Megoldott

Levélszőnyeg

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS: 2023.12.04.
II. ker. Városfejlesztő válasza:
"Budapesten az útburkolat takarítását az FKF végzi közszolgáltatási szerződés keretében.

A járdák esetében az Önkormányzat és az FKF nagy részben az ingatlan tulajdonosok helyett takarít...

Mint ismert a hatályos jogszabályok szerint ugyanis az úttest szegélyig ez az ingatlan tulajdonosok kötelezettsége lenne. Se az Önkormányzat se az FKF nem rendelkezik annyi kapacitással, hogy mindenki helyett elvégezze a munkát.

https://net.jogtar.hu/rendelet?docid=99400048.FOV&dbnum=104&council=fovaros&timeshift=19990831

3. § Az ingatlan tulajdonosa (kezelője, használója) köteles gondoskodni:
a) az ingatlan előtti járda, továbbá a járda és a kocsiút közötti kiépített, vagy kiépítetlen terület gondozásáról, tisztán tartásáról, szemét- és gyommentesítéséről, hóeltakarításáról és síkosságmentesítéséről.

A Környezetvédelmi Osztály felszólítja az érintett ingatlan tulajdonosát, hogy végezze el a köztelezettségét."

-------------------------
Szétázott, vastag levélszőnyeg borítja az utat a Furulya utcában. Kérem, takarítsák össze.

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Furulya u. 1

Hozzászólások

  • T. Andrea lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Illetékes válasza alapján
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett terület takarítását munkatársaink elvégezték.

    Tisztelettel: Budapesti Közművek FKF Köztisztasági Divízió

    https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/134468/levelszonyeg
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Garami Marika elküldte az ügyet az illetékesnek: BKM Budapesti Közművek FKF

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés leírását "Szétázott, vastag levélszőnyeg borítja az utat a Furulya utcában. Kérem, takarítsák össze."-ról "FRISSÍTÉS: 2023.12.04. II. ker. Városfejlesztő válasza: "Budapesten az útburkolat takarítását az FKF végzi közszolgáltatási szerződés keretében. A járdák esetében az Önkormányzat és az FKF nagy részben az ingatl...

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés illetékesét "II. kerületi Városfejlesztő Zrt."-ról "BKM Budapesti Közművek FKF"-ra.

  • II. kerületi Önkormányzatverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Admin!

    Budapesten az útburkolat takarítását az FKF végzi közszolgáltatási szerződés keretében.

    A járdák esetében az Önkormányzat és az FKF nagy részben az ingatlan tulajdonosok helyett tak
    ...
  • II. Kerületi Városfejlesztő Zrt.verified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük észrevételét. Bejelentését rögzítettük és továbbítottuk. A bejelentésben foglalt probléma érdemi megoldásáig kérjük szíves türelmét.
  • Dr Kardos Angelika elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Szemetes út

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FKF
    Érmelléki utca (II. kerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Szemeteszsákok Völy utca

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FKF
    Heinrich István utca (II. kerület)
  • Megoldott
    3
    Megoldott
    3

    Elhanyagolt zöldterület, járda

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FKF
    Hűvösvölgyi út (II. kerület)
  Vissza az oldal tetejére