítva 90 fokkal a helyes iránytól, mivel: - a Varsányin lefele haladva végig kint van a háromszög...

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés nevét "Elfordult tábla"-ról "Elsőbbségadás"-ra.

  • Schwarczinger Csaba hozzászólt a bejelentéshez.

    Meglátásom szerint továbbra se kényelmes, hogy a kerékpárosoknak kell elsőbbséget adni, mikor ezen az utcán végig nekik van elsőbbségük. Nem sok autó érkezik a Bakfart Bálint utca felől, kerékpáros tö...
  • Schwarczinger Csaba visszajelzésére vár.

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Járókelő Egyesület!
    Tisztelt Bejelentő!

    A Varsányi Irén utca - Bakfart Bálint utca kereszteződésnél lévő "Elsőbbségadás kötelező" jelzőtábla a kerékpárosoknak ad utasítást, mivel a kerékpá
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Schwarczinger Csaba bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Rosszul kihelyezett tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Szivattyú utca (XX. kerület, Pesterzsébet)
  • Kiegészítésre vár
    3
    Kiegészítésre vár
    3

    Hiányzó kerékpáros felfestés

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Clark Ádám tér (I. kerület, Várkerület)
  Vissza az oldal tetejére