Megoldott

Lekopott festés

FRISSÍTÉS 2021. 01. 17.

BUDAPEST KÖZÚT Zrt. válasza:

A várakozóhelyet az önkormányzat szüntette meg, azonban több – az Önével ellentétes tartalmú - panasz érkezett hozzájuk, hogy parkolóhely-hiány van az utcában. Ezért döntöttünk közösen, hogy a várakozás itt is lehetséges legyen.

Az előző levelükben leírtakat továbbra is fenntartjuk.

Megjegyezzük, hogy forgalomtechnikai eszközökkel nem szándékunk a lakóközösségen belüli nézeteltéréseket kezelni. A jövőben többször végzünk majd a környéken forgalmi rend ellenőrzést és amennyiben a várakozóhely fokozott balesetveszélyt okoz, egyeztetünk a kerületi önkormányzattal a lehetséges lépésekről.

----------------------

FRISSÍTÉS 2022. 01. 14.

"Ezt a parkolóhelyet egyszer már önök szüntették meg, önök tüntették el lakossági kérésre. A fehér festéket fedő szürke festék kopott le. Ismételten kérem önöket az itt lakók nevében is, hogy a parkolóhely felfestését szüntessék meg, mert mindenkit zavar!"

----------------------

FRISSÍTÉS 2022. 01. 13.

BUDAPEST KÖZÚT Zrt. válasza:

A Sasad-Liget lakópark ütemezett átadása során jelentős számú gépjármű jelent meg a környező utcákban. Nagy mértékű parkolószám növelés nem történt, bár ez az építtető részéről elvárható lett volna. A kialakult helyzetben minden várakozóhely fontos és számít. A terület a korábbi sebességcsökkentett zónából Lakó- és pihenő övezetté lett átminősítve, így többek között a területen az átmenő forgalom nem engedélyezett. A területen így a megengedett legnagyobb sebesség 20 km/h.
A KRESZ szerint megállni várakozóhely kijelölése nélkül is lehet a szegély mellett párhuzamosan, ha azt egyéb rendelkezése nem tiltja (kereszteződés, kapukihajtó, gyalogos-átkelőhely, stb).
Álláspontunk az, hogy az ilyen utcákban a természetes sebességcsökkentés eszköze lehet a szabályosan várakozó jármű is, amit ki kell kerülni, ami a jelentős gyalogosforgalom biztonságát növeli, ezért a jelenlegi forgalmi renden nem tartunk szükségesnek módosítást.

----------------------

Tisztelt Ügyintéző!

A Nagyszeben út 22 előtt (pontosan a Maléter Pál utca és a Nagyszeben út sarkán) volt egy parkolóhely felfestve az út közepére. Ez zavarta az itt lakókat a közlekedésben hiszen kerülgetni kellett egy parkoló autót az út közepén. Többen kértük a parkolóhely megszűntetését. A hatóságok a lakosság kérését szem előtt tartották és lefestették a parkolóhely helyét beton színűre így megszűntették azt. Azonban most lekopott a parkolóhely megszüntetésére használt szürke festék, így sokan azt hiszik, hogy egy parkolóhely és újra oda parkolnak, zavarva ismét az utcában a kötelekedést. Kérem véglegesen távolítsák el a parkolóhely helyét, annak felfestését. Ha kell marják fel a festéket, mert ha csak átfestik beton színűre, akkor az néhány hónap után lekopik, ahogy most is és újra kinő a földből a minden közlekedőt zavaró felesleges parkolóhely. Köszönettel, Pataky Szabolcs

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Maléter Pál u. 5

Hozzászólások

  • Csanádi György lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Pataky Szabolcs hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Ügyintéző! Sikerült megszüntetni a parkolást itt! Köszönet önöknek! Az utca mindenki számára Jobban járható! Azonban kezd ismét "kopni" a parkolóhelyet megszűntető ráfestés. Kérem ősszel vagy...
  • Pataky Szabolcs visszajelzésére vár.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2022.01.14.: "Ezt a parkolóhelyet egyszer már önök szüntették meg, önök tüntették el lakossági kérésre. A fehér festéket fedő szürke festék kopott le. Ismételten kérem önöket az itt lakók nevében is, hogy a parkolóhely felfestését szüntessék meg, mert mindenkit zavar!" ------ FRISSÍTÉS 2022.01.13...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A várakozóhelyet az önkormányzat szüntette meg, azonban több – az Önével ellentétes tartalmú - panasz érkezett hozzájuk, hogy parkolóhely-hiány van az utcában.
    Ezért döntöttünk kö
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.01 14 "Ezt a parkolóhelyet egyszer már önök szüntették meg, önök tüntették el lakossági kérésre. A fehér festéket fedő szürke festék kopott le. Ismételten kérem önöket az itt lakók nevében is, hogy a parkolóhely felfestését szüntessék meg, mert mindenkit zavar!" ------ Tisztelt Ügyintéző...

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés leírását "Tisztelt Ügyintéző! A Nagyszeben út 22 előtt (pontosan a Maléter Pál utca és a Nagyszeben út sarkán) volt egy parkolóhely felfestve az út közepére. Ez zavarta az itt lakókat a közlekedésben hiszen kerülgetni kellett egy parkoló autót az út közepén. Többen kértük a parkolóhely megszűntetését. A hat...

  • Pataky Szabolcs hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Budapest Közút!

    Ezt a parkolóhelyet egyszer már önök szüntették meg, önök tüntették el lakossági kérésre. A fehér festéket fedő szürke festék kopott le. Ismételten kérem önöket az itt lakók...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Sasad-Liget lakópark ütemezett átadása során jelentős számú gépjármű jelent meg a környező utcákban. Nagy mértékű parkolószám növelés nem történt, bár ez az építtető részéről el
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Pataky Szabolcs bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Lekopott útburkolati jelek

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Kondorosi út (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kiesett szegélykő

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Sweidan Omar
    Illetékes: Budapest Közút
    1114-Bertalan Lajos utca - Műegyetem rakpart (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Régi forgalomváltozás tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Budapest Budafoki út 8 F. épület, II. lépcsőház, magasföldszint (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére