Alacsony oszlop a megállóban
FRISSÍTÉS - 2021.05.02.
Tisztelt SZKT!
Válaszukban arra hivatkoztak, hogy a bejelentésben hivatkozott GKM rendelet csak a közúti forgalmat szabályozó jelzőtáblákra vonatkozóan ad iránymutatást, a menetrendtartókat viszont nem tudják feljebb helyezni, hiszen az akkor nem tudna információt biztosítani az utasok számára.
Természetesen nem a menetrendi hirdetményeket tartalmazó tartókra, hanem a bejelentésben is említett KRESZ-táblára (azaz a trolibuszmegállóhely táblára) és az alatta lévő megállóhelyi táblára gondoltunk, azok vannak alacsonyabban a rendeletben meghatározott magasságtól. A trolibuszmegállóhely tábla (mely egy tájékoztató jelzőtábla) az említett GMK rendelet hatálya alá tartozik, hiszen a rendelet többek között a tájékoztató jelzőtáblára is vonatkozik. A rendelet nem tér ki a megállóhelynevet jelző, egyedi SZKT arculatos tábla magasságáról, de azt Önök is elsődlegesen szorosan a megállóhely tábla alá helyezik mindig. A kérésünk az lenne, hogy a trolibuszmegállóhely táblát (és lehetőleg a megállónév-táblát is) olyan magasságba helyezzék az oszlopon, hogy azok alsó élei ne legyenek 2,25 méter magasság alatt. Erre azért van szükség, mert egy magasabb ember könnyedén sérülést szenvedhet, ha figyelmetlenségből lefejeli a táblát. Ha már egy ilyen balesetet megelőzünk, sikeresnek mondható az Önök segítsége. Előre is köszönjük szépen fáradozásukat!
----------
FRISSÍTÉS - 2021.03.24.
Semmi változás sajnos.
Tudomásom szerint a csőoszlop szabvány magassága 3 méter, a képen látható oszlop jóval rövidebb és a városba több ilyen mérethibás megálló oszlop található.
A KRESZ táblák kihelyezését a 83/2004. (VI. 4.) GKM rendelet (a közúti jelzőtáblák megtervezésének, alkalmazásának és elhelyezésének követelményeiről) szabályozza. Ennek értelmében:
5.11. A jelzőtáblákat az útburkolat, illetőleg a talaj szintje felett úgy kell elhelyezni, hogy
b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla
ba) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 2,25 méter,
bb) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter
Kérem cseréljék ki a csőoszlopot egy hosszabbra!
----------
A Kálvin téri trolimegállóban túl alacsony az oszlop, ezáltal balesetveszélyes, a 83/2004. (VI. 4.) GKM rendeletben (a közúti jelzőtáblák megtervezésének, alkalmazásának és elhelyezésének követelményeiről) meghatározott magasság alá kerültek a táblák alsó élei.
Kérem a szakembereket, hogy cseréljék ki az oszlopot egy hosszabb méretűre és helyezze a táblákat olyan magasságba, hogy az alsó élük legalább 2,25 méter, a felső élük pedig legfeljebb 4,10 méter magasságba essenek.
Munkájukat köszönjük!
Hozzászólások
A megállóhelyi jelzőtáblára is vonatkozik a törvény, benne van a szóban jelzőtábla ebben nincs kivétel. Ebben a megállóban a troli jelzőtáblája alacsonyabban van, mint 2,25 méter emiatt...
A Járókelő.hu oldalon keresztül 2021. február 22-én tett bejelentést március 24-én ismét eljuttatták Társaságunkhoz, ami a Kálvin téri trolibuszmegállóban található oszlopon a jelzőtábl...
Ilyen Pesten egy átlagos megállóhely:
Szép magas csőoszlop, nem ilyen kicsi, mérethibásak, mint amiből városszerte is előfordulnak Szegeden.
Szép tiszta menetrendtartók.
Szegeden is ráf...
5.11. A jelzőtábl...
Tudomásom szerint a csőoszlop szabvány magassága 3 méter, a képen látható oszlop jóval rövidebb és a városba több ilyen mérethibás megálló oszlop található.
Érdekes mód Pesten v...
Társaságunkhoz elektronikus úton, 2021. február 22-én küldött észrevételét köszönettel vettük.
A Jarokelo.hu oldalon továbbított bejelentés az Anna-kút (Kálvin tér) trolibuszmegállóban...