Megoldott

Szemét az utcában

Tisztelt Járókelő!
Máthé Olga vagyok, februárban költöztünk a Szilvafa utcába.
Az utca közepén hatalmas szeméthegy éktelenkedik, amiből egy részt elvittek a februári lomtalanítás során.
Nagy része viszont ott maradt, mint kiderült, ez a kupac már évek óta itt nő, tenyészik egyre nagyobbra.
Megtudtam, hogy évekkel ezelőtt egy tűzeset során a tűz oltásakor kerültek ki a hulladékok, amihez szorgos-dolgos emberek mindíg hozzátesznek valamit.
Ez az állapot, mint a mellékelt videón is látható, egyszerűen méltánytalan, a szeméthegy egyre nő, emberek guberálnak, gyerekek játszanak benne, már patkányok is megtelepedtek a "hegy" belsejében.
Kérem, szíveskedjenek megnézni az általam készített videót, és kérem azt is, az utca lakói nevében is, hogy tegyenek valamit az abban látható állapotok megszüntetése érdekében.
Az is jó megoldás lehetne szerintem, ha a szeméthegy eltüntetése után kamerákat helyezne ki az önkormányzat, mint ahogyan az az Almafa utcában is történt. Azóta ott nincs is szemétlerakat!
A videó az alábbi linken tekinthető meg:

https://www.youtube.com/watch?v=PPaV3ufe9Bs

Hasonló tartalmú emailt küldtem eddig háromszor a csepeli önkormányzat környezetvédelmi ügyintézőjének, válaszra sem méltatott. Felvettem a kapcsolatot az önkormányzati képviselőnkkel, semmitmondó válasszal lerázott.
Valamikor tavasz elején járt itt két ember a Katasztrófavédőktől, ők az mondták, a Pest megyei önkormányzat elviteti majd. Nem történt semmi.
Egyre melegebb van/lesz, a bűz is egyre nagyobb. Jön a vakáció, itt fognak szaladgálni a gyerekek a patkányok között.
Nem tudom, mit lehetne tenni!
Válaszukat várva, üdvözlettel:
Máthé Olga

Probléma helyszíne
Budapest XXI. kerület, Csepel, Szilvafa u. 60

Hozzászólások

  • M. V. Klára lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Tájékoztatom, hogy a Budapest XXI., Szilvafa utcában, a közterületen lévő elhagyott hulladékot Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata településtisztasági feladatkörében eljárv
    ...
  • Sz-S Noémi elküldte az ügyet az illetékesnek: XXI. kerület Csepeli Városgazda

  • Máthé Olga bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Illegális szemét közterületen

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XXI. kerület Csepeli Városgazda
    József Attila utca (XXI. kerület, Csepel)
  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Sérült szemetes

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Tamás Géza
    Illetékes: XXI. kerület Csepeli Városgazda
    Kossuth Lajos utca (XXI. kerület, Csepel)
  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Bútort kirakva az út mellé

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XXI. kerület Csepeli Városgazda
    Béke tér (XXI. kerület, Csepel)
  Vissza az oldal tetejére