Megoldatlan

Rothadó bódé

FRISSÍTÉS: 2023.11.13.
Bejelentő jelzése:
"Tisztelt XI. kerületi Önkormányzat!

Budapest Főváros Kormányhivatala
Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztályának 2023. július 05-én kelt levelére hivatkozva (mely levél megtekinthető a https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/119804/rothado-bode címen) kérem, folytassanak le településképi kötelezési eljárást, Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata
Képviselő-testületének a településkép védelméről szóló
46/2017. (XII. 21.) önkormányzati rendelete 29. § (2) bekezdésének a)
pontja szerint, mivel az
ingatlan tulajdonosa az építési tevékenységek esetében e rendeletben
foglalt településképi követelményeket megsértette.

Üdvözlettel,
Matula Gergely"
------------------
FRISSÍTÉS: 2023.07.05.
Kormányhivatali válasz:
"Tisztelt Irodavezető Úr!
A lenti megkeresésére Budapest Főváros Kormányhivatala hatáskörében
eljárva az alábbiakról tájékoztatom.
Az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi
LXXVIII. törvény 47. § (2) bekezdésének g) pontja szerint az építésügyi
hatóság külön kormányrendeletben foglaltak szerint kötelezésként
elrendeli az építmény jókarbantartására vonatkozó kötelezettség
teljesítését vagy az építmény felülvizsgálatát, szükség szerinti
átalakítását, felújítását, helyreállítását vagy lebontását, ha annak
állapota az állékonyságot, az életet és egészséget, a közbiztonságot
veszélyezteti.
A bejelentésével érintett építmény állapota az állékonyságot, az életet
és egészséget, a közbiztonságot nem veszélyezteti, ezért az érintett
ingatlanon a meglévő építmény jókarbantartására vonatkozó eljárás
hivatalbóli megindításának jogszabályi alapja nincs.
Tájékoztatom, hogy a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV.
törvény 8. § (2) bekezdésnek d) pontja szerint az önkormányzat
településképi kötelezést adhat ki és bírságot szabhat ki.
Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata
Képviselő-testületének a településkép védelméről szóló
46/2017. (XII. 21.) önkormányzati rendelete 29. § (2) bekezdésének a)
pontja szerint a polgármester településképi kötelezési eljárást folytat
le a településképi szempontok érvényesítése érdekében, amennyiben az
ingatlan tulajdonosa az építési tevékenységek esetében e rendeletben
foglalt településképi követelményeket megsértette.

Tisztelettel,

Kosztyu Anikó
főosztályvezető

Budapest Főváros Kormányhivatala
Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztály"
-----------------------

-------------
FRISSÍTÉS: 2023.04.11. Matula Gergely válasza:
"Tisztelt XI. Kerületi Hivatal Népegészségügyi Osztály!

Köszönöm válaszukat.

Ha közegészségügyi szempontból nem is ad okot intézkedésre az bódé állapota, abban valószínűleg egyetértünk, hogy egy ilyen állapotú tákolmány nem a XI. kerület szívébe, a Gellérthegy lábához, a Villányi út forgalmas végébe, a Szent Margit Gimnázium közvetlen közelébe való.

Erről rendelkezik is a XI. Kerület Újbuda Önkormányzata Képviselő-testülete 46/2017. (XII. 21.) önkormányzati rendelete a településkép védelméről:

(2) Az üzletportál illeszkedő kialakítása, folyamatos karbantartása, magas minőségben fenntartása önkormányzati tulajdonú üzlethelyiség esetén a helyiség bérlőjének, magántulajdonú üzlethelyiség esetén a helyiség használójának és tulajdonosának egyetemleges feladata és kötelessége.
(3) Az üzletportál utcafronti homlokzati felületének felújítása, állagának megőrzése, engedélyezett tárgyakkal szerelése, folyamatos karbantartása és tisztaságának biztosítása
a) homlokzati bejárattal rendelkező üzlethelyiségek esetében a mindenkori használó, és a tulajdonos kötelezettsége az előbbieknek megfelelő sorrendben,
b) egyéb helyiségek esetében a tulajdonos kötelezettsége.

A fenti rendelet alapján kérem az illetékest (aki véleményem szerint nem a Népegészségügyi osztály), hogy ne a kifogásokat, hanem a megoldást keresse egy nyilvánvalóan, objektív mércével nézve is harmadik világbeli hangulatot árasztó bódé eltüntetésével esetleg javításával kapcsolatban."
-----------
FRISSÍTÉS: 2023.04.05.
Bejelentő jelzése:
"Tisztelt BKM FKF Köztisztasági Divízió!

Köszönöm válaszukat! Valóban, én is úgy gondolom, hogy nem a BKM az illetékes az épülettel kapcsolatban, hanem az XI. kerület önkormányzata.

A kerületi önkormányzat egész biztosan rendelkezik az épület (bódé) tulajdonosának adataival, elérhetőségeivel, így lehetőségük van felszólítani azt a településképi rendelettel szembemenő épület javítására vagy elbontására, az alábbiak alapján:

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata Képviselő-testülete 46/2017. (XII. 21.) önkormányzati rendelete
a településkép védelméről

19. §
Gellérthegy (kerülethatár – Raoul Wallenberg rakpart – Szent Gellért tér – Bartók Béla
út – Móricz Zsigmond körtér – Villányi út – Budaörsi út – Hegyalja út) és
Szentimreváros és Lágymányos (Villányi út – Karolina út – Bartók Béla út –
Bocskai út – Október huszonharmadika u. – Irinyi J. u. – Műegyetem rakpart –
Bartók Béla út) területére vonatkozó építészeti követelmények

(8) Épületek nem fedhetők cserepes lemezzel és bitumenes zsindellyel

15. Újbuda Kulturális Városközpont területén a portálokra vonatkozó egyedi építészeti
követelmények

20. §

(1) Újbuda Kulturális városközpont területén az üzletportálokat az épületek egészével
harmonizáló, illeszkedő módon kell kialakítani.
(2) Az üzletportál illeszkedő kialakítása, folyamatos karbantartása, magas minőségben
fenntartása önkormányzati tulajdonú üzlethelyiség esetén a helyiség bérlőjének,
magántulajdonú üzlethelyiség esetén a helyiség használójának és tulajdonosának
egyetemleges feladata és kötelessége.
(3) Az üzletportál utcafronti homlokzati felületének felújítása, állagának megőrzése,
engedélyezett tárgyakkal szerelése, folyamatos karbantartása és tisztaságának biztosítása
a) homlokzati bejárattal rendelkező üzlethelyiségek esetében a mindenkori használó, és a
tulajdonos kötelezettsége az előbbieknek megfelelő sorrendben,
b) egyéb helyiségek esetében a tulajdonos kötelezettsége.
(4) A homlokzatok teljes felülete egyben újítandó fel, elkerülendő az egy homlokzaton belül
kialakuló nem kívánatos szín és felületminőség eltéréseket, kivéve, ha a földszinti
üzlethelyiségek portáljának átalakítása az épület felújítását megelőző időpontban történik,
mely esetben a portálcserével egy időben a földszinti homlokzat felújításának is meg kell
történnie.

A fenti önkormányzati rendelet alapján kérem az illetékest, szólítsa fel a tulajdonost, hogy az mielőbb gondoskodjon az épület felújításáról vagy elbontásáról."
--------------------------
FRISSÍTÉS: 2023.04.05.
FKF válasza:
"Tisztelt Bejelentő!
Köszönjük megkeresését.
Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett épület magántulajdonban van, így annak fenntartásában, elbontásában nem vagyunk illetékesek.
Tisztelettel: BKM FKF Köztisztasági Divízió"
---------------
FRISSÍTÉS: 2023.04.05.
Önkormányzat válasza:
A terület fővárosi tulajdon.
------------------------
A Móricz Zsigmond körtérnél, a Villányi út elején a buszmegállóban két romlásnak indult fal között áll az elhagyott, posztapokaliptikus patkányfészket idéző bódé. Kérem az illetékest, gondoskodjon a higiénikus és városképi/humán szempontból elviselhető állapot visszaállításáról!

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Móricz Zsigmond körtér M

Hozzászólások

  • Dr Kardos Angelika lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Sajnáljuk.
  • Matula Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Mindenki,

    az önkormányzati választás kampányának kezdetekor emlékezetes jellemzést nyújt az önök hivatalairól az évek óta rothadó bódé ügyének ide-oda rakosgatása.

    Az is kiderül, a települé
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatalához intézett megkeresésére – melyet a mellékelt fotón szereplő pavilonnal kapcsolatban írt – az alábbi tájékoztatás adom.

    A bejelentett é
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP-97036 /2024-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Vagyongazdálkodási Főosztálya részére.

    Tisztele
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Graffiti"-ról "Egyéb"-ra.

  • Garami Marika elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS: 2023.04.11. Matula Gergely válasza: "Tisztelt XI. Kerületi Hivatal Népegészségügyi Osztály! Köszönöm válaszukat. Ha közegészségügyi szempontból nem is ad okot intézkedésre az bódé állapota, abban valószínűleg egyetértünk, hogy egy ilyen állapotú tákolmány nem a XI. kerület szívébe, a Gellérthe...

  • Gyöngyösi Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Alább már megtörtént a visszajelzés.
  • Matula Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt XI. kerületi Önkormányzat!

    Budapest Főváros Kormányhivatala
    Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztályának 2023. július 05-én kelt levelére hivatkozva (mely levél megtekinthető a https://jarokel
    ...
  • Matula Gergely visszajelzésére vár.

  • Kövér Blanka megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Bardócz Csaba
    irodavezető
    Járókelő közhasznú Egyesület
    bardocz.csaba@jarokelo.hu

    Tisztelt Irodavezető Úr!
    A lenti megkeresésére Budapest Főváros Kormányhivatala hatáskörében
    eljárva az alábbiakról tá
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Az utóbbi időben egész jó illatok is áradnak a bódéból. Egyértelmű jó lenne valamit tenni vele.
  • H. Annamária elküldte az ügyet az illetékesnek: BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés leírását "A Móricz Zsigmond körtérnél, a Villányi út elején a buszmegállóban két romlásnak indult fal között áll az elhagyott, posztapokaliptikus patkányfészket idéző bódé. Kérem az illetékest, gondoskodjon a higiénikus és városképi/humán szempontból elviselhető állapot visszaállításáról!"-ról "FRISSÍTÉS: 2023.04....

  • Matula Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt XI. Kerületi Hivatal Népegészségügyi Osztály!

    Köszönöm válaszukat.

    Ha közegészségügyi szempontból nem is ad okot intézkedésre az bódé állapota, abban valószínűleg egyetértünk, hogy egy ilye
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Tájékoztatom, hogy a XI. Kerületi Hivatal Népegészségügyi Osztálya
    munkatársai a bejelentés alapján helyszíni szemlét tartottak, és
    megállapították, hogy közegészségügyi szempontb
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Pál András elküldte az ügyet az illetékesnek: BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XI. kerület Újbuda Önkormányzata"-ról "BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala"-ra.

  • Matula Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt BKM FKF Köztisztasági Divízió!

    Köszönöm válaszukat! Valóban, én is úgy gondolom, hogy nem a BKM az illetékes az épülettel kapcsolatban, hanem az XI. kerület önkormányzata.

    A kerületi önkorm
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett épület magántulajdonban van, így annak fenntartásában, elbontásában nem vagyunk illetékesek.
    Tisztelettel: BKM FKF Köztis...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    ________________________________
    Feladó: admin@smart11.ujbuda.hu
    Elküldve: 2023. április 5., szerda 13:58
    Címzett: Arnhoffer Kitti
    Tárgy: Message from Varosuzemeltetesi_4
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • M. V. Klára elküldte az ügyet az illetékesnek: XI. kerület Újbuda Önkormányzata

  • M. V. Klára megváltoztatta a bejelentés állapotát "Feldolgozás alatt"-ról "Válaszra vár"-ra.

  • Matula Gergely bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére