Megerősítésre vár

Fehér furgonok felesznek mindent!

Anonim Járókelő

A két mellékelt képen látszik, hogy nem egy, nem kettő, de NÉGY furgon gondolta úgy, hogy teljesen rendben van péntek reggel 6:50-7:00 körül felállni a járdára, bringaútra, mindenre. Két sorban, szépen, nehogy el lehessen férni tőlük... Meg lehet nézni a járda / bringaút töredezettségét, lehet, hogy a furgonisták viselkedésének ahhoz is van köze.

És, hogy ne csak őket szidjam, azért megkérdezem a Budapest Közút kedves illetékesét, hogy vajon hol kéne rakodniuk a Stadionok Volánbusz végállomáson található üzletek szállítóinak? Mert ugye nem nagyon sikerült a környéken sehol sem rakodóhelyet kijelölni. Igaz, vélhetően nem is feszült nagyon meg senki, hogy legyen bárhol is.

Egy korábbi válaszban ugyanis megírták: "Rakodóhely kijelölése ott szükséges, ahol egy, vagy egymás közelében több üzletnek (vagy bármi más teherforgalmat vonzó létesítménynek) számottevő rakodási igénye van, és rendszeres (napi kb. 10-15 járművet meghaladó) rakodási igény van. "

És hát lássuk be, ez csak 4 jármű, napi kétszeri szállításnál pedig még csak karcolgatjuk a 10-es (önkényes, vagy jogszabályi?) "minimum-értéket". Beraktam azért egy javaslatot, egy képpel, hogy hol lehetne rakodóhelyet kijelölni (Kerepesi - Hungária sarok). Ha ott nem folyamatosan állna pl. az a türkíz színű furgon, nem lenne ott a konténer, illetve személyautók sem állnának ide, lehet, hogy mind a 4 szállító autó egyszerre elférne itt. És akkor azt, aki mégis odaáll, ahol fotóztam őket, rommá lehetne bírságolni.

De mondok még jobbat: a Volánbusz végállomásra csúcsidőn kívül is be lehetne engedni a rakodókat, valószínűleg egy busznyi helyen elférnének. Persze ehhez az kéne, hogy valaki összeterelje az érintetteket és születhessen egy közös megoldás...

Mindenesetre azért örülnék, ha a közterület-felügyelet végezné a munkáját és kijárna bírságolni, mert a szabályok mindenkire vonatkoznak.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Hungária krt. 50

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Rózsa Ábel megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    *Tisztelt Járókelő.hu!*

    Az érintett helyszínt járőreink visszatérően ellenőrzik, és szabályszegés
    észlelése esetén a szükséges intézkedést foganatosítják.

    *Tisztelettel:*

    *Ügyfélszolgálati Iroda*
    ...
  • Nagy Zita elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Nagy Zita megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt."-ról "XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet"-ra.

  • XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük bejelentését!

    Szabálytalan parkolás esetén a Zuglói Önkormányzati Rendészet az illetékes.

    Elérhetőségeik:

    Telefon: 06-1 / 211 2233 (Hívható: 0-24h)

    E-mail: ugyfelszo
    ...
  • T Julcsi elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Zöldterületek parkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Rákospatak park (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Parkoló?

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Horvát Boldizsár utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Zöldterület kiirtása

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Rákospatak park (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére