Megoldatlan

Kerékpárút vége, civilizáció vége

Szerk. 2015.05.08. - A MÁV Zrt. válasza szerint az út vonatkozásban "illetékes közútkezelő Budapest XIV. Zugló Önkormányzata". Kérjük szíveskedjenek az Önkormányzat erre vonatkozó álláspontját részünkre eljuttatni valamint az illetékesség kérdésében az MNV Zrt.-vel és a MÁV Zrt.-vel a kapcsolatot felvenni.

Híres-hírhedt hely ez, Rákosrendező pályaudvar. Rendezni régóta nem rendeznek annyi mindent, mint a vasút fénykorában, vagy akár 25 évvel ezelőtt, mégis mindahány sorompó "10 percen túl is zárva tartható".
Most nem is annyira ez a lényeg, hanem hogy kerékpárral szinte járhatatlan a Teleki Blanka utca. Vagy a macskakövön kell menni, vagy a porban, vagy pedig a járdának kinéző valamin, ami a képen látható állapotban van: valahol fatörzset és ágakat helyeztek rá, tovább a fák lombkoronái balesetveszélyesek, aztán pedig meg is szűnik a járdaszerűség. Az aszfalt is fel van gyűrődve.
Azért is bosszantó mindez, mert a legközelebbi normális útvonalon sem lehet menni legálisan, ami a Hungária körút-Kacsóh Pongrác út-M5 bevezetőjének felüljáró-csomópontja, amin a kerékpáros közlekedés táblával tiltva van. Miért? Nem autópálya, nem autóút, csupán gyorsan haladnak itt a gépjárművek.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, XIV. kerület

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ki az illetékes? Utána néztem. A helyi önkormányzat az út talán 100 méterén a Szőnyi felől. A jobb oldali MÁV irodaháztól az egész egy óriási kiszabályozatlan MÁV telek a XIII - ig, amihez az önkormán...
  • Sági Katalin hozzászólt a bejelentéshez.

    Újraküldtem módosítva az önkormányzatnak, mert nem tiszta hogy akkor most ki is az illetékes... Jó tüntit holnap az érintetteknek! :)
  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Minden nem számozot úthálózat a kerület tulajdona, és az ő felelőssége rendben tartani, a BVSC pálya melleti járda közlekedésbiztonságilag nem elfogadott, ezért ez megtámadható! Illetékesek figyelmébe...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Történt változás a BVSC pálya felőli oldalom kivágták a jegenyéket.
  • Roboz Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    Jó lenne egy sz*ros egy méter széles aszfaltozott utat csinálnának már így 150 év után. Semmire kellő banda!
  • Roboz Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    Röhejes, hogy ide oda dobálják a labdát! Miközben évek óta szétrázza a valagunkat az a hulladék út! A legfontosabb átkelő Angyalföld és Zugló között. Mind a MÁV, mind az Önkormányzat szánalmas!
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Szánalmas és egyúttal felháborító is.
  • MÁV Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    2014. szeptember 27-én küldött tájékoztatásukat, az illetékes MÁV Zrt. kivizsgálta, mellyel kapcsolatosan az alábbiakat válaszoljuk:

    A Tele
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • MÁV Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Köszönettel vettük, 2014. szeptember 6-án, a Teleki Blanka utca, XIV. kerület, Zugló helyszínre írt bejelentés továbbítását.

    Az illetékes M...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Le Marietta elküldte az ügyet az illetékesnek: MÁV Zrt.

  • XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Tájékoztatjuk, hogy Budapest Főváros XIV. Kerület Zugló Önkormányzata az önkormányzat által biztosítandó helyi közszolgáltatási feladatok lebonyolítását a Zuglói Városgazdálkodási
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    kivancsian varom a fejlemenyeket...
  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére