Megoldásra vár

Hibásan működő gyalogos jelzőlámpa (szenzor)

Anonim Járókelő

Három különböző helyszínen is a gyalogos jelzőlámpa hibásan működik, ezek közül a legproblémásabb a Petőfi hídról érkezőknek a XI. kerület Rakpartra levezető úton (Egry József u., Budapest, 1111) a Műegyetem előtt található (a másik kettő: II. ker. Margit híd alatt a Rakparton, III. ker. Mozaik utcában a felüljáró alatt). Mindhárom esetben a szenzor megnyomása nélkül is zöldre vált a gyalogos lámpa (a XI. kerületi helyszínen mindig, a II. kerületben általában, a III. kerületben néha).

A zöld jelzést kérő gomb megnyomása nélkül is szabad jelzést ad a gyalogosoknak a lámpa, ezáltal feleslegesen lefogja, lelassítja a forgalmat megállítja a gépjárműveket, holott éppen nem akar gyalogos átkelni a zebrán. Ez a csúcsforgalomban torlódásokhoz vezet, főként gond ez a XI. kerület Rakpartra levezető úton, mert nem nyílik meg az út időben a Petőfi hídról érkezők számára, így csak néhány autó - van, hogy egy sem - tud besorolni, ami esetenként konfliktust, balesetveszélyes helyzeteket okoz.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, 1117-Műegyetem rakpart – R épület

Hozzászólások

  • B Anna megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük bejelentését a Budapest különböző csomópontjaiban található gyalogos nyomógombok működésével kapcsolatban.
    A csomópontok felülvizsgálatát és szükség szerinti javítását m...
  • Reith Péter elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Kopott utburkolati jel a jardan

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Károli Gáspár tér (XI. kerület, Újbuda)
  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Kint maradt bóják

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Csetneki utca (XI. kerület, Újbuda)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Kint maradt táblák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Pál András
    Illetékes: Budapest Közút
    Elek utca (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére