Megoldásra vár

Karolina úti kerékpársáv forgalomtechnika

Tisztelt Hölgyem/Uram,

a Karolina útra felfestett kerékpársávokkal kapcsolatban két probléma is van:

1. gyakorlatilag teljesen lekoptak, ami miatt most úgy néz ki a legtöbb szakasza, mintha nem is lett volna ott sosem kerékpársáv. Amióta lekopott, érezhetően kevésbé biztonságos ott tekerni, mert így a külső sáv sokkal szélesebbnek tűnik, és a járműveket nem tudja pozicionálni, a lámpáknál előfordult, hogy a várakozó járművek a kerékpársáv helyén álltak meg, ezzel akadályozva a kerékpárok előrehaladását.

Kérem, hogy a kerékpársávok jobb láthatóságát rövid távon biztosítsák, a legjobb lenne, ha időtálló, thermoplasztik burkolati jelekkel festenék fel azokat.

2. Az előretolt kerékpáros felállók több helyen is hiányoznak (pl. Bocskai út az etele út felé, vagy a Villányi úti végén). Ez utóbbi különösen veszélyes, mert a kerékpársáv balra nagyívben vezet a BAH csomópont felé, a mellette lévő forgalmi sáv viszont egyenesen az Alsóhegy utca felé, emiatt olyan hegyes szögben találkozó gépkocsi-kerékpár konfliktuspont alakul ki, ami rendkívül balesetveszélyes, mert nem belátható. Egy előretolt kerékpáros felállóval ez kezelhető lenne.

Köszönöm, ha megoldják a problémákat!

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Karolina út 27

Hozzászólások

  • M. V. Klára megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük észrevételét.

    Tájékoztatjuk, hogy a Karolina út teljes szakaszán a pandémia alatt létesített kerékpársáv útburkolati jeleit tartós kivitelben – az eddigi tapasztalatok
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Fischer Péter elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Pusztai Ádám bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Kiálló vasdarab

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Balatoni út (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére