Megoldatlan

Kosz, hulladék, gyomfák

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS: 2023.04.17
Az FKF válasza:

,,Tájékoztatjuk, hogy a troli végállomás környezetének takarítását munkatársaink elvégezték és rendszeresen végzik azt. A helyszínen sajnos szinte állandó jelleggel szemetelő egyének tartózkodnak. Ezen állapot megszüntetésében nem vagyunk illetékesek, csak a sűrű takarítással tudunk tenni valamit a helyzet javításáért.
A vasúti sínek alatt átvezető "aluljárót" nem takarítják munkatársaink, mert az nem tartozik Társaságunk illetékességébe."

-----

FRISSÍTÉS 2023.04.13.
BKK válasza: A Budapest Közút Zrt. tájékoztatása szerint a bejelentett problémák megoldásában illetékességgel nem rendelkeznek. Javasolják a köztisztasági ügyekben a BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. - FKF Köztisztasági Divízió, a közbiztonsági kérdésekben a Zuglói Önkormányzati Rendészet, a vasúti vágányok alatti aluljáró kérdései tekintetében pedig a MÁV Zrt. megkeresését.

A BKV Zrt. szintén arról tájékoztatta Társaságunkat, hogy nem illetékesek a probléma megoldásában.

------

FRISSÍTÉS 2023.03.06.
MÁV válasza: Az említett terület tisztán tartásáról - a főváros köztisztaságáról szóló Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994(VIII.1.) sz. önkormányzati rendelet 2§ c. pontja alapján - Budapest Főváros Önkormányzata gondoskodik.

------

Frissítés 2023.02.20.
XIV.kerület Önkormányzat:
Kérjük, hogy a XIV. kerület Erzsébet királyné útjai elhanyagolt gyalogos aluljáróval kapcsolatos bejelentést - illetékességből - a MÁV Zrt.-hez, a szemetes trolibusz végállomással kapcsolatos panaszt pedig a BKV Zrt.-hez szíveskedjenek továbbítani.

Helyszíni szemlénk alapján az Erzsébet királyné útja 6/b. számú ingatlan kerítése mellett nőtt magoncfák eltávolítását, valamint a szükséges faápolási munkákat elvégeztetjük.
----

Frissítés 2023.01.31
Bejelentő visszajelzése:
A gyomfák még nagyobbak lettek.
A hulladék folyamatos.

Sajnos.
..............
A Városligetbe menet az aluljáró állapota katasztrofális. A lámpák egy része nem világít, a többin vastagon áll a kosz-pókháló.

A trolivégállomás felé vizelet bűz. Hulladék mindenfele, a kerítések mentén meg ecet vagy bálványfa végig. Úgy tudjuk, invazív fa.

A trolivégállomáson az utasváróban nem utasok töltik az időt, körülöttük mindenfele olcsó bor pet palackok.

A Hungária körút felé kiérve a sarkon egy dohánybolt. Előtte két-három ember üldögél. Az aszfalton gyanús folyadékok csurognak, a szag átható. Cigicsikk mindenfele, és szeméthegyek.

Ki a terület illetékese? Vagy kinek a dolga, hogy itt rend és tisztaság legyen?

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Erzsébet királyné útja 6b

Hozzászólások

  • Fónai Kende lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    A probléma a bejelentéstől számított 1 éven belül nem oldódott meg, illetve várhatóan nem fog megoldódni, így az belső szabályunk értelmében "Megoldatlan". Lehetőséged van új bejelentést tenni az ügyb...
  • XIV. kerület Zugló Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    A 00108572 sz. bejelentésre ismételten az alábbi választ adjuk:

    Az érintett helyszínt a Zuglói Önkormányzati Rendészet járőrei visszatérően ellenőrzik, és szabálysértés észlelése e
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Jakab Imola elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Romlott a helyzet. A csapadékos időben egyre burjánzik a gyomfa. Mindinkább alkakmas a szemetet oda dobálóknak.
    Sajnos a bkv épület mögött is bőven van eme invazív fajú növényből.
  • T Julcsi elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • T Julcsi megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BKM Budapesti Közművek FKF"-ról "XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet"-ra.

  • T Julcsi megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2023.04.13. BKK válasza: A Budapest Közút Zrt. tájékoztatása szerint a bejelentett problémák megoldásában illetékességgel nem rendelkeznek. Javasolják a köztisztasági ügyekben a BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. - FKF Köztisztasági Divízió, a közbiztonsági kérdésekben a Zuglói Önkormányzati Rendészet,...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a troli végállomás környezetének takarítását munkatársaink elvégezték és rendszeresen végzik azt. A helyszínen sajnos szinte állandó jel
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • H B L elküldte az ügyet az illetékesnek: BKM Budapesti Közművek FKF

  • H B L megváltoztatta a bejelentés leírását "Frissítés 2023.02.20. XIV.kerület Önkormányzat: Kérjük, hogy a XIV. kerület Erzsébet királyné útjai elhanyagolt gyalogos aluljáróval kapcsolatos bejelentést - illetékességből - a MÁV Zrt.-hez, a szemetes trolibusz végállomással kapcsolatos panaszt pedig a BKV Zrt.-hez szíveskedjenek továbbítani. Helyszíni szemlénk alapjá...

  • H B L megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ról "BKM Budapesti Közművek FKF"-ra.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0009281-001/2023/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00108572

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük észrevételét, mellyel kapcsolatban az illetésként szóba jöhető BKV Zrt.-t és Budapes
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Bár mindenki dolga, mégis egymásra mutogatnak. Így senki dolga. Jellemző.

    A gyomfákat a gyalogos út mentén kivágták.
    Az épület mellett nem. A troli megálló táblánál pedig csak legallyazták a gyomfát...
  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BKM Budapesti Közművek FKF"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ról "BKM Budapesti Közművek FKF"-ra.

  • MÁV Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Kollégáimtól az alábbi kiegészítés érkezett:

    A bejelentés tárgya nem tartozik a MÁV Zrt. illetékességi körébe.
    Az említett terület tisztán tartásáról - a főváros köztisztaságáról
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • MÁV Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Hivatkozással a 108572 sz. átiratukra, tájékoztatjuk Önöket, hogy a felmerült észrevételt a vasúti infrastruktúrát kezelő MÁV Zrt. illetékes szervezeti egysége részére továbbítottu
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Kiss-Bakucz Orsolya elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Kiss-Bakucz Orsolya megváltoztatta a bejelentés illetékesét "MÁV Zrt."-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Kiss-Bakucz Orsolya elküldte az ügyet az illetékesnek: MÁV Zrt.

  • Kiss-Bakucz Orsolya megváltoztatta a bejelentés leírását "Frissítés 2023.01.31 Bejelentő visszajelzése: A gyomfák még nagyobbak lettek. A hulladék folyamatos. Sajnos. .............. A Városligetbe menet az aluljáró állapota katasztrofális. A lámpák egy része nem világít, a többin vastagon áll a kosz-pókháló. A trolivégállomás felé vizelet bűz. Hulladék mindenfele...

  • Kiss-Bakucz Orsolya megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet"-ról "MÁV Zrt."-ra.

  • XIV. kerület Zugló Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    A 00108572 sz. bejelentésre az alábbi választ adjuk:

    Kérjük, hogy a XIV. kerület Erzsébet királyné útjai elhanyagolt gyalogos aluljáróval kapcsolatos bejelentést - illetékességből
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • T. Andrea elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • T. Andrea megváltoztatta a bejelentés leírását "A Városligetbe menet az aluljáró állapota katasztrofális. A lámpák egy része nem világít, a többin vastagon áll a kosz-pókháló. A trolivégállomás felé vizelet bűz. Hulladék mindenfele, a kerítések mentén meg ecet vagy bálványfa végig. Úgy tudjuk, invazív fa. A trolivégállomáson az utasváróban nem utasok tölti...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A gyomfák még nagyobbak lettek.
    A hulladék folyamatos.

    Sajnos.
  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Csak romlik a helyzet.
  • Járókelő Zsófia megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    *Tisztelt Járókelő.hu!*

    Bejelentésüket továbbítottuk a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező
    Fővárosi Közterület Fenntartó Zrt. felé, továbbá az érintett helyszínt
    járőreink visszatérően ellenőr
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére