Megoldatlan

Fekvőrendőrök, forgalomlassítás

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2024.01.23

II. kerület válasza:
"A felvetett forgalomtechnikai módosítás javaslatokat megküldjük az illetékes Budapest Közút felé."

---------

FRISSÍTÉS 2024.01.18.:
Járókelő hozzászólása:

"Néha használom az utcát, bár általában a Bimbó út felé megyek (a szomszéd háztömbből indulva). Maga az utca egy 30-as zónában van, tehát külön 30-as táblára nincs szükség, nincs értelme, mert hogy már kint van. (Lásd a csatolt képet.) A lakó-pihenő övezet egy drasztikus megoldás, és egyéb korlátozások mellett ott már csak 20 km/h a megengedett sebesség. (Nem tudom, van-e egyéb feltétele a létrehozásának.)

Véleményem szerint előbb meg kellene fontolni (talán a Budapest Közútat is bevonva) az utcában a jármű forgalom teljes tiltását, kivéve célforgalom és kerékpár."

---------

FRISSÍTÉS 2024.01.17.
Járókelő hozzászólása:

Szeretném támogatásomat kifejezni a fenti javaslatra. Friss lakosként sajnos nem lehettünk részesei a korábbi egyeztetéseknek, de való igaz, hogy nem úgy lett ez az utca kialakítva, hogy tranzitforgalom menjen rajta, mégis igen jelentős az átmenő forgalom. Esetleg ha lakó-pihenő övezetté lehetne nyilvánítani a területet, az is megoldaná a problémát, ezzel a Bimbó út felé terelve a forgalmat.

Köszönjük, hogy foglalkoznak a javaslatainkkal, kéréseinkkel, ezektől is jó ebben a kerületben lakni!
Daniella

---------------------

FRISSÍTÉS 2024.01.17.
Bejelentő hozzászólása:

Válaszukat és azt, hogy a kérésem felvetésével érdemben foglalkoznak, nagyon köszönöm.
Valóban az Eszter utcában lakókkal több körben egyeztetett Polgármester úr és az eredeti tervekhez képest növekedett a parkolóhelyek illetve a kihelyezett fekvőrendőrök száma. Sajnos a zajjal nem kalkuláltunk. Az általam felvetett fekvőrendőr baloldalára biztosan ki lehet helyezni egy virágládát vagy egy forgalomterelő-táblát, ugyanis ott nincs már parkolóhely. A másik oldalon a parkolószakasz végére, a garázs előtti részre lehetne kihelyezni.
Érdemes figyelembe venniük azt is, hogy nagyon gyakran nem parkolnak autók az utcában (különösen hétvégente) és a fekvőrendőrőket az autók ki tudják kerülni.
Összegezve tehát, segítség lenne számunkra, ha a fekvőrendőr két oldalán meg lehetne akadályozni a száguldást. Az utca közvilágítása valóban jó, mégis az esti fényviszonyok mellett nagyon sokszor nem látni a fekvőrendőrt.
Kérem, hogy legyenek szívesek még egyszer megfontolni a kérésemet, mely egy valós probléma megoldására keres megoldást.
Köszönettel
András

-------------------
FRISSÍTÉS 2024.01.17.
Illetékes, II. Kerület Önkormányzata Műszaki Osztály válasza:

A korábbi egyeztetéseken az Eszter utcaiak kértek ennyi „fekvőrendőrt”. Eredetileg csak 3 lett volna, a lakossági igény miatt van 5 db abban a rövid utcaszakaszban. Minden egyeztetésen jelezve lett és ezt most is jelezzük mindenkinek, hogy a küszöb zajhatással jár és nem minden jármű megfékezésére alkalmas, mert ami jó a normál autóra, az egy magasabb építésű SUV-nak nem akadály. Korábban az itt lakók másik problémája a parkolás volt, a kérésük és igényük alapján az utca két oldalán lehet várakozni, ahol a küszöb van ott is parkoló autó áll, így a virágládás szűkítés felesleges, csak elveszünk egy parkolóhelyet. Lehetne ringatni az utat, szigeteket építeni bele, de akkor a parkolás legalább 30, de inkább 40 %-al csökken.

Lefordítva: A virágláda telepítésének nincs oka, a parkoló autó ugyanazt a szűkítést biztosítja. A láda elhelyezésével, minden küszöböt figyelembe véve. kb. 3-4 parkolóhely veszteség lesz. A prizma csak este veri vissza a fényt, nappal semmit nem ér. A közvilágítás az utcában elégséges a küszöbök jól láthatóak, a megengedett sebesség 30 km/h. A rendőrség nem fog mérni, 30-as övezetben, hiszen alapból nem mérhetnek 30-as övezetben a belső szabályzatuk miatt.

Miután a jelzett utca 30-as övezetben van, így további tábla kihelyezésére nincs lehetőség, az megtévesztő annak aki ismeri a KRESZ szabályait.

Átgondolva sem tudunk olyan szakmai javaslatot tenni, amely ne ütközne más szemszögekből ellenállásba. Amit kértek az itt lakók azt gyakorlatban mindent megkaptak.

----------------------------

A II. kerület, Eszter utca 8/A és 9/B közötti szakaszon a fekvőrendőr telepítésének ellenére a probléma az elhaladó autók gyakran nem tartják be a megengedett 30 km/h-ás sebességet és akkora sebességgel jönnek, hogy rendszeresen az úthoz csapódnak nem kis zajt okozva.
Az utcában lakókat - különösen éjszaka - nagyon zavarja a zaj a pihenésben.
Megoldási javaslatok:
- a fekvőrendőr két oldalára forgalomterelő virágládák kihelyezése
- a macskaszem pótlása
- 30 km/h-ás táblák kihelyezése
Javaslom, hogy a nem jelentős költséggel járó virágládák telepítését minél előbb végezzék el.

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Eszter u. 9

Hozzászólások

  • Fischer Péter lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    A különböző szervezetek által felvázolt okokból.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    A https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/136878/fekvorendorok-forgalomlassitas bejelentésre a következő választ adjuk:

    Tisztelt Bejelentő!

    Társaságunkhoz érkezet megkere
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Smulovics Andrea hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Önkormányzat!
    Eszter utcai lakosként tényleg nem látom indokoltnak, hogy az autósok a mi utcánkon "vágják le a kanyart". Ha betartják a max. 30 km/h sebességhatárt, akkor ugyanannyi idő alatt é...
  • T. Andrea elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • T. Andrea megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2024.01.18.: Járókelő hozzászólása: "Néha használom az utcát, bár általában a Bimbó út felé megyek (a szomszéd háztömbből indulva). Maga az utca egy 30-as zónában van, tehát külön 30-as táblára nincs szükség, nincs értelme, mert hogy már kint van. (Lásd a csatolt képet.) A lakó-pihenő övezet egy dr...

  • T. Andrea megváltoztatta a bejelentés illetékesét "II. kerületi Városfejlesztő Zrt."-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Önkormányzat!

    Én bízom az emberekben, a többség biztos vagyok benne, hogy betartaná a "kivéve célforgalom" tábla előírását.
    Hatalmas lépés lenne, ha sikerülne elérni!
    Köszönettel
    Salusinszky...
  • Fischer Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Igen, nagy port kavart fel annak idején Tarlós Úr feleségének története.
    Azonban én úgy olvasom, hogy nem általában véve van gond a közterület-felügyelttel, hanem a kamerák nem felelnek meg/feleltek m...
  • II. kerületi Önkormányzatverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő/Admin!

    A felvetett forgalomtechnikai módosítás javaslatokat megküldjük az illetékes Budapest Közút felé.

    A célforgalom betartása csak élőerővel megoldható, mivel a jelenlegi jogsz...
  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.

  • Járókelő Zsófi megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2024.01.17. Járókelő hozzászólása: Szeretném támogatásomat kifejezni a fenti javaslatra. Friss lakosként sajnos nem lehettünk részesei a korábbi egyeztetéseknek, de való igaz, hogy nem úgy lett ez az utca kialakítva, hogy tranzitforgalom menjen rajta, mégis igen jelentős az átmenő forgalom. Esetleg ha l...

  • Fischer Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Néha használom az utcát, bár általában a Bimbó út felé megyek (a szomszéd háztömbből indulva). Maga az utca egy 30-as zónában van, tehát külön 30-as táblára nincs szükség, nincs értelme, mert hogy már...
  • Járókelő Csilla elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.

  • Járókelő Csilla megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2024.01.17. Járókelő hozzászólása: Válaszukat és azt, hogy a kérésem felvetésével érdemben foglalkoznak, nagyon köszönöm. Valóban az Eszter utcában lakókkal több körben egyeztetett Polgármester úr és az eredeti tervekhez képest növekedett a parkolóhelyek illetve a kihelyezett fekvőrendőrök szám...

  • Járókelő Csilla megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2024.01.17. Járókelő hozzászólása: Válaszukat és azt, hogy a kérésem felvetésével érdemben foglalkoznak, nagyon köszönöm. Valóban az Eszter utcában lakókkal több körben egyeztetett Polgármester úr és az eredeti tervekhez képest növekedett a parkolóhelyek illetve a kihelyezett fekvőrendőrök szám...

  • Járókelő Csilla megváltoztatta a bejelentés leírását "A II. kerület, Eszter utca 8/A és 9/B közötti szakaszon a fekvőrendőr telepítésének ellenére a probléma az elhaladó autók gyakran nem tartják be a megengedett 30 km/h-ás sebességet és akkora sebességgel jönnek, hogy rendszeresen az úthoz csapódnak nem kis zajt okozva. Az utcában lakókat - különösen éjszaka - ...

  • SALUSINSZKY András hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Műszaki Osztály!

    Eszter utcai lakosként azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy legyen szíves megvizsgálni lehetőség van-e az Eszter utcán áthaladó forgalom korlátozására és "kivéve célforgalo
    ...
  • Sümeginé Vincze Daniella hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Műszaki Osztály!

    Szeretném támogatásomat kifejezni a fenti javaslatra. Friss lakosként sajnos nem lehettünk részesei a korábbi egyeztetéseknek, de való igaz, hogy nem úgy lett ez az utca ki
    ...
  • Nagy Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez vajon mit jelent?
    „A rendőrség nem fog mérni, 30-as övezetben, hiszen alapból nem mérhetnek 30-as övezetben a belső szabályzatuk miatt. ”

    Jól értelmezem, hogy esély sincs 30 zónában gyorshajtót fogni?
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Műszaki Osztály!

    Válaszukat és azt, hogy a kérésem felvetésével érdemben foglalkoznak, nagyon köszönöm.
    Valóban az Eszter utcában lakókkal több körben egyeztetett Polgármester úr és az ered
    ...
  • II. kerületi Önkormányzatverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő/Admin!

    A Műszaki Osztály válasza:

    A korábbi egyeztetéseken az Eszter utcaiak kértek ennyi „fekvőrendőrt”. Eredetileg csak 3 lett volna, a lakossági igény miatt van 5 db abban a r
    ...
  • II. Kerületi Városfejlesztő Zrt.verified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük észrevételét. Bejelentését rögzítettük és továbbítottuk. A bejelentésben foglalt probléma érdemi megoldásáig kérjük szíves türelmét.
  • Járókelő László elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Kidőlt jelzőtábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Bimbó út (II. kerület)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Balesetes pollerek

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Szépvölgyi út (II. kerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Egyirányú utca

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Viktor Kovács
    Illetékes: Budapest Közút
    Felhévízi utca (II. kerület)
  Vissza az oldal tetejére