Megoldott

Megcsúszott tetőcserepek

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2022.11.19.:

A Budapest Főváros Kormányhivatala IX. Kerületi Hivatala válasza:
"A Járókelő.hu elektronikus közérdekű bejelentését átteszem Budapest Főváros Kormányhivatala Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztályához, mint eljárásra jogosult szervhez.
A Bejelentő beadványa 2022.10.03-án érkezett hivatalunkhoz.
A beadvány a Budapest IX. kerület Soroksári út 7. sz. épület homlokzatáról hulló vakolat állapotát kifogásolja.
Az 1997. évi LXXVIII. törvény
„47. § (2) * Az építésügyi hatóság külön kormányrendeletben foglaltak szerint kötelezésként elrendeli: *
a) * az építmény, építményrész részleges vagy teljes átalakítását, - amennyiben ez nem lehetséges, vagy ha az építtető ezt nem vállalja - a lebontását vagy az újraépítését, ha a kivitelezés az állékonyságot, az életet és egészséget, a közbiztonságot veszélyeztető módon történik,
b) * az építmény, építményrész állékonyságát, az életet, egészséget, a közbiztonságot veszélyeztető állapot és használat megszüntetését,”
Fentiek alapján megállapítottam hatásköröm hiányát és a beadványt a panaszokról és a közérdekű bejelentésekről szóló 2013. évi CLXV. törvény 1. § (5) bekezdése szerint - a Bejelentő egyidejű értesítése mellett – átteszem az ügyben hatáskörrel rendelkező hatósághoz."

-----

Soroksári út 10. a ház, aminek a kupoláján megcsúsztak a cserepek.
Leesve nagy bajt okozhatnak.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, Soroksári út 10

Hozzászólások

  • Gál Miklós lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Megjavították!
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "Soroksári út 10. a ház, aminek a kupoláján megcsúsztak a cserepek. Leesve nagy bajt okozhatnak."-ról "FRISSÍTÉS 2022.11.19.: A Budapest Főváros Kormányhivatala IX. Kerületi Hivatala válasza: "A Járókelő.hu elektronikus közérdekű bejelentését átteszem Budapest Főváros Kormányhivatala Építésügyi és Örökség...

  • BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Válasz a csatolmányban olvasható.
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos nem kaptuk meg. Intézzük az ügyet. Köszi a türelmet.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    És hol van az a válasz?
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Tájékoztatom, hogy a lenti bejelentése megegyezik a korábban, 2022.
    szeptember 27-én megküldött, azonos hivatkozási számú bejelentésével. A
    bejelentésére 2022. október 07. napján
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Török Vazul elküldte az ügyet az illetékesnek: BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Járdára hulló vakolat - életveszély

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala
    Nagy Lajos király útja (XIV. kerület, Zugló)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Veszélyes tetőcserép

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BFKH Budapest Főváros Kormányhivatala
    Vaskő utca (X. kerület, Kőbánya)
  Vissza az oldal tetejére