Megoldásra vár

Nem egyértelmű jelzőtáblák

A Szekszárdi-Újpalotai-Göncöl utcák csomópontját az elmúlt hónapokban újították fel, ami egyébként nagyon jól sikerült. Viszont olyan érzésem van, mintha az Újpalotai úton a közlekedési táblák kihelyezése nem lenne koherens. A Berettyú utca felől behajtani tilos táblák vannak a sporttelep felé, a másik iránból viszont semmilyen jelzés nincs, hogy egyirányú lenne ez a szakasz. A két kereszteződés közt ráadásul egy kétirányú forgalomra figyelmeztető tábla van kihelyezve. Így aki itt hajtott be a sporttelep parkolójába és utána továbbmenne, sokan ugyanott hajtanának ki, ahol bejöttek. Itt viszont az utca egy sávra szűkül, ráadásul a Göncöl utca irányába meglehetősen furcsán tud csak kifordulni az autó, gyakran átlógnak a szemközti sávba. A parkolók felől amúgy nincs is semmilyen tábla itt a sarkon, olyan, mintha hiányozna valami. Azt hittem, a projekt végével raknak ide táblát, de ez nem történt meg. Most akkor hogy kell itt a közlekedési rendet értelmezni? Vagy egy kihajtást tiltó tábla kellene (szerintem ez lenne logikus), vagy csak a Szekszárdi felé engedélyezni a kikanyarodást, bár ez utóbbi esetben is a beszűkült szakaszon könnyen balesetveszélyes helyzetek alakulhatnak ki így is. Amúgy a Google Maps is egyirányúnak jelzi ezt a szakaszt.

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Szekszárdi utca

Hozzászólások

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Göncöl utca felújítása még nem ért a végére. A téli üzem, szünet után, megfelelő időjárási körülmények között folytatódik a kivitelezés.

    Megjegyezzük, hogy a kivitelező felé tö
    ...
  • Fónai Kende elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Fónai Kende megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Fehér Tamás bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kopott felfestés

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Kárpát utca (XIII. kerület)
  Vissza az oldal tetejére