Megoldásra vár

Vastag gazfal a kerékpárút mellett

FRISSÍTÉS: 2022.05.02.
Bejelentő kiegészítése:
"A száraz növényt levágták. De megint egészen a bicikliút szélére ültettek egy sort, és ha elkezd nőni ez a növény, akkor megint be fog lógni a bicikliútra. Azt kéne elérni, hogy ne ültessenek egészen a szélére, hanem ott hagyjanak ki legalább 30 40 cm-t."
---------------------------
A Fogarasi út és a Róna utca kereszteződésében, ahol kb. 2-3 éve felújították a zöldterületet, a kerékpár út mellett vastagon és embermagasságnál is nagyobb méretben burjánzik díszfű, vagy valami hasonló. A baj ott van, hogy annyira kihajlik a bicikliútra, hogy annak kb. az 1/3-át elfoglalja. Ez ott pont egy kanyarodó rész, ahol amúgy is szélesebb kéne, hogy legyen az út, mert elég veszélyes, ha két bicikli kanyarodik egyszerre, és a kanyar a növénytől beláthatatlan. Több ízben szóltam a Városüzemeltetésnek, hogy vágják le, de mindeddig nem sikerült nekik. Ez a kép még a tavalyi fű száraz "maradéka", mert azóta sem vágták le. Nem értem, miért kellett ide ilyen méretű növényt ültetni? Ha újra elkezd kihajtani, még nagyobb és szélesebb lesz.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Fogarasi út 58

Hozzászólások

  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Zuglói Zrt. Városüzemeltetési Osztálya a 100396. számú bejelentésére a
    következő választ adja.

    A növények elültetése a Pillangó park felújítása során történt 2019-ben,
    azóta a
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    [Leírás: Budapest közút]
    Útfenntartási Főosztály
  • Dr Kardos Angelika elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.

  • Dr Kardos Angelika megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt."-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    [Leírás: Budapest közút]
    Útfenntartási Főosztály
  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés leírását "A Fogarasi út és a Róna utca kereszteződésében, ahol kb. 2-3 éve felújították a zöldterületet, a kerékpár út mellett vastagon és embermagasságnál is nagyobb méretben burjánzik díszfű, vagy valami hasonló. A baj ott van, hogy annyira kihajlik a bicikliútra, hogy annak kb. az 1/3-át elfoglalja. Ez ott pont egy kanyarod...

  • arozsas Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A száraz növényt levágták. De megint egészen a bicikliút szélére ültettek egy sort, és ha elkezd nőni ez a növény, akkor megint be fog lógni a bicikliútra. Azt kéne elérni, hogy ne ültessenek egészen...
  • Ügykezelő Szilvia elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • arozsas Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére