Megoldott

Járda

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2021.12.17.

FKF válasza:
"Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett járdaszakasz ingatlanhoz csatlakozik, ezért Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. (VIII.1.) Főv. Kgy. rendelete értelmében annak takarítása az ingatlan tulajdonosának, kezelőjének, bérlőjének kötelessége. Mivel a járda mellett található ingatlan a közlekedési vállalat tulajdona, így az ő illetékességük a járdaszakasz takarítása is.
Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk köztisztasági tevékenységét a Fővárossal kötött közszolgáltatási szerződése alapján végzi. A szerződés pontosan meghatározza az ellátandó feladatokat, a szakterület működési költségeit pedig ez alapján finanszírozza. Köztudomású, hogy a Fővárosi Önkormányzat és így Társaságunk is a kormányzati elvonások miatt komoly anyagi gondokkal küzd, így a szerződésben vállalt feladataink ellátása is jelentős erőfeszítéseket igényel. A szolgáltatási szerződésben rögzítetteken felül tehát nincs módunk olyan területek takarítását ellátni, amelyek nem az FKF feladatkörébe tartoznak."

---

Évek óta figyelem ezt a gazdátlan járdaszakaszt, hiszen erre járok nap-mint nap. Ez Zuglóban a Thököly úton van a Bosnyák tér elôtt fekvő villamos remíz épülete előtt. Itt sohasem takarítják a járdát. Sajnos ezt a szemetes Budapesten már megszokhattuk, de azert szeretném jelezni ezt az állapotot, mert esős időben veszélyes is. A rengeteg falevél csúszik a sok esőtől, nem biztonságos erre sétálni.
Télen pedig a havat sem söpri el senki, így amikor olvad, a latyakos járda megint sikamlós. De eddig az volt a legrosszabb, amikor ez a latyak megfagyott. Akkor valóban azért izgultam, hogy csonttörés nélkül haladjak át ezen a szakaszon.
Sajnos “gazdátlan” a járdaszakasz, a látvány állandó.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Thököly út 174

Hozzászólások

  • Járókelő Herta lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0036149-001/2021/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00093814

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését, melyet továbbítottunk a BKV Zrt.-nek. A probléma megoldásában illetéke...
  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "Évek óta figyelem ezt a gazdátlan járdaszakaszt, hiszen erre járok nap-mint nap. Ez Zuglóban a Thököly úton van a Bosnyák tér elôtt fekvő villamos remíz épülete előtt. Itt sohasem takarítják a járdát. Sajnos ezt a szemetes Budapesten már megszokhattuk, de azert szeretném jelezni ezt az állapotot, mert esős időben veszélyes i...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapesti Közművek FKF"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett járdaszakasz ingatlanhoz csatlakozik, ezért Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. (VIII.1.) Főv. Kgy. rendelete értelméb
    ...
  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Közművek FKF

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Beszakad járda

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Ádám Kiss
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Tuba utca (XX. kerület, Pesterzsébet)
  Vissza az oldal tetejére