Megoldott

Ellentmondásos KRESZ táblák

FRISSÍTÉS 2021.11.26.

Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.
2021. november 26. 18:07

,,A link helyesen: https://jarokelo.hu/bejelentesek/nyiregyhaza/92169/hibas-tablak"

Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.
2021. november 26. 18:07

,,A helyszínen járva a mai napon (11.26.) azt tapasztaltam, a táblázásban semmi változás, még mindig az ellentmondásos helyzet áll fenn. Viszont a másik hasonló bejelentés (https://jarokelo.hu/bejelentesek/nyiregyhaza/92169/hibas-tablak) valóban megoldódott, esetleg ez okozhatta a kavarodást.
A lényeg tehát, hogy ezen a szakaszon még mindig az ellentmondásos KRESZ-táblák vannak kint. Bízom benne, hamarosan ez a szakasz is megoldódik.
A Blaha Lujza sétány - Sóstói út kereszteződése és az Állatkert bejárata közötti gyalog- és kerékpárúton a kihelyezett KRESZ táblák és az útburkolati jelzések nincsenek összhangban."

---------------------------------------

Első kép: Jelenleg közös gyalog-és kerékpárút jelzőtábla van kint, miközben az útburkolaton osztva van az útfelület. A későbbiekben is mindenhol az osztott tábla van használatban. A biciklis az állatkert felől, a gyalogos az út felőli részen haladhat.
Második kép: Helyes a tábla -> A biciklis az állatkert felől, a gyalogos az út felőli részen haladhat.
Harmadik kép: Jelenleg a tábla szerint a biciklisnek az út felőli részen, a gyalogosnak az állatkert felőli részen kell közlekednie, miközben az előző kettő esetben pont fordítva volt felosztva az út. Helyesen: A biciklis az állatkert felől, a gyalogos az út felőli részen.
Negyedik kép: Helyes a tábla és az útburkolati jel is. -> A biciklis az állatkert felől, a gyalogos az út felőli részen haladhat.
Ötödik kép: Jelenleg a tábla szerint a biciklisnek az út felőli részen, a gyalogosnak az állatkert felőli részen kell közlekednie, miközben az előző kettő esetben pont fordítva volt felosztva az út. Helyesen: A biciklis az állatkert felől, a gyalogos az út felőli részen.

Az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól Utasítást adó jelzőtáblák i bekezdése szerint: Ha a gyalogos és a kerékpáros forgalmat burkolati jel választja el (26/e. ábra), a gyalogos és a kerékpáros csak az útnak a részére kijelölt részén közlekedhet. Ezek alapján érdemes lenne egyeztetni a kint lévő KRESZ táblákat, hiszen ha a Blaha Lujza sétánytól indulunk az állatkert felé és a táblákat követjük az autós úthoz közelebbi útfelületen kell haladnunk biciklivel, gyalogosan pedig az állatkerthez közelebb eső felületen. Ugyanakkor ha az állatkert felől indulunk a Blaha Lujza sétány felé, akkor biciklivel az állatkert felé eső felületen, gyalogosan az út felőli útfelületen kell haladni.

Probléma helyszíne
Nyíregyháza Sóstógyógyfürdő
Ellentmondásos KRESZ táblák bejelentés helye
Térkép betöltéséhez kattints

Hozzászólások

  • Járókelő Adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Megtörtént a táblák cseréje, így már egyértelmú és szabályos az útszakasz táblázása.
    Köszönöm a Járókelő közreműködését és a NYÍRVV munkatársainak munkáját.
  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Tárgyi bejelentéssel kapcsolatban az alábbi tájékoztatást tudom adni:

    Társaságunk köszönettel vette a bejelentést. Kollégáink a bejelentéssel
    érintett helyszín forgalmi tábláit felülv
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: NYÍRVV Nyíregyházi Városüzemeltető és Vagyonkezelő NKft.

  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés leírását.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A helyszínen járva a mai napon (11.26.) azt tapasztaltam, a táblázásban semmi változás, még mindig az ellentmondásos helyzet áll fenn. Viszont a másik hasonló bejelentés (https://jarokelo.hu/bejelente...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Tárgyi bejelentésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy a kérdéses szakasz
    táblázását felülvizsgáltuk és kollégáink a táblák egységesítést,
    összehangolását elvégezték.

    Üdvözlettel:
     U...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: NYÍRVV Nyíregyházi Városüzemeltető és Vagyonkezelő NKft.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kitépett oszlop szerszámokkal

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: IX. kerület Ferencváros Önkormányzata
    Thaly Kálmán utca (IX. kerület, Ferencváros)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Motor és kerékpár tároló létesítése

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XV. kerület Újpalota Önkormányzata
    Drégelyvár utca (XV. kerület)
  Vissza az oldal tetejére