Megoldott

Hosszú ideje nem oldódik meg ez a probléma

FRISSÍTÉS 2022.01.06.:

A Bejelentő hozzászólása, friss képpel (nagy kartondoboz a zebra túloldalán):
"Az FKF szerint naponta takarítva, mégis lassan egy hónapja ugyan az a szemét ugyan ott van!"

-------

FRISSÍTÉS 2021.12.07.

FKF válasza:
"ájékoztatjuk, hogy a Kőbányai út ezen szakaszán az illetékességünkbe tartozó területeket minden munkanapon kezelik munkatársaink. A piacról kihordott és szétszórt hulladékot a villamospályán nem áll módunkban összeszedni, a Kőbányai út piaci oldalának tisztántartása pedig a piac üzemeltetőjének feladata Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. (VIII.1.) rendelete értelmében.
Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk köztisztasági tevékenységét a Fővárossal kötött közszolgáltatási szerződése alapján végzi. A szerződés pontosan meghatározza az ellátandó feladatokat, a szakterület működési költségeit pedig ez alapján finanszírozza. Köztudomású, hogy a Fővárosi Önkormányzat és így Társaságunk is a kormányzati elvonások miatt komoly anyagi gondokkal küzd, így a szerződésben vállalt feladataink ellátása is jelentős erőfeszítéseket igényel. A szolgáltatási szerződésben rögzítetteken felül tehát nincs módunk olyan területek takarítását ellátni, amelyek nem az FKF feladatkörébe tartoznak."

---

FRISSÍTÉS 2021.12.15.
JGK Zrt. válasza: A Budapest VIII. kerület Kőbányai út a Fővárosi Önkormányzat kezelésében lévő főútvonalak, közutak és közterületek kijelöléséről szóló 432/2012 (XII.29) kormányrendelet 2. sz. melléklet 385. sorszám alatt szerepel, így annak kezelői és fenntartói tevékenységét a Fővárosi Közgyűlés által alapított gazdasági társaságok (Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt., FŐKERT Zrt., Budapest Közút Zrt., stb.) látják el.

--------

Sajnos többszöri bejelentés, az illetékesek pedig áthárítják az alvállalkozóikra, vagy azt azt mondják a tervezett időszakokban történik takarítás, de ez itt látszólag édeskevés. Az Orczy tértől végig a Könyves Kálmán körútig szinte szeméttelep a Kőbányai út. Jó lenne ha az illetékesek végre közösen találnának valami megoldást.

Probléma helyszíne
Budapest VIII. kerület, Józsefváros, Kőbányai út 18

Hozzászólások

  • Járókelő Herta lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Amint az a mellékelt képeken is látszik, munkatársaink a Társaságunk illetékességébe tartozó terület takarítását elvégezték. Az ingatlanhoz kapcsolódó járdák, valamint a piac mell
    ...
  • Járókelő Zsófi megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.12.07. FKF válasza: "ájékoztatjuk, hogy a Kőbányai út ezen szakaszán az illetékességünkbe tartozó területeket minden munkanapon kezelik munkatársaink. A piacról kihordott és szétszórt hulladékot a villamospályán nem áll módunkban összeszedni, a Kőbányai út piaci oldalának tisztántartása ped...

  • Járókelő Zsófi megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Főváros Önkormányzata"-ról "Budapesti Közművek FKF"-ra.

  • Bárány Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Az FKF szerint naponta takarítva, mégis lassan egy hónapja ugyan az a szemét ugyan ott van!
  • Budapest Főváros Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP- 144735 /2021-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Főosztálya részére.

    Tiszt
    ...
  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.12.15. JGK Zrt. válasza: A Budapest VIII. kerület Kőbányai út a Fővárosi Önkormányzat kezelésében lévő főútvonalak, közutak és közterületek kijelöléséről szóló 432/2012 (XII.29) kormányrendelet 2. sz. melléklet 385. sorszám alatt szerepel, így annak kezelői és fenntartói tevékenységét a Fővárosi K...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapesti Közművek FKF"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Bárány Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Ezt pedig egy korábbi bejelentésben is elismerték!
  • Bárány Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    Dehát a villamospálya és az úttest között található járda takarítása az FKF-hez tartozik nem? A képek tanulsága szerint pedig jó ideje nem volt takarítva…
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a Kőbányai út ezen szakaszán az illetékességünkbe tartozó területeket minden munkanapon kezelik munkatársaink. A piacról kihordott és sz
    ...
  • Fónai Kende elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Közművek FKF

  • Fónai Kende megváltoztatta a bejelentés leírását "Sajnos többszöri bejelentés, az illetékesek pedig áthárítják az alvállalkozóikra, vagy azt azt mondják a tervezett időszakokban történik takarítás, de ez itt látszólag édeskevés. Az Orczy tértől végig a Könyves Kálmán körútig szinte szeméttelep a Kőbányai út. Jó lenne ha az illetékesek végre közösen talál...

  • Fónai Kende megváltoztatta a bejelentés illetékesét "VIII. kerület Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Zrt."-ról "Budapesti Közművek FKF"-ra.

  • VIII. kerület Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Budapest VIII. kerület Kőbányai út a Fővárosi Önkormányzat kezelésében lévő főútvonalak, közutak és közterületek kijelöléséről szóló 432/2012 (XII.29) kormányrendelet 2. sz. mel
    ...
  • Élhetőbb Városért hozzászólt a bejelentéshez.

    Az kemény...
  • Ügykezelő Járókelő elküldte az ügyet az illetékesnek: VIII. kerület Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Zrt.

  • Bárány Attila bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Hulladék

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapesti Közművek FKF
    Korányi Sándor utca (VIII. kerület, Józsefváros)
  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Elhagyott dísztárcsa

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapesti Közművek FKF
    Korányi Sándor utca (VIII. kerület, Józsefváros)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Zöldhulladék

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapesti Közművek FKF
    Orczy tér (VIII. kerület, Józsefváros)
  Vissza az oldal tetejére