Megerősítésre vár

Por- és légszennyezés

A 13. kerület Lehel utcán közlekedő 14-es villamos vonalán, a Lehel tér - Dózsa György út közötti szakaszon elviselhetetlen mennyiségű építkezési por van. Folyamatosak az építkezések, és a villamos sínekről nem kerül letakarításra a bontási és egyéb munkálatokból eredő por és szennyeződés, ezért minden egyes villamos vagy mentő elmenetelekor hatalmas és alig oszló por száll, több méter magasan, amivel tele lesz nemcsak a megállókban, de a járdákon közlekedők arca, szeme, a por az emeleti lakásokba is beszáll.
Ez sajnos évek óta fennáll, de a Dózsa György út - Kassák Lajos utca - Szabolcs utca környéke már olyan tartós légszennyezettségnek van kitéve (a metrópótló buszok és a megnövekedett autóforgalom miatt is). Ráadásul újabb bontási-építési engedélyek kerültek kiadásra.
Ez az évek óta tartósan fennálló állapot lassan tarthatatlan és elviselhetetlen.

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Tüzér u. 20

Hozzászólások

  • Dezső Krisztina visszajelzésére vár.

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0001627-001/2022/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00095082
    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését, melyet továbbítottunk a BKV Zrt.-nek. A társaság arról tájékoztatott, h
    ...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Dezső Krisztina bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére