Megoldatlan

Albánia Szentendrén

Albániában igen érdekes az úthálózat, mész egy vadi új, tükör simaságú autóúton, hosszú kilométereken át, aztán látod, hogy előtted fékeznek. Hirtelen minden előjelzés nélkül vége szakad az aszfaltnak, és 30-40 centi mély kátyús, burkolatlan szakasz következik 20 méteren át, amin még egy magas építésű autóval is kész művészet úgy áthajtani, hogy ne koppantsd fel a kocsi hasát. Aztán folytatódik a tükörsima aszfalt. Na pont ilyen az Eurovelo Szentendrén, egy rövid szakasza a Postás strandnál a teniszpályáknál életveszélyesen kátyús, huplis. Ráadásul itt annyi a gyalogos (és a kerékpáros is), hogy a két közlekedési mód szétválasztása elkerülhetetlen lenne, mert állandóak a konfliktusok.
De a Duna-korzón a Bükkös-pataktól a Rév utcáig is van pár alattomos hupli, amely kerékpárral igencsak veszélyes, első sorban a fekvőrendőrökre a felhajtás nem épp sima, éles zökkenővel kezdődik mindegyik, mert a nehéz járművek kis gödröt préseltek az aszfaltban a viacolor burkolatú fekvőrendőrök határán. A Rév utcai fekvőrendőrnél például pénteken majdnem kivasalt egy autós, mert kikerülte nekem szembe a fekvőrendőrt, majdnem frontálisan ütköztünk, természetesen nem én közlekedtem szabálytalanul. Itt egy hosszabb záróvonal felfestése jó lenne.
A harmadik alattomosan kátyús szakasz a szennyvíztisztítónál van a kerékpárúton, itt huplik nehezítik a haladást mintegy 200 méteren, meg egy csónakoknak épült rámpa, amin nem sikerült úgy keresztülvezetni a kerékpárutat, hogy ne zökkenjen hatalmasat az ember. Ez télen, síkos útviszonyok mellett veszélyes lehet. Valószínűleg ez a szakasz állami közútkezelős, a másik kettő önkormányzati.

Probléma helyszíne
Szentendre Bolgár u. 16

Hozzászólások

  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Itt most egy veszélyes huplit megcsináltak. De maradt még a teniszpálya mellett.
  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Azt hittem Szentendrén, az új, civilek, FZs vezette önkormányzattal majd változások jönnek, de egyetlen ügy nem oldódott meg, amit a Járókelőn jeleztem. Rosszabb a helyzet, mint a tolvaj Fidesz alatt...
  • Dr Kardos Angelika lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    A bejelentéstől számított 1 év alatt nem oldódott meg a probléma.
  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Hát, nem épp a Bolgár utcáról szólt a panasz. Nagyon benézték. A Duna korzóval párhuzamos, attól a Duna felé eső gyalog-kerékpárútról van szó. Itt semmit nem csináltak, szombaton néztem meg. Ugyanolya...
  • Tóth Sándor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldásra vár"-ról "Megerősítésre vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    Fenti számú bejelentésére tájékoztatjuk, hogy a Bolgár utcában a kátyúzást
    a szakterület elvégezte.

    Köszönjük türelmét.
    Üdvözlettel,
    Kolos Erika

    [image: photo]

    *Szentendrei Közös...
  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Egy helyen javítottak valamit, de a legnagyobb döccenő, ami tényleg veszélyes, az maradt.
  • Lenkei Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez hűen tükrözi Szentendre városa értékrendjét! A kerékpár huszadlagos, bár itt a gyalogosok is botladoznak. Jön a nyár, a kerékpáros és gyalogos tömegek, de nem számítanak. Annak idején a nagybátyám...
  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    A közérdekű-adatigénylésre érkezett válasz:
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelük!

    A fentiekben tett bejelentésével kapcsolatban szeretném tájékoztatni, hogy
    az illetékes szakterület felé továbbítottuk bejelentését.
    A szakterület válaszáig szíves türelmét kérjük.
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Mivel Szentendre Önkormányzata a többszöri kézbesítés után sem tett eleget a válaszadási kötelezettségének, közérdekű adatigénylést adtunk be. Amint válasz érkezik a címzettől, feltöltjük a bejelentés...
  • Tóth Sándor elküldte az ügyet az illetékesnek: Szentendre Önkormányzata

  • Tóth Sándor megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Magyar Közút (Szentendre)"-ról "Szentendre Önkormányzata"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    Köszönettel vettük Pest Megyei Igazgatóságunkhoz elektronikus úton érkezett bejelentését, melyre az alábbi közútkezelői tájékoztatást adjuk.

    Az Ön által megjelölt kerékpárút nem Tá
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Magyar Közút (Szentendre)

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Szentendre Önkormányzata"-ról "Magyar Közút (Szentendre)"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Panaszát KÜ18-P/21-5940 sz.-on továbbítottuk az illetékes szakterület fele,
    kérjük szíves türelmét:
    Tisztelettel
    Bognár Marianna

    [image: photo]

    *Szentendrei Közös Önkormányzati H
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Tóth Sándor elküldte az ügyet az illetékesnek: Szentendre Önkormányzata

  • Lenkei Péter bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Pumpa feje levágva

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Szentendre Önkormányzata
    Ady Endre út
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kerékpár út

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Dzurik Jozsef
    Illetékes: Budapest Közút
    Tétényi út (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére