Megoldatlan

Kerékpáros zöldhullám a Bartókon

Anonim Járókelő

2016.11.28.
Tisztelt BUDAPEST KÖZÚT Zrt!

A Gellért téren frissen festett kerékpársávot jelöltek ki a Bartók Béla út elejéig, a Kemenes utcáig. Gondolom ezt fogják folytatni a Bartók Bélán is, ahogyan a felújítás terveiben is szerepel. Ebben az esetben viszont nem lenne akadálya a kerékpáros zöldhullámnak, ha jól értettem a válaszukat.

Tisztelettel,
a Bejelentő
-------------------
Eredeti bejelentés:
A Móricz Zsigmond körtér és a Gellért tér közötti szakaszon mindkét irányban, több kereszteződésben is tapasztalható, hogy mind az út jobb oldalán lévő zebra, mind az út közepén lévő villamosvágány közlekedési lámpája már szabad jelzést ad, miközben az úttesthez tartozó lámpákon tilos jelzés látható. Ilyenkor keresztező forgalom már egy ideje nem haladhat, a tilos jelzést egyedül a gépjárművekre tervezett zöldhullám szabályozása indokolhatja.

Ha az említett kereszteződésekben kerékpáros kiegészítő lámpákat szerelnének fel (mint például a XIII. kerületi Váci út és Gogol utca kereszteződésébe), akkor azok megfelelő beállításával (a villamoshoz, mint prioritáshoz igazításával) a kerékpárosok is a zöld hullámban haladhatnának, nem maradnának le azok végéről, kevesebb kipufogógázt belélegezve, biztonságosabban indulhatnának el.

A képen látható helyen 15 mp különbség telt el a villamos és a többi jármű szabad jelzésre váltása között, ennyi idő alatt a bekarikázott villamos majdnem elért a következő megállóig. Egy átlagos kerékpáros kb. a villamos végével egy vonalban tarthatna, de pontos számításokat is lehet végezni.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Bartók Béla út 9

Hozzászólások

  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett a bejelentőtől visszajelzés.

  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Baksa Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Jó, akkor ne legyen kijelölt kerékpársáv, de engedjék el az autókat a villamossal együtt.
  • Sági Katalin megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Igen, ha kerékpársáv lenne kijelölve a Bartók Béla úton, akkor lehetne a kerékpárosok számára kerékpáros jelzőt és a kerékpárosok számára kedvezőbb hangolást kialakítani.
    Amennyibe
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Sági Katalin megváltoztatta a bejelentés helyét "Budapest, XI. kerület, Újbuda, Bartók Béla út (47.48218757, 19.05254531, 13)"-ról "Budapest, Bartók Béla út 9, 1114 Magyarország (47.4822556, 19.0523908, 15)"-ra.

  • Sági Katalin megváltoztatta a bejelentés leírását "A Móricz Zsigmond körtér és a Gellért tér közötti szakaszon mindkét irányban, több kereszteződésben is tapasztalható, hogy mind az út jobb oldalán lévő zebra, mind az út közepén lévő villamosvágány közlekedési lámpája már szabad jelzést ad, miközben az úttesthez tartozó lámpákon tilos jelzés látható. Il...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Járókelő adminok! Lehetne továbbítani a kérdést az illetékes felé?
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt BUDAPEST KÖZÚT Zrt!

    A Gellért téren frissen festett kerékpársávot jelöltek ki a Bartók Béla út elejéig, a Kemenes utcáig. Gondolom ezt fogják folytatni a Bartók Bélán is, ahogyan a felújítás...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    A járókeló.hu 15932-es számú ügyre az alábbi választ kérjük feltölteni.

    Tisztelt Bejelentő!

    Kerékpárosok részére kerékpáros jelzőt a vonatkozó jogszabály alapján csak külön kialak
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Gajdov Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Én is fel akartam dobni a témát. Valóban értelmetlen ez a lámpaváltási ciklus, az egyetlen, ami magyarázhatja, hogy az autók ne érjenek túl gyorsan a Gárdonyi téri lámpához. A kerékpárosoknak nagyon j...
  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megerősítésre vár"-ról "Válaszra vár"-ra.

  • Horvath Ervin hozzászólt a bejelentéshez.

    Csatlakozom. Senki nem érti, ha már a villamos keresztezte a zebrát tehát keresztben se gyalogos se autós nem jön; de az Orlay utcában is a gyalogosok haladnak a zöldön, miért kell még akár autónak,...
  • Járókelő Eszter elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére