Megoldatlan

veszélyes gyalogos áthaladási pontok

Anonim Járókelő

A képeken látható két vonalban tudtommal a kresz előírásai szerint mindkét helyen a gyalogosnak volna elsőbbsége áthaladni. Sajnos azonban ez az a két eset a kresz-ben amit a legtöbb jrművezető nem ismer, úgyhogy még akkor sem fogja átengedni a gyalogosokat, ha látja, mert meggyőződése, hogy ott a gyalogosnak nincsen elsőbbsége.
Amúgy a kanyarodókkal szemben ráadásul különösen veszélyes elsőbbsége van a gyalogosoknak, hiszen dupla sávon érkeznek a kocsik. (Alig tudtam olyan képet készíteni nappal, ahol látszik az út , látszik a kanyar a nagy és gyors autóforgalom ellenére.

Kérem a jelölt két helyen a közlekedők helyzetének biztonságossá tételét. (Meglátásom szerint amúgy nem sok értelme van az adott két helyen ebben a formában fönntartani a gyalogosok számára a veszélyes elsőbbségi helyzetet. Ha a hjelyszín kezelője fontosnak tartja ezt, akkor javaslom, hogy zebrával erősítse meg az amúgy is adott járókelő-elsőbbségi helyzetet - -- ha pedig nem tartja a gyalogos átkelés lehetőségét itt szükségesnek akkor az úttest mindkét oldalán gyalogos-elhárító kerítés/korlát felhúzását javaslom / kérem. )

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Bem József u. 5

Hozzászólások

  • g g lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!
    A
    https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/61018/veszelyes-gyalogos-athaladasi-pontok bejelentésre adott válaszunk:

    Tisztelt Bejelentő!

    Társaságunkhoz érkezett megkeresésév
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Félreértések elkerülése végett: A jelzett két helyen jelenleg elsőbbsége van a gyalogosoknak. A javaslat/kérés arról szólt, hogy vagy erősítsék meg ebben őket (zebra), vagy vegyék el tőlük (korlát).
  • Anonim felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Á, értem, JÁRMŰforgalom elől elzárt terület, KRESZ (157. ábra); az útburkolati jellel jelzett területre járművel ráhajtani tilos.
  • K. Tom hozzászólt a bejelentéshez.

    Önmaga miatt lesz veszélyes, mivel kanyarban nem lehet gyalogátkelő. A gyalogátkelők telepítésének vannak műszaki paraméterei, melyek ezen a helyen nem teljesülnek, még akkor sem, ha egyesek szeretnék...
  • Anonim felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem elfogadható, hogy egy gyalogátkelő veszélyes (Vision Zero Budapest), a KRESZ szerint megfelelő sebességgel kell megközelíteni, ez tény. Nincs forgalomtól elzárt terület, kérdéses részt járdának hí...
  • K. Tom hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem az autósok kényelme miatt kell kerülni. Nem véletlenül nincs itt gyalogátkelő. Itt veszélyes átkelni, még gyalogátkelő esetén is. Egyébként forgalomtól elzárt területen át mennek a gyalogosok, aho...
  • Anonim felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Támogatom a gyalogátkelő létesítését. A korlát nem megoldás, létező gyalogos igény van. Egyrészt nem szeretnénk kerülni az autósok kényelme miatt, másrészt sokan úgyis átbújnak majd alatta, átlépnek r...
  • Járókelő Herta elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére