Megoldatlan

hiányzó burkolati jelek villamosmegálló mellett

Újpesten a Görgey Artúr utcában a kerékpársávot a villamosmegállóknál a járdára vezetik, a megállót jobbról elkerülendő. A legtöbb megállóban ezt szépen és kultúráltan oldották meg, azonban Rákospalota-Újpest felől Újpest-Központ felé az SZTK-nál (a Szent Imre utca kereszteződése előtt) a járdáról teljességgel hiányoznak az útburkolati jelek. Így a keresztutcából, vagy épp a megálló villamosról érkező gyalogosok nem számítanak, nem is számíthatnak kerékpáros forgalomra a járdán

Probléma helyszíne
Budapest IV. kerület, Újpest, Szent Imre u. 22

Hozzászólások

  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    "Az eszem megáll, hogy biciklisták milyen sületlenségeket tudnak kitalálni. Már bocsánat."

    A táblázás alapján egy egyirányú útról van szó. Elnézést, de a táblázást nem a biciklisták találták ki, han...
  • Gyetvai Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    Pedig ez sokkal egyszerűbb ennél az A B C verzióknál. Csak ki kéne szakadni abból a gondolatból, hogy "Ha egyszer a biciklistákat felterelték oda akkor az onnantól kezdve úttest".
    Nem, nem az! Az eg...
  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    A KRESZ szerint akkor nincs ott semmi keresnivalójuk, ha az valóban járda, és nem egy önálló út.

    Mindenesetre a fémoszlopoknál kérdés, hogy mi a helyzet, nagyon nem egyértelmű, hogy
    a) az út az oszlo...
  • Gyetvai Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    Ugye mondtam, hogy lehet ilyen is a háttérben. Csak azt nem értem, hogy mi a ráció abban, hogy felterelik a bicikliseket a járdára, ha a "szakemberek" és a KRESZ szerint sincs ott semmi keresnivalójuk.
  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    Megoldhatatlan = nincs akarat a megoldásra. Legalább épeszűbb közúti jelekre volna szükség, mert ez így balesetveszélyes.
  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    Rendben, innentől a közutat használom, ha épp nem áll benn a vllamos. Inkább oda kellett volna terelni ebben az esetben a kerékpárosokat általban.

    Nem a megfelelő jelzéseket sikerült választani. Konz...
  • Haris Gergely lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az illetékes szerint okkal nincs felfestve kerékpárút
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    A Görgey úton a Rózsa utcai kereszteződésnél, a Szakorvosi Rendelő előtti járda szakaszon a nagyszámú (beteg, idős, stb) gyalogos miatt nem lett kiépítve az önállóan vezetett kerék
    ...
  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    A szolgálati autók útja még nagyjából OK, bár annak sem ártana burkolati jel, hogy a gyalogosok ne lepődjenek meg a járműveken... A fémoszlopoktól pedig elválasztott gyalog- és kerékpárútnak volna ért...
  • Kiss Viktória hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez azért ténylegesen út, mert az SZTK mögé innen hajtanak be a szolgálati autók! (Ez a felújítás előtti kép, de látszik a lényeg.)
  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    Az egyirányú utca táblától az ami amúgy az utca járdája lenne, elkezd külön életet élni, mint egy önálló út...
  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    Egy járda nem kap egyirányú utca táblát. Tehát a kerékpársáv felől érkezve úttestre vezetik át a kerékpársávot. Más kérdés, hogy ez az úttest mindenhonnan máshonnan megtévesztésig járdának tűnik.
    Totá...
  • Gyetvai Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    Az a baj, hogy a KRESZ nem ismer olyat, hogy "úttesté nyilvánítja a járdát". Vagy van elkülönített kerékpárút illetve kerékpársáv, vagy megosztott járda és kerékpárút, vagy közös használatú járda és k...
  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    Itt a hiányzó fotó a táblázásról. Ez így úttesté nyilvánítja a járdát, legalábbis kerékpárosok számára...

    Az összes többi megállót -- meg itt is a másik oldalt -- sikerült viszonylag kultúráltan mego...
  • Kiss Viktória hozzászólt a bejelentéshez.

    Azért itt bőven lenne hely a gyalogosoknak és a kerérpárútnak is......
  • Erdélyi Gáspár hozzászólt a bejelentéshez.

    Valami gond volt a legelső fotóm feltöltésével, hamarosan pótolom.
    Igen érdekes táblákat választottak itt :)
  • Gyetvai Béla hozzászólt a bejelentéshez.

    Azért ehhez két dolgot hozzátennék:
    1. Amikor én jeleztem, hogy a Görgey felújítása finoman szólva sem lett tökéletes, akkor én voltam mindenféle kekeckedő idiótának elmondva.
    2. Egyáltalán nem biztos
    ...
  • Kiss Viktória hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos sok a hiányosság a felújított Görgey utcában! :(
  • Lukács Máté (admin) elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére