Megoldatlan

Hosszú ideje lezárt járda vakolat omlása miatt

FRISSÍTÉS: 2021.12.20.

Bejelentő eredeti jelzéséből idézve:
"A terület több, mint egy hónapja el van kerítve....
Meddig kellene még várni? Mi jogon zárnak le közterületeket oly módon, hogy a járókelők biztonsága nem megoldott?"

Járókelő Ügykezelői jelzés: A Járókelő társasházakkal -magántulajdonnal kapcsolatban - bejelentéseket nem kezel, közterületi jellegű bejelentés esetén várjuk a Tisztelt Önkormányzati választ, illetve intézkedést.
-----------------------
Az V. kerületben a Balassi Bálint és a Balaton utca sarkán lévő épület homlokzata rossz állapotban van és omlik a vakolat a járdára veszélyeztetve ezzel a járókelők épségét. A terület több, mint egy hónapja el van kerítve úgy, hogy a gyalogosok a parkoló autókat kikerülve tudnak elhaladni az épület mellett.
Kérdésem, hogy mennyi ideig akarja hagyni az Önkormányzat, hogy egy nem megfelelően karbantartott ház miatt naponta százak életét akadályozza? Nem tudom elfogadni azt az érvelést, hogy egy olyan kerületben ahol az ingatlan négyzetméterre vetített értéke az egész országban a legmagasabb nincs pénze a lakóknak arra, hogy megoldják a felújítást vagy a további károk elhárítását? Meddig kellene még várni? Mi jogon zárnak le közterületeket oly módon, hogy a járókelők biztonsága nem megoldott? Nem arra gondolok, hogy tegyenek ki egy táblát, hogy “Gyalogosforgalom a túloldalon”, mert az nem megoldás.

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, Balassi Bálint u. 15-23

Hozzászólások

  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft.

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés leírását "Az V. kerületben a Balassi Bálint és a Balaton utca sarkán lévő épület homlokzata rossz állapotban van és omlik a vakolat a járdára veszélyeztetve ezzel a járókelők épségét. A terület több, mint egy hónapja el van kerítve úgy, hogy a gyalogosok a parkoló autókat kikerülve tudnak elhaladni az épület mellett. Kér...

  • V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    A bejelentésben szereplő terület lezárását a Balaton utca 27. társasház intézte, homlokzatjavítás miatt.
    Illetékesség hiányában kérjük a bejelentést tovább küldeni.

    Üdvözlettel,
    M
    ...
  • T Julcsi elküldte az ügyet az illetékesnek: V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Járda beszakadt

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Nemessuri Péter
    Illetékes: V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft.
    Szervita tér (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Váci utcai járda (Váci utca déli szakasza)

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft.
    Váci utca (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Leesett szegély

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Németh Zs.
    Illetékes: Budapest Közút
    Nyugati tér (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  Vissza az oldal tetejére