Megoldott

Kutyaürülék gyűjtő környéke

FRISSÍTÉS 2022.09.06. Bejelentő visszajelzése:
Az ügy semennyire sem oldódott meg, csak a szeméthegy nő napról napra. 2022.09.06-i állapot van a fotón. Nem tudom, hogy milyen intézkedést tett meg a XIV. kerület Zuglói
Önkormányzati Rendészet, de az bizonyosan nem a szemét eltüntetésére irányult. Tisztelettel: a bejelentő
------------------------------------------

FRISSÍTÉS 2022.09.01.:

A Bejelentő visszajelzése:

"Szeretettel várjuk az intézkedés szíves foganatosítását. :) A szemét most már a járdára is rácsordult, a gaz pedig derékig ér. Gusztustalan. "
(friss kép csatolva)
------

FRISSÍTÉS 2022.08.26.

Zuglói Városgazda Zrt. válasza:
"A főváros köztisztaságáról szóló 48/1994.(VIII.1.) Főv. Kgy. rendelet 3. §-a, valamint a Budapest Főváros XIV. Kerület Zugló Önkormányzat Képviselő-testületének 15/2018. (VI.18.) önkormányzati rendelete a közösségi együttélés alapvető szabályairól és azok megsértésének jogkövetkezményeiről 4. § (2) alapján köteles „az ingatlan tulajdonosa (kezelője, használója) – beleértve az ingatlan nyilvántartásban közterületként nyilvántartott belterületi földrészletet is – aki az ingatlan előtti járda, továbbá a járda és a kocsiút közötti kiépített vagy kiépítetlen terület a) gondozásáról, b) tisztán tartásáról c) szemét- és gyommentesítéséről, vagy d) hóeltakarításáról és síkosság mentesítéséről nem gondoskodik, az megsérti a közösségi együttélés alapvető szabályait”.

A rendelet értelmében az ingatlan tulajdonosának, társasház esetén a közös képviselőnek a kötelessége a terület tisztántartása."

---

A Bosnyák utca és a Kövér Lajos utcák sarkán lévő, 225-ös számú kutyakuka környéke rendszeresen így néz ki. "Szórt szemét" takarítását bejelentés hatására elvégzik, másnaptól újra gyűlik a szemét. Most már nagyméretű üvegtáblákat is idedobtak. A szomszédos építkezésen dolgozó jómunkásemberek hidratálásának eredménye szintén itt köt ki. Kérjük a terület rendbetételét, a gaz nyírását és az oszlopon lévő kamerák képeinek figyelését és a szemetelők megbüntetését. Igen, tudom, álmodozok.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Bosnyák u 12

Hozzászólások

  • Gál Miklós lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • XIV. kerület Zugló Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    A 00107920 sz. bejelentésre az alábbi választ adjuk:

    A jelzett hulladék-probléma miatt korábbi bejelentést követően közigazgatási hatósági eljárás-kezdeményezésével járó intézkedé
    ...
  • Járókelő Zsófia elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Járókelő Zsófia megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2022.09.01.: A Bejelentő visszajelzése: "Szeretettel várjuk az intézkedés szíves foganatosítását. :) A szemét most már a járdára is rácsordult, a gaz pedig derékig ér. Gusztustalan. " (friss kép csatolva) ------ FRISSÍTÉS 2022.08.26. Zuglói Városgazda Zrt. válasza: "A főváros köztisztaságáró...

  • Varga Eszter hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Járókelő! Mélységesen tisztelem tevékenységeteket. De teljesen érthetetlen, hogy egyes esetekben úgy zárjátok le "Megoldott" kategóriával a bejelentéseket, hogy nem kértek visszajelzést a bej...
  • Jakab Imola lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    *Tisztelt Járókelő.hu!*

    A szükséges intézkedést megtettük.

    *Tisztelettel:*

    *Ügyfélszolgálati Iroda*

    Jarokelo.hu ezt írta (időpont: 2022. szept. 1., Cs,
    22:16):

    > Tisztelt XIV. kerület Zuglói
    ...
  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Járókelő Zsófi megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2022.08.26. Zuglói Városgazda Zrt. válasza: "A főváros köztisztaságáról szóló 48/1994.(VIII.1.) Főv. Kgy. rendelet 3. §-a, valamint a Budapest Főváros XIV. Kerület Zugló Önkormányzat Képviselő-testületének 15/2018. (VI.18.) önkormányzati rendelete a közösségi együttélés alapvető szabályairó...

  • Varga Eszter hozzászólt a bejelentéshez.

    Szeretettel várjuk az intézkedés szíves foganatosítását. :) A szemét most már a járdára is rácsordult, a gaz pedig derékig ér. Gusztustalan.
  • T Julcsi megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldott"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • T Julcsi lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    *Tisztelt Járókelő.hu!*

    A szükséges intézkedést megtettük.

    *Tisztelettel:*

    *Ügyfélszolgálati Iroda*

    Jarokelo.hu ezt írta (időpont: 2022. aug. 26., P,
    11:13):

    > Tisztelt XIV. kerület Zuglói Ön
    ...
  • Ügykezelő Járókelő megváltoztatta a bejelentés nevét "Kutyaürülék gyűjtő környéke Bosnyák/Kövér Lajos"-ról "Kutyaürülék gyűjtő környéke"-ra.

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "A Bosnyák utca és a Kövér Lajos utcák sarkán lévő, 225-ös számú kutyakuka környéke rendszeresen így néz ki. "Szórt szemét" takarítását bejelentés hatására elvégzik, másnaptól újra gyűlik a szemét. Most már nagyméretű üvegtáblákat is idedobtak. A szomszédos építkezésen dolgozó jómunkásemberek hidratálásának ...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt."-ról "XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet"-ra.

  • XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük bejelentését!

    Az alábbiakról tudom tájékoztatni:

    A főváros köztisztaságáról szóló 48/1994.(VIII.1.) Főv. Kgy. rendelet 3. §-a, valamint a Budapest Főváros XIV. Kerüle
    ...
  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.

  • Varga Eszter bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Járda takarítás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.
    Szegedi út (XIV. kerület, Zugló)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Csúszik

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Otocolobus Manul
    Illetékes: BKM Budapesti Közművek FKF
    Gundel Károly út (Hősök tere M) (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére