Megoldásra vár

EuroVelo14 - Budapest - Albert Flórián út - Közvágóhíd

Anonim Járókelő

Tisztelt Illetékesek!

A Hungária körút déli szakaszán, Könyves Kálmán körúton végig, a Rákóczi hídon át nagyon régóta van kerékpárút. Immáron az EuroVelo14 része, nemrégiben tették ki a táblákat.
Azonban az elmúlt több, mint egy évtizedben kevés karbantartás történt. Az út szinte teljes egészében keskeny, a rossz útminőség miatt kényelmetlen, helyenként kimondottan veszélyes. A hétvégi kirándulóforgalom mellett évek óta igen jelentős a munkába igyekvők forgalma is.

- A Ferencváros kocsiszín előtti szakaszon erőteljesen rázkódik a kerékpár a térkő minősége miatt
- a Ferencváros vasútállomás - Mester utca közötti szakaszon szintén nagyon rossz minőségű a térkő, ott jobb, ahol nincs annyi növényzet, ami felnyomhatná. A "felezővonal" magasságában el van töredezve az út. Ezek mellett keskeny is. A betorkolló utak aszfaltjának állapota is kifogásolható. Probléma az is, hogy a vasútállomásnál levő lámpa felől érkezve a Mester utcai lámpa zöldjén csak úgy lehet áthaladni, ha a kerékpáros a körülményekhez képest (a Lurdy miatt nagy gyalogosforgalom, rossz útminőség) veszélyesen gyorsan teker.
- Az 51-es villamos a 37-es villamoshoz hasonlóan "felgyűrte" az aszfaltot
- Az átkelőnél, a villamos sebességkorlátozó tábla (10-es lassújel) feletti kerékpáros tájékoztató táblán a híd korábbi neve szerepel, valamint személy szerint ide is elhelyezném az EV14 jelzését
- A Praktiker áruház előtt szintén felnyomta a növényzet a térkövet. A mai napon pont törött üveg is volt ott.
- A Máriássy utcai íves részen szintén rossz minőségű, töredezett, növényzet által felnyomott a térkő és a lejtőt, ívet figyelembe véve igen veszélyesen keskeny

Kérem, intézkedjenek, hogy a kerékpározás biztonságosabb, nem utolsó sorban kényelmesebb és vonzóbb lehessen!
Intézkedésüket köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, Máriássy u. 7

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Járókelő Csapat!

    Őszinte leszek, az általam jelzett/kifogásolt útszakaszon több helyen is igenis szűk a kerékpárút. Igyekeztem nyomozni, egy szabványt találtam, aminek nemigen felelnek meg, vi
    ...
  • T. Andrea megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Cím!

    Mellékletben megküldjük a tárgyban szereplő bejelentésre írt tájékoztatásunkat melyet elektronikus aláírással láttunk el.

    Üdvözlettel:

    Budapest Közút Zrt.
    Útfenntartási Főosztály
    e-...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére