Megoldatlan

Rendszeres járdán parkolás

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS: 2024.02.05

A Budapest Közút válasza:
,,Társaságunkhoz érkezett megkeresésével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a Széll Kálmán tér hivatkozott szakaszán nincs járdán kijelölt várakozóhely, az Ön által küldött fényképen szereplő szabálytalan megállás elszigetelt eset, munkatársaink bejelentését megelőzően nem tapasztaltak a tér ezen részén ilyen jellegű rendszeres szabálytalanságot.
A felújított Széll Kálmán téren városépítészeti okokból sehol nem helyeztek ki parkolásgátló oszlopokat, így a tér ezen részén sem kívánunk ilyen eszközöket telepíteni. A szabálytalan várakozás ellenőrzése és szankcionálása a Fővárosi Rendészeti Igazgatóság és a rendőrség feladata, ezzel kapcsolatban társaságunk nem tud intézkedni."

-----

A Dékán utcát keresztező zebránál rendszeres ez a látvány a járdán. Már több helyen sérült a díszburkolat. Sajnos sorra beszakadnak az aknatetők is, amik javítása idő és pénz. Amíg pedig a javítás nincs kész, addig kapnak egy bólyát (ilyet látni is az autótól jobbra) és lehet vigyázva kerülgetni ezeket.
Ez olyan rendszeres szabálytalanság, amit hatékonyan rendészeti eszközzel lehetetlen kezelni, mivel a nap 24 órájából vagy 18-at állhatna itt egy rendész. Ami a bírságokból ugyan megtérülne, csak akkor máshol nem tudnának jelen lenni. A járdán és az aknákon okozott kár olyan mértékű, hogy biztosan olcsóbb lenne fizikai akadállyal védeni a járdát.
Szóval legyenek szívesek fizikai akadályt telepíteni, hogy végre gyalogosan se az autókat, se az általuk okozott hibákat ne kényszerüljön kerülgetni folyamatosan mindenki.

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Budapest Széll Kálmán tér és

Hozzászólások

  • Járókelő Zsófi lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Bp Közút: "A felújított Széll Kálmán téren városépítészeti okokból sehol nem helyeztek ki parkolásgátló oszlopokat, így a tér ezen részén sem kívánunk ilyen eszközöket telepíteni. A szabálytalan várak...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Tar Julcsi megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Járda"-ról "Parkolás"-ra.

  • Tar Julcsi megváltoztatta a bejelentés leírását "A Dékán utcát keresztező zebránál rendszeres ez a látvány a járdán. Már több helyen sérült a díszburkolat. Sajnos sorra beszakadnak az aknatetők is, amik javítása idő és pénz. Amíg pedig a javítás nincs kész, addig kapnak egy bólyát (ilyet látni is az autótól jobbra) és lehet vigyázva kerülgetni ezeket. Ez olyan...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Itt a másik. Bármikor lehet itt fogni valakit rossz helyen. Nem hiszem, hogy ide folyton telefonon kéne kihívni a rendészetet. Ide valami környezetbe illő fizikai akadály kell - ahogy a tér többi rész...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Pusztán annyira elszigetelt eset, hogy ma csak 2x jártam arra és 2 különböző autó állt a járdán 1 óra eltéréssel.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztában van az illetékes a problémával. Csak nem érdekli és túl sok munka is lenne vele...
  • Szűcs Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Annyira "elszigetelt" esetről van szó, hogy évek óta probléma a vadparkolás. Aggályos, hogy az illetékes látszólag nincs tisztában a tényekkel.
    https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/78365/allando-...
  • Dr Kardos Angelika elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • Dr Kardos Angelika megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Itt is van egy bejelentés, az "elszigetelt esetről" https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/134827/felesleges-rakodohely
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A képen látható parkolás nem elszigetelt eset. Tényleg 4-5 parkolásgátló karót lerakni ilyen nehéz és ekkora ellenállás?
    De városképileg biztos jobban néz ez így ki.
  • E. Mátyás lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • E. Mátyás megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldatlan"-ról "Válaszra vár"-ra.

  • E. Mátyás lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett elég információ a bejelentőtől.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    A https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/137385/rendszeres-jardan-parkolas bejelentésre a következő választ adjuk:

    Tisztelt Bejelentő!

    Társaságunkhoz érkezett megkeresés
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Tar Julcsi elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Tar Julcsi megváltoztatta a bejelentés illetékesét "II. kerületi Városfejlesztő Zrt."-ról "Budapest Közút"-ra.

  • II. Kerületi Városfejlesztő Zrt.verified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönjük szíves bejelentését, melyet rögzítettünk és továbbítottunk a Városrendészeti Osztály felé. A kerületi városrendészek intézkednek, illetve fokozottan ellenőrzik a szabálytalan parkolással ren...
  • Á L elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Járdán parkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Rózsa Géza
    Illetékes: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport
    Árpád fejedelem útja (II. kerület)
  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Szabálytalan parkolás, járda blokkolása

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: II. kerület Közterület-felügyeleti Csoport
    Hűvösvölgyi út (II. kerület)
  Vissza az oldal tetejére