Megerősítésre vár

Állandó beparkolás a trolimegállóban

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2022.01.28.

Járókelő hozzászólása:
"Ez biztosan az a helyzet, ahol a közútkezelőnek igenis be kell avatkoznia! Ez nem rendészeti kérdés. Hasonló esetek megelőzése érdekében egy sor belvárosi trolimegállóban van negatív autóbuszöböl kiépítve.
Szóval ez a bejelentés el kéne jusson a Budapest Közúthoz is!"

---

A jelzett helyen az iskolába [Teleki Blanka Gimnázium] hozott kis csemeték miatt MINDEN REGGEL teleparkolják a buszmegállót. A trolivezető elmondása szerint ez 30 éve így van, én el is hiszem.

Úgyhogy ide a rendőr / közteres kevés lesz, egy negatív (fél)öblöt kellene építeni, pláne tekintve, hogy amúgy keskeny a járda, de a Vakok Intézete közelsége miatt is fontos, hogy az utasok biztonságosan le tudjanak szállni.

Azért szerintem a Budapest Közúton kívül az iskolának / fenntartónak is el kellene küldeni ezt a levelet. Nyugodtan tartsanak KRESZ órát a szülői értekezleten, ha nagyon kell, jó pénzért én is meg tudom tartani.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Ajtósi Dürer sor 37

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Tisztelt Bejelentő!

    A 95556 sz. ügyben az alábbi választ adjuk:

    Kétségtelen, hogy a nevezett trolimegállóban gyakori a beparkolás. A trolimegálló hosszában járdaszélesítést (negatív buszöblöt) egyel
    ...
  • g g megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • M Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos mindennapos probléma ez és nem látunk semmi igyekezetet a megoldására...
  • vehicular cyclist hozzászólt a bejelentéshez.

  • vehicular cyclist hozzászólt a bejelentéshez.

    Számos országban a gyerekek tüdejét védik hasonló behajtási tilalommal a saját szüleikkel szeben. https://www.theguardian.com/environment/2018/jul/13/uk-schools-move-to-ban-the-school-run-to-protect-pupils-from-air-pollution
  • vehicular cyclist hozzászólt a bejelentéshez.

    A szép szó nem fog segíteni, nem is érdemes pazarolni az időt rá.
  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "A jelzett helyen az iskolába [Teleki Blanka Gimnázium] hozott kis csemeték miatt MINDEN REGGEL teleparkolják a buszmegállót. A trolivezető elmondása szerint ez 30 éve így van, én el is hiszem. Úgyhogy ide a rendőr / közteres kevés lesz, egy negatív (fél)öblöt kellene építeni, pláne tekintve, hogy amúgy keskeny a járda, de a V...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Dániel Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez biztosan az a helyzet, ahol a közútkezelőnek igenis be kell avatkoznia! Ez nem rendészeti kérdés. Hasonló esetek megelőzése érdekében egy sor belvárosi trolimegállóban van negatív autóbuszöböl kiép...
  • XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő.hu!

    Megállapodás alapján a tömegközlekedést akadályozó járművel szemben a
    Fővárosi Önkormányzati Rendészet jogosult intézkedni, feléjük a bejelentés
    továbbításra került.

    Üdvözlette
    ...
  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet"-ról "FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet"-ra.

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Rozsdás oszlopok

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Pál András
    Illetékes: Budapest Közút
    Csáktornya park (XIV. kerület, Zugló)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    KRESZ tábla kidöntve

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Ádám Kiss
    Illetékes: Budapest Közút
    Szentlőrinci úti lakótelep (XXIII. kerület, Soroksár)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Rossz vizelvezetés

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Halász Áron
    Illetékes: Budapest Közút
    Pap Károly utca (XIII. kerület)
  Vissza az oldal tetejére