Megoldásra vár

Tűzcsap a kerékpárút közepén

FRISSÍTÉS 2022.05.24.:

A Budapest Közút válasza:
"A korábbi válaszlevelünkben foglaltakat továbbra is fenntartjuk. A kérdéses tűzcsap saját költségre történő áthelyeztetését a korábbi válaszunkban is ismertetett okok miatt nem tartjuk indokoltnak."

-----

FRISSÍTÉS 2022.04.28.:

A Fővárosi Vízművek válasza:
"...tájékoztatjuk Önöket, hogy a bejelentésben jelzett helyen, a Budapest IX., , 0909-MÜPA-Nemzeti Színház közelében található tűzcsap áthelyezését a kerékpárút üzemeltetőjének kell megrendelnie (amennyiben a szakasz kerékpárútnak minősül), mert nem Társaságunk telepítettette a burkolt szakaszra a tűzcsapot, hanem azt telepítették a tűzcsap köré."

-----

FRISSÍTÉS 2022.04.14.:

A Budapest Közút válasza:
"A kifogásolt helyszínen a kerékpárút jellege osztatlan kerékpár-gyalogút. A kérdéses tűzcsap mellett a közös kerékpáros-gyalogos felület szélessége a vonatkozó műszaki előírásoknak megfelel. A tűzcsap színéből adódóan jól észlelhető, külön figyelemfelkeltő előrejelzést nem igényel.
Társaságunk tűzcsapok telepítésével és üzemeltetésével nem foglalkozik. További kifogás esetén javasoljuk az illetékes Fővárosi Vízművek Zrt. megkeresését."

-----

A Rákóczi-híd pesti kerékpáros felhajtójának kellős közepén egy tűzcsap akadályozza a forgalmat, állandó veszélyhelyzetet teremtve ezzel az ott közlekedő kerékpárosok és (közvetve) a gyalogosok számára.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, 0909-MÜPA-Nemzeti Színház H

Hozzászólások

  • Járókelő Eszter megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0021170-001/2022/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00098934

    Tisztelt Ügyfelünk!

    A BKK Zrt. szakterülete köszöni megkeresését. A tűzcsap áthelyezését támogatják, ennek érdekéb
    ...
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Kerékpárút"-ról "Közművek"-ra.

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "Frissítés 2022.04.28.: A Vízművek válaszával (alább) továbbítva a Budapest Közútnak. "tájékoztatjuk Önöket, hogy a bejelentésben jelzett helyen, a Budapest IX., , 0909-MÜPA-Nemzeti Színház közelében található tűzcsap áthelyezését a kerékpárút üzemeltetőjének kell megrendelnie (amennyiben a szakasz kerékpá...

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Legalább felfestést és táblát ki kellene tenni!

    Már ha a biztonság számottevő szerepet játszik az illetékes szemléletrendszerében.

    Ha jogilag nem is minősül kerékpárútnak, a gyakorlatban (és elméle
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    [Leírás: Budapest közút]
    Útfenntartási Főosztály
  • Szalai Krisztina elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés leírását "A Rákóczi-híd pesti kerékpáros felhajtójának kellős közepén egy tűzcsap akadályozza a forgalmat, állandó veszélyhelyzetet teremtve ezzel az ott közlekedő kerékpárosok és (közvetve) a gyalogosok számára."-ról "Frissítés 2022.04.28.: A Vízművek válaszával (alább) továbbítva a Budapest Közútnak. "tájékoz...

  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Fővárosi Vízművek"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő Szerkesztőség! Tisztelt Hibabejelentő!
    Köszönettel vettük 98934 számú bejelentésüket, mellyel kapcsolatban tájékoztatjuk Önöket, hogy a bejelentésben jelzett helyen, a Budapest IX.,
    ...
  • Matula Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves János! Sajnos az, hogy elméletben nem a kerékpárút közepén van, és elvileg jól látható, nem csökkenti a veszélyességét és az állandóan előforduló torlódásokat, és a veszélyes gyalogos-kerékpáro...
  • Fekete János hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem a kerékpárút közepén van.
    BKK válasza: "A kérdéses tűzcsap mellett a
    közös kerékpáros-gyalogos felület szélessége a vonatkozó műszaki előírásoknak MEGFELEL. A tűzcsap
    színéből adódóan jól észlel...
  • Járókelő Herta elküldte az ügyet az illetékesnek: Fővárosi Vízművek

  • Járókelő Herta megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "Fővárosi Vízművek"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    [Leírás: Budapest közút]
    Útfenntartási Főosztály
  • Otocolobus Manul hozzászólt a bejelentéshez.

    Gyönyörű. Kötelezővé tenném a kivitelezőnek, hogy minden nap kétszer guruljon itt végig oda vissza sötétben.
  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Matula Gergely bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Elektromos csonk

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Otocolobus Manul
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Hubay Jenő tér (XV. kerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Rozsdás oszlopok

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Kapas Viktor
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Lehel tér M (kelet) (XIII. kerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Sérült közműdoboz

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Kelemen László utca (II. kerület)
  Vissza az oldal tetejére